Co vaše réva? (2013)



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?)
29.7.2013 18:00

Réva koření velmi hluboko, vodu si najde. Ale každá kapka dobrá. Vhodné je zalévat jen sazenice po výsadbě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 29.7.2013 18:00

Réva koření velmi hluboko, vodu si najde. Ale každá kapka dobrá. Vhodné je zalévat jen sazenice po výsadbě.

         
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 20:51

Zdravím, neviete niekto, aku ochrannu dobu má: Actuan, Vivando, Cantus? Neviem, lebo postreky som dostal. Vďaka za radu, Jaro.

            
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 21:05

Ďakujem, Palovi a Kuky za rady, takže radšej liatinový a natrieť farbou. Vyguglil som ochranné doby Cantus-35 dní, Vivando tiež tak nejako, ale neviem nájsť ten Actuan.sad Jaro.

               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.80 (?), 29.7.2013 21:25

Dobrý deň Jaro! Poďakujte hlavne Franymu za rady ohľadne náteru. Mám doma už 25 rokov malý liatinový preš a stále na ňom drží biela epoxidová farba, ktorou som ho vtedy natrel- vrátane oceľoveho vretena- skrutkovnice. Neskôr začali tieto lisy robiť s plastovou vaničkou, ale liatina je odolnejšia. Teraz túžim po lisu, kde nemusím s námahou zvrchu uťahovať, ale odspodu iba nohou našlapem hydraulický dvihák na auto a muštík veselo tečie.

Cantus, Vivando ani Actuan nemám. Snažím sa vyhnúť prechemizovaniu hrozna a týmpádom aj vína reziduami pesticídov tým, že preštepujem európsky vinič rezistentnými sortami. Najmä v tomto roku vidím vo vinohrade obrovské rozdiely: Nepreštepená mullerka, veltlín a ruland majú strapce biele aj napriek postrekom, zatiaľčo vedlajší nestriekaný preočkovaný rad je čistý- bez jedinej chorej bobule. U múčnatky rozhodujú doslova hodiny. Ak premeškáte 3 dni, môžete liečiť aj najnovšími a najdrahšími preparátmi, výsledok je neistý...

                  
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 21:37

Vďaka Palo, ja mám révu v poriadku, okrem dvoch odrôd, kde sa vyskytlo oidium:, Frankovka modrá a muškát. Zweigelt, Rilandské modré a americké odrody sú ok. Ešte niečo..Viem že už to tu bolo preberané, ale neviem to nájsť, že čo sa stane, ak pred uplynutím ochrannej doby požijem postriekané ovocie?surprise Jaro.

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.80 (?), 29.7.2013 22:12

Tiež som sa už k tejto otázke, Jaro, vyjadril. Myslím si, že pri jednorazovom kontakte s pesticídom sa (podľa druhu chemickej látky) ani po požití reziduí pred uplynutím OL nestane nič. Ak budete pravideľne konzumovať ovocie pred uplynutím OL, záleží na druhu fungicídu, čo to s Vaším zdravím časom urobí. Pozrite na agromanuál- u niektorých fungicídov, napr. Rovral Aquaflo, Merpan... výrobca upozornňuje na riziko rakovinotvorného účinku. Nové prípravky sa prirodzene testujú iba na laboratórnych zvieratách. Osobne nepovažujem za rozumné robiť zo seba a ostatných konzumentov pokusného králika. Takže aj pri aplikácii najmä organických fungicídov odporúčam chrániť sliznice, spojivky a pokožku.wink

                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 29.7.2013 22:24

Vďaka, Palo, prosím Ťa, nemáš náhodou skúsenosti s tými odrodami ktoré so už raz popísal? Rizamat, Viktoria, Kondarov, Gigant, Palieri? Ponukol mi ich jeden pán, mám ich vysadené nádherne rastú ale bližšie o nich nikde neviem nájsť.

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.226 (?), 30.7.2013 22:00

Jaro, ohľadne údajov o stolových sortách odporúčam portál wine.com.ua. Z menovaných pestujem iba ruskú Viktoriu, zatiaľ druhým rokom, ešte mi nerodila. Palieri je teplomilná sorta, občas ju dostať v supermarketoch.

                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 3.8.2013 17:06

Preobraženie na každej stranke vypada inak tu je reklama slovplantu a čo vlastne mame doma?

PREOBRAŽENIE
PREOBRAŽENIE
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 3.8.2013 20:28

Začina dozrievat NOVY PODAROK ZAPOROŽIU, LORA,PREOBRAŽENIE, TALISMAN,NERO.

LORA
LORA
NOVY PODAROK ZAPOROŽIU
NOVY PODAROK ZAPOROŽIU
PREOBRAŽENIE
PREOBRAŽENIE
TALISMAN
TALISMAN
NERO
NERO
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika