Rajčata 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3273) - 62.34 (?) 
3.12.2023 8:00

Jsem rád, že zde píšeš jak bys postupoval ty. Není pravdou, že si z toho co píšeš nic neberu. Často jsou tvé příspěvky pro mne inspirací. Ale nesmíš se divit, že něco realizuji jinak. Rada je jen rada, ale já se musím rozhodnout sám, protože jen já vím, jaké podmínky mám a čeho chci dosáhnout. Když se rozhodnu špatně, je to jen moje věc. Není potom možné žehrat na to, že někdo špatně poradil.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2816) - 208.138 (?), 3.12.2023 21:56

Vladimíre, tohle naprosto chápu a beru. Není třeba to vysvětlovat. Navíc Tvé pokusy jsou z trochu jiného soudku než ty moje. Omlouvám se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3273) - 62.34 (?), 3.12.2023 23:26

Nemáš za co.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 32.219 (?), 11.2.2024 17:39

Pán Milan, mám hnojivo Kristalon(rajce paprika). Vedeli by ste mi poradiť ako ho nariediť pre vyše dvojmesačné rajčiny s pukmi? Niektoré puky mi opadli.Veľmi ďakujem (7,5-12-36) Uvažovala som nad tretinou alebo stvrtinou odporucaneho riedenia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2816) - 208.138 (?), 11.2.2024 20:16

To odpadávání není nejspíš způsobeno hnojením, ale naopak nedostatkem živin. V minulosti se mi to stávalo také: rostliny nebyly dostatečně silné na vývoj plodů, takže je shodily. Přestaly je shazovat, až když dostatečně zesílily. A jejich stav je také dost ovlivněn dostatkem světla. Potřeboval bych vidět ty rostliny.

Ředění NPK složky podle návodu je 0,15%, což je koncentrace, která jim nemůže ublížit. Myslím, že výrobce do návodu zahrnul dostatečnou bezpečnostní rezervu. Já naopak použil koncentraci cca 0,25%, protože moje rostliny už plody rozvíjejí. Ty dávky jsou totiž určené k venkovnímu pěstování, kde k jedné rostlině nalijete alespoň litr zálivky. To ale v květináčích nelze, dostanou pouze 0,5 litru. Což znamená jen polovinu živin.

Rozhodně dávku neřeďte. A po týdnu jim dodejte i dusík ze složky Ca/N. Ta složka NPK nemá dostatek dusíku na vývoj plodů. A Ca/N použijte také v předepsané koncentraci, což je 0,1%. Pokud jste je ještě nehnojila, začněte NPK složkou. Někde je to v návodech uvedené obráceně, ale to vede podle mé zkušenosti k vytahování rostlin.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 32.219 (?), 11.2.2024 21:29

Veľmi ďakujem, skúsim to tak. Zatiaľ som hnojila len Vitality komplexom a s Alga 600. Začínajú sa vyťahovať. Už aby boli slnečnejšie dni, Mám ich trochu veľa na to aby som zvládla všetky dostatočne doodatočne prisvetľovať:)

rajčiny 2+ mes
rajčiny 2+ mes
vytiahnuta Maglia Rosa
vytiahnuta Maglia Rosa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2816) - 208.138 (?), 11.2.2024 22:40

Vypadají dobře. Maglia Rosa je rychle rostoucí, takže vždycky vypadá trochu vytáhle. Bude to v těch živinách. Možná by neškodilo podpořit kvetení a tvorbu plodů síranem draselným. 1 až 2 gramy přímo zapracovat do substrátu tak, aby se nepoškodily kořínky. Mezi hnojením. Ale ta NPK složka má draslíku i fosforu dost. A je ho i dost v Alga 600, takže ten síran draselný už spíš ne. Ale Vitality komplex je jen urychlovač hnojení, tedy vstřebávání. A když není co vstřebávat? Substráty mají většinou udané živiny na 4 - 6 týdnů, ale pro už velké rostliny to obvykle nestačí. I proto používám směs zemina+substrát+kompost (1:1:1).

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 32.219 (?), 11.2.2024 22:49

Dala som ten kristalon(NPK zlozku):) Vitality komplex má aj NPK ale len 1,5-0,8-1,3, to staci len tak na pidisadenicky:) V substráte majú tiež zeminu substrát aj kompost a perlit. Ale určite už boli hladné, ako píšete. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1835) - 168.103 (?), 12.2.2024 12:55
Přes den už dávám rajčata k oknu a za nimi mám umístěné staré zrcadlo. Bledé flíčky na listech jsou zbytky po pohnojení draslíkem a fosforem na list. Walter
balkonovky Aztek
balkonovky Aztek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2816) - 208.138 (?), 12.2.2024 15:56

Vidím blbě nebo tam vepředu ten největší už nasazuje na květ? A jak si vedou ty Crushe?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika