Rajče na sušení



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
6.1.2013 8:52

Bohuzel, mne to Tomat fytoftoroustoichyvy nenaslo nic, asi to je trochu zkomolené..?

Já nechci riskovat a tak kerickova nepestuji - napadaji je urcite drive houbove choroby a mechanicky to otrhat ani nejde, proto se venuji tyckovym, tim spis, ze asi 13 let jsem nemusel šáhnout po jakémkoliv postřiku a že rok 2010 byl náročný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.1.2013 20:39

už jsem to zas ztratil a rane odrudy k suseni nezjistim, proto muzete mi prosim tedy doporucit ranou odrudu

SM je super, ale prece jen je pozdnejsi, i kdyz letos az tak pozdni jako jindy nebyl, diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 4.1.2013 21:03

Víceméně každá masitá odrůda protáhlého tvaru typu San Marzano nebo vajíčkového tvaru typu Roma. Já osobně např. Roma, Lel, Caspar, Novinka Prindnestrovja, Torquay... atd. Od pozdního San Marzana (i jeho klonů) po loňském průšvihu (během 3 let 2 roky špatné) upouštím, nadále se mu již nebudu věnovat. Dle mých zkušeností jsou na sušení nejlepší keříčkové odrůdy. Něco je tady na diskuzi nahoře, něco na snímku. Na těchto stránkách si můžete vyfiltrovat odrůdy dle různých podmínek. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.1.2013 21:06

zapomnel jsem napsat, ze podminkou je ranost a tyckova odruda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 4.1.2013 22:01

Rané a tyčkové, tak až takové nějaké najdete, tak dejte vědět wink, dík.

Sosulka krasnaja - raná, tyčková a už jsem ji přidal do seznamu.
Sosulka krasnaja - raná, tyčková a už jsem ji přidal do seznamu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.1.2013 22:07

diky moc, vyzkousim ji..od Estoncu teprv budu objednavat, cekam uz jen na Podarok Severu

i kdyz ted koukam u toho rajskeho na veget.dobu 100 a více dní-to mi prijde pozdnejsi, obvykle za rané se udavaji vegetacni doby kolem 75dni

hold to bude delka od setí a ne vysadby enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 4.1.2013 22:16

Jiného nic jsem nenašel, jen keříčkové a ty jsou na úrodu spolehlivější. Dotazova jsem se u estonců a tady je odpověď na doplnění sortimentu:

Здравствуйте.

Следите за нашими новостями.
Новые поступления товара в конце января - начале февраля.

С уважением, "Мир Семян".

Pro ty kdo nevyrůstali na ruštině - nové nábory semen koncem ledna - začátkem února.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.1.2013 22:27

díky moc! hold si tedy pockame

Ja teda nerad kerickove-tim jak se valeji po zemi, navic rajska nestrikam ani jednou a tak tyckova jsou v tomto odolnejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 5.1.2013 23:28

Jen tak pro zajímavost: Když jsem se dnes díval na rajčata na tom estonském webu tak mne zaujala jedna keřčíčková odrůda Tomat fytoftoroustoichyvy,  která by měla být odolná vůči plísni bramborové, je ranná, pokud to mohu posoudit podle obrázku asi by byla vhodná i pro sušení. Pokud jde o to válení se po zemi tak asi nikdo ze zahrádkářů keříčková rajčata nepěstuje volně na zemi (já mám na ně takové jednoduché klece). Ale pochopitelně co budete pěstova je Vaše volba. Pěkný zbytek víkendu.

                                 Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 6.1.2013 0:25

Taky jsem si ho tam všiml a mám ho v košíku, doufám že ho nevyprodají. Keříčkové odrůdy určitě nepěstuji polním stylem kde jsou rostliny v pásu a kde se po zemi válí. Ke stonku každé rostliny zapíchnu hůlku a cca 4 spodní výhony přivážu za pomoci provázků ke konci hůlky, ostatní se pak o ně opírají, pokud jsou výhony moc velké a rostlina hustá tak je zakrátím nebo vylámu. Jsou tady na výběr odrůdy které prostě jako tyčkové neexistují.


Takhle na dálku není ani poznat co je tyčkové a co keříčkové.
Takhle na dálku není ani poznat co je tyčkové a co keříčkové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 6.1.2013 8:52

Bohuzel, mne to Tomat fytoftoroustoichyvy nenaslo nic, asi to je trochu zkomolené..?

Já nechci riskovat a tak kerickova nepestuji - napadaji je urcite drive houbove choroby a mechanicky to otrhat ani nejde, proto se venuji tyckovym, tim spis, ze asi 13 let jsem nemusel šáhnout po jakémkoliv postřiku a že rok 2010 byl náročný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika