Co vaše réva? (2013)



   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4513) - 38.136 (?) 
29.7.2013 18:00

Réva koření velmi hluboko, vodu si najde. Ale každá kapka dobrá. Vhodné je zalévat jen sazenice po výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 20:51

Zdravím, neviete niekto, aku ochrannu dobu má: Actuan, Vivando, Cantus? Neviem, lebo postreky som dostal. Vďaka za radu, Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 21:05

Ďakujem, Palovi a Kuky za rady, takže radšej liatinový a natrieť farbou. Vyguglil som ochranné doby Cantus-35 dní, Vivando tiež tak nejako, ale neviem nájsť ten Actuan.sad Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.80 (?), 29.7.2013 21:25

Dobrý deň Jaro! Poďakujte hlavne Franymu za rady ohľadne náteru. Mám doma už 25 rokov malý liatinový preš a stále na ňom drží biela epoxidová farba, ktorou som ho vtedy natrel- vrátane oceľoveho vretena- skrutkovnice. Neskôr začali tieto lisy robiť s plastovou vaničkou, ale liatina je odolnejšia. Teraz túžim po lisu, kde nemusím s námahou zvrchu uťahovať, ale odspodu iba nohou našlapem hydraulický dvihák na auto a muštík veselo tečie.

Cantus, Vivando ani Actuan nemám. Snažím sa vyhnúť prechemizovaniu hrozna a týmpádom aj vína reziduami pesticídov tým, že preštepujem európsky vinič rezistentnými sortami. Najmä v tomto roku vidím vo vinohrade obrovské rozdiely: Nepreštepená mullerka, veltlín a ruland majú strapce biele aj napriek postrekom, zatiaľčo vedlajší nestriekaný preočkovaný rad je čistý- bez jedinej chorej bobule. U múčnatky rozhodujú doslova hodiny. Ak premeškáte 3 dni, môžete liečiť aj najnovšími a najdrahšími preparátmi, výsledok je neistý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 21:37

Vďaka Palo, ja mám révu v poriadku, okrem dvoch odrôd, kde sa vyskytlo oidium:, Frankovka modrá a muškát. Zweigelt, Rilandské modré a americké odrody sú ok. Ešte niečo..Viem že už to tu bolo preberané, ale neviem to nájsť, že čo sa stane, ak pred uplynutím ochrannej doby požijem postriekané ovocie?surprise Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.80 (?), 29.7.2013 22:12

Tiež som sa už k tejto otázke, Jaro, vyjadril. Myslím si, že pri jednorazovom kontakte s pesticídom sa (podľa druhu chemickej látky) ani po požití reziduí pred uplynutím OL nestane nič. Ak budete pravideľne konzumovať ovocie pred uplynutím OL, záleží na druhu fungicídu, čo to s Vaším zdravím časom urobí. Pozrite na agromanuál- u niektorých fungicídov, napr. Rovral Aquaflo, Merpan... výrobca upozornňuje na riziko rakovinotvorného účinku. Nové prípravky sa prirodzene testujú iba na laboratórnych zvieratách. Osobne nepovažujem za rozumné robiť zo seba a ostatných konzumentov pokusného králika. Takže aj pri aplikácii najmä organických fungicídov odporúčam chrániť sliznice, spojivky a pokožku.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 22:24

Vďaka, Palo, prosím Ťa, nemáš náhodou skúsenosti s tými odrodami ktoré so už raz popísal? Rizamat, Viktoria, Kondarov, Gigant, Palieri? Ponukol mi ich jeden pán, mám ich vysadené nádherne rastú ale bližšie o nich nikde neviem nájsť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.226 (?), 30.7.2013 22:00

Jaro, ohľadne údajov o stolových sortách odporúčam portál wine.com.ua. Z menovaných pestujem iba ruskú Viktoriu, zatiaľ druhým rokom, ešte mi nerodila. Palieri je teplomilná sorta, občas ju dostať v supermarketoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 3.8.2013 17:06

Preobraženie na každej stranke vypada inak tu je reklama slovplantu a čo vlastne mame doma?

PREOBRAŽENIE
PREOBRAŽENIE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 3.8.2013 20:28

Začina dozrievat NOVY PODAROK ZAPOROŽIU, LORA,PREOBRAŽENIE, TALISMAN,NERO.

LORA
LORA
NOVY PODAROK ZAPOROŽIU
NOVY PODAROK ZAPOROŽIU
PREOBRAŽENIE
PREOBRAŽENIE
TALISMAN
TALISMAN
NERO
NERO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika