Co je révě?



   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 155.12 (?) 
9.7.2011 8:34

Opět jsem se dostal do klasické situace kdy se bobule začínají nalévat a vybarvovat, kdy se začínají objevovat první příznaky choroby (předpokládám že je to padlí) a já nemohu použít běžný prostředek proti padlí protože má dlouhou OL. Předpověď počasí vypadá dobře a tak réva bude rychle dozrávat. Asi nezbude než vyzkoušet nějaký ten Bioton a hrozny dokonale omastit. Zkušenosti z prostředky typu Sulikol-Kuprikol nemám, potřrbuji něco s krátkou OL, tak asi 14 dnů.




Kodrjanka začíná modrat
Kodrjanka začíná modrat
  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 155.12 (?), 9.7.2011 16:02

Asi koupím a vyzkouším ten Sulikol vzhledem ke krátké OL, zkušenosti s ním ale doposud nemám. Mám i Bio prostředek ale tam se musí doslova vzít ten střapec do ruky a ze všech stran postříkat.

            
Pavel Daniel - (36) - 177.97 (?), 10.7.2011 17:02
Chtel bych se take pripojit s prosbou o radu - co je reve - nejspis se jedna o vicero druhu napadeni. Co jsem tak procital tak by se mohlo jednat o : nedostatek zeleza - halcivce revoveho a to posledni tedy nevim. Co myslite vy a jak ted zasahnout? Diky




               
host - 156.128 (?), 11.7.2011 0:00
Dobrý deň, pán Pavel! Na prvých 2 snímkach sú podľa mňa príznaky nedostatku draslíka. Mladé listy by mali byť pri deficítu lesklejšie. Na 3. snímke ste správne diagnostikoval kučeravosť a na tej poslednej by mohlo ísť o nedostatok dusíka- svedčia o tom aj cyanotické žilky. Odporúčam spraviť zálievku zo zmesi síranu amonného, draselného a vody, príp. strieknuť aj listovú výživu. Na akarinózu použite niektorý zo sírnatých prostriedkov. Pozor na vysoké teploty pri aplikácii akaricídov, niektoré by Vám mohli poškodiť listy. Paľo
            
host - 156.128 (?), 10.7.2011 23:51
Zdravím Vás Mirku! Sulikol strieknite radšej ráno alebo večer. Na stolové sorty má OL 3 dni, podobne ako Kumulus WG, ale na muštové má 42 dní. Organické fungicídy sa rozkladajú dlhšie, takže tam je OL min.4-5 týždňov. Prášková síra a jej zlúčeniny narobia problémy akurát kvasinkám. Paľo
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 155.12 (?), 11.7.2011 1:01
Díky Paľo, zítra to snad stihnu ošetřit. Další problémy pokračují na bobulích na zahradě kde si myslím že je to Peronospora.


                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.7.2011 10:18

Vypadá to na to. Máte plíseň i na listech? Je to začínající napadení, takže bych zatím ze střapců odstraňoval jednotlivé napadené bobulky + intenzivní chem. postřik keřů  (s pokud možno krátkou OL). Takhle jsem loni zachrání dost hroznů při napadení padlím. Jinak u mně zatím napadení plísněmi žádné, i když nynější počasí je pro plísně ideální. Ještě jsem nestříkal, ale jsem ve střehu.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika