Co je révě?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
24.6.2011 8:19

Ty výpary mne nenapadly, to by mohlo být ono. Dávám si velký pozor při takovém stříkání, spíše prskám než mlžím, používám na to malý jednoruční tlakový postřikovač. Samozřejmě že bylo hezky a já min. 24 hodin trávník nezaléval aby postřik zabral. Ještě se podrobněji podívám na Kodrjanku za kterou jsem taky stříkal, ale tam u zídky je to více ve stínu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 23.6.2011 19:54

Zdar Mirku! Pokud budete vyžadovat kvalifikovaný názor a jednoznačný posudek, nezbývá mi, než mlčet. Jesli mi ale dovolíte nezávaznou střelbu od pasu, tak tu červenou spálu bychtaky viděl spíš na plíseň révovou. Horší je to s těmi pokroucenými a dírkovatými listy. Nemáte tam náhodou obaleče? Ti dělají podobná postižení. Ale pochybuji, že byste si jeho housenek a případných zámotků nevšiml...

         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 155.12 (?), 23.6.2011 20:09

Hezký podvečer Wimpi, na tomto obrázku vypadá nákaza úplně stejně jako ta moje. Co se týče těch pokroucených listů tak je to již i na úplně mladých kouscích. Žádných housenek ani pavučin jsem si nevšiml, jen po listech skáčou úplně prťaví koníci. Kdyby ty listy byly jen díravé tak řeknu že je to nějaký ten háčivec, v každém případě pokud je to něco živého tak to musí být okem neviditelné.

            
host - 130.250 (?), 24.6.2011 7:57
Zdravím Vás kúsok za rieku Moravu, Mirku! Pripájam sa k názorom, že na posledých 2 snímkoch ide o perenospóru s nekrózou pletiva olejovej škvrny. Včera som zbadal na Dornfelderi 1 olejovú škvrnu, tak som strieknul- tento rok už druhýkrát. Prvý raz som dával pred kvetom CabrioTop + Silwet a teraz Zato + Silwet. Dúfam, že už nebude treba ďalší postrek. Tých niekoľko koreňov Dornfelderu a Nitry asi budú potrebovať, ale nechám ich, nech sa "trápia", ostatné korene sú preštepené odolnejšími sortami. Na prvých 2 snímoch máte daakého živočíšneho škodcu, navyše vyhryzané listy. Krútenie okrajov listov robia aj plesne, ale skôr tipujem na roztoče. Robia mi to tiež nové naočkované výhonky Kokl a KarMaKod. Rast je zabrzdený, vinič trpí. Skúšal som Vektafid A, Reldan aj Sulikol. Navyše mladé výhonky mi ožierali záhadné húsenice. Odstránil som vrchnú pôdu tesne okolo koreňa, kde sa mohli húsenice liahnúť. Krútenie okrajov na mladých listoch pokračuje, na starých je vidieť množstvo malých hnedých bodiek-asi vpichov po cicaní. Naštastie sa problém nešíri na iné sorty, ale rastliny nemôžu dýchať a zastavili rast. Paľo
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 155.12 (?), 23.6.2011 20:33

Zapl jsem na klávesnici azbuku a jal se hledat na ruských stránkách. Našel jsem něco podobného s komentářem "Typický obraz vlivu herbicidů na révu". Teď si nejsu jistý zda jsem Arkadii (Čevená chrupka ji prorůstá) stříkl zbytkem postřiku proti plísni na rajčatech, každopádně jsem likvidoval plevel v trávníku selektivním prostředkem v blízkosti kmínku (20 cm), to by se ale musel herbicid dostat do révy kořeny, k úletu nedošlo, na to si dávám sakra majzla. Jenže to by byly pokroucené okraje vzhůru, co ty díry?

            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.6.2011 20:44

padlí révy

               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 24.6.2011 5:50

Podle mého názoru by mohla být na třetím a čtvrtém snímku spíš plíseň než padlí.
Co se týká prvních dvou obrázků, zprvu mě napadli roztoči, ale možná by se mohlo jednat i o poškození herbicidem. Už se mi totiž před lety stalo, že jsem likvidoval kozičky Garlonem ve vzdálenosti větší než 1 m od révy, ale pouhé výpary tenkrát révu dost poškodily. Podobně i loni výpary glyfosátu skoro zničily jeden mladý keř.

                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 24.6.2011 8:19

Ty výpary mne nenapadly, to by mohlo být ono. Dávám si velký pozor při takovém stříkání, spíše prskám než mlžím, používám na to malý jednoruční tlakový postřikovač. Samozřejmě že bylo hezky a já min. 24 hodin trávník nezaléval aby postřik zabral. Ještě se podrobněji podívám na Kodrjanku za kterou jsem taky stříkal, ale tam u zídky je to více ve stínu.

                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 24.6.2011 8:51

Taky jsem si dával pozor. Glyfosát není tak nebezpečný u starších rostlin s kmínkem, pokud se stříká opatrně, ale Garlon nebo další růstové herbicidy už raději nepoužívám.

                     
host - 188.170 (?), 24.6.2011 12:28

Nevíte, prosím, co by mohlo být této mé révě? viz foto. děkuji.

réva
réva
                     
Lapy - (2) - 188.170 (?), 24.6.2011 12:46

Ještě jedno foto, zapoměl jsem se před tím přihlásit. Nevíte, prosím, tedy co by jí mohlo být?

réva 2
réva 2
réva
réva
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika