Roubování melounů a okurek 2012



host - 13.249 (?)
6.4.2013 20:12

Dobry den,

chtel jsem se zeptat v cem pestovat okurky a tykev pro roubovani, nekde jsem videl takovy bily substrat v cem meli predpestovane okurky a tykve, nevite o jaky substrat jde?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 8.3.2013 14:52

Ano, zkoušela jsem to v r. 2010 a 2011, loni jsem nakládačky nepěstovala, měla jsem zásobu. Letos budu pěstovat, ale neroubované. Rostliny jsou sice vitálnější, déle plodí, ale té práce s tím je tolik, že se to z časových důvodů nevyplatí. Hlavní důvod je, že potřebujete větší množství roubovaných sazenic, potřebujete místo k jejich vypěstování, čas k roubování. Výsledný efekt neodpovídá vynaložené námaze. U mne.  Jiřina

         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 26.3.2013 18:43

Přikládám nějaké fotky z mobilu z dnešního roubování okurek. Použila jsem metodu, kdy se dříve vysévá dýně, nechá se vyrůst, až rostou pravé listy.  Vegetační vrchol se odstraní žiletkou. Mezi děložní lístky udělám dírku kroužením párátkem, do vykroužené dírky vložím drobný roub okurky, která právě vzešla, ještě světlezelené barvy.

Výhody jsou čistá práce, není třeba vázat, jde to rychle. Není tolik náročné na jemnou motoriku a zrak.

Nevýhodou je jen asi 50% úspěšnost a nutnost mít asi 10 dní ve zvýšené vlhkosti. Dále může podrůstat podnož, čehož si někteří méně zkušení pěstitelé nemusí později všimnout, než zjistí, že okurka nerodí...   Zdraví Jiřina

Podnož Sprinter
Podnož Sprinter
Právě vzejitá okurka
Právě vzejitá okurka
Navrtávání párátkem
Navrtávání párátkem
Roub
Roub
Výsledek roubování
Výsledek roubování
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 26.3.2013 19:00

Paní Jiřino, zkuste směřovat vpich šikmo pod jeden děložní lístek podnože tak, aby špička párátka vylezla ven. Poté roub zasuňte aby i jeho špička vykoukla ven. Takhle jsem to vysledoval na videu (od cca 3´30"). Možná je to proto aby se potkaly "vrstvy" po obvodu stonků které srůstají. S tímhle způsobem roubování a s tak malýma roubama mám celkem špatné zkušenosti. Velmi často roub zežloutne a uhyne, pokud je podnož dobrá tak ji využiji znovu po šikmém řezu na další roubování. V každém případě používám rouby s pravým listem.

      
host - 13.249 (?), 6.4.2013 20:12

Dobry den,

chtel jsem se zeptat v cem pestovat okurky a tykev pro roubovani, nekde jsem videl takovy bily substrat v cem meli predpestovane okurky a tykve, nevite o jaky substrat jde?

         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 6.4.2013 20:58

Agroperlit

            
host - 238.6 (?), 11.4.2013 12:08

Dobrý den taky bych měl dotaz.Namáčím semínka tak jako hodně z vás já osobně v bylinkach ale co se chci zeptat zdali je vhodné namočit před vysetím taky seminka tykve na roubování.Děkuji.

               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 11.4.2013 20:56

Používám osivo v malospotřebitelském balení, které je obalované v prostředcích proti chorobám (takový barevný lesklý povrch), proto osivo nenamáčím. Ani okurky ani tykve. J.

                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 11.4.2013 21:48

Jiřinko, Mirku a už máte vyseto? Já s hrůzou zjištuji že jsem asi zaspala frown, letos jsem chtěla poprvé roubovat okurky na Sprinter a na sáčku píší výsev 4-5týdnů před roubováním. Tak ted nevím, není už pozdě? Nemám se na to raději vypr*nout a vyset letos opět okurky bez roubování?

                     
host - 217.13 (?), 11.4.2013 23:20

4 až 5 týdnů před roubováním je nesmysl, asi to špatně natiskli, roubuji tak 12 dní po vysetí, za tři dny dýně vzchází, to zaseji okurky.Když vyráží pravý list, tak roubuji.

Radek

                     
host - 238.6 (?), 12.4.2013 4:59

Nechci být rejpal ale nerostou tykve rychlejí takže by měli okurky mít náskok, alespon se to na hodně stránkach píše.Nebo je to odvozeno jakou metodou budete roubovat.Já třeba sadim tykve o 4-5 dní pozdějí než okurky i melouny, sice roubuju teprve 3 rokem ale zatim mě to vždy vyšlo.Samozřejmě že chyby se vloudí a letos teprve uvidíme vzhledem k počasí.petr

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika