Rajčata 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?) 
16.12.2023 0:01

Není zač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 62.143 (?), 16.12.2023 11:05

Pokusím se něco napsat. Asi nejraději mám OP červená nebo růžová velká srdce případně velké bifteky. Dělám si z nich saláty, nejvíc mně chutná salát Caprese (plátek rajčete, plátek mozarely, bazalka a olivový olej), chuťovka bez pečiva. Jinak mám rád slicer -Start F1 a kokotejlové Bejbino F1. V letošní sezóně mne překvapil svou sladkostí a chutí Mountaineer Pride a zvlášť cherry pěstované se zvláštním režimem zalívání- Goldkrone a Datlo. Měl jsem je vždycky rád, ale ta zvýšená sladkost byla bomba.

           Vladimír

-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.221 (?), 16.12.2023 13:04
Ďakujem pán Vladimír..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 62.143 (?), 15.12.2023 9:02

Rychlejší vývoj rostliny pro mě znamená, že rostliny příliš rychle rostou a nebudu schopen je v bytě někde umístit až do doby výsadby do pařeniště tj. do druhé poloviny března. U Milana je situace úplně jiná, on chce aby mu rostliny už v zimě plodidly zralá rajčata, takže rychlý vývoj je pro něho pozitivní. Kdybych já už teď měl sazenice tak velké jako je má Milan, tak by byly u mne zralé na vyhození. Takže musím regulovat růst tak aby zhruba 20. března byly sazenice přiměřeně velké a aby měly pokud možno nasazené květy.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 62.143 (?), 15.12.2023 15:26

Abych trochu zbrzdil vývoj, tak jsem všechny sazenice přesadil. Sazenice jsem utopil až po první pravé listy, V každém kelímku mám teď dvě sazenice oproti původním čtyřem. Věršinou už mají čtyři pravé listy, některé jen tři. Při příštím přesazení počítám s dalším potopením, v každém kelímku bude jen jedna rostlina.          

           Vladimír

Partenokarpické sazenice
Partenokarpické sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 15.12.2023 21:25

Vypadají dobře. Když jsi přesazoval, jak vypadaly kořenové systémy? Všiml sis nějakého rozdílu mezi přisvětlovanými a těmi ostatními?

Já se o víkendu chystám přesadit ty nejvyvinutější do kontejnerů 7,5l (ty pak na balkóně vložím do 12l kontejnerů s dalšími 7l směsi). Nejlíp si vedou Sofie. Očekávám, že také první zaplodí.

Milan

P.S. To načasování u Tebe je opravdu hodinářská práce.indecision A to vlastně ani nevíš, kdy je budeš moct vysadit. Máš můj obdiv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 62.143 (?), 16.12.2023 11:56

Kořeny jsem nějak nesledoval, snažil jsem se rostliny přesadit, aniž by substrát z kořenů opadal. Nějak stále váhám, jestli jim svítit nebo ne. Momentálně se přikláním k tomu svítit ty čtyři hodiny, které chybí do 12. Mám už také vysety Sophie´s Choice, Sarayev Shtambovyi, Jagodku, Lyanu Rozovau, Mongolskyi karlik, Maglia Rosu a Vspyschku. Musím přiznat, že jsem měl problémy s klíčivostí a dodnes mně nevylezl ani jeden Mongolskyi karlik.

Zatím jsem přisvěcoval v takové 75 cm vysoké krabici, ale základna byla malá a tak se mně tam vešlo i málo sazenic. Ale zatím to stačilo. Podařilo se mně v JISKu vyžebrat větší krabici, základna 60 x 50 cm a výška 80 cm. Zítra to vyměním. Bude to stačit pro víc než dvacet kelímků 200 ml a těch půllitrových tam také ke dvacítce vejde. Ještě ale nevím, jestli to schválí generální tajemník.

           Vladimír

Krabice k přisvětlování- stávající
Krabice k přisvětlování- stávající
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 16.12.2023 22:51

V téhle krabici svítíš tou 23Wtovkou? To se musí mít fakt dobře. Teď už chápu těch 10 000 lm.

S klíčením M. Rosy a M. Karlika jsem měl taky problém: ze 3 semínek od každého vyšlo jen jedno (což mi ale stačí). A to byla moje semínka a docela čerstvá. A teď jsem objevil "kýbláka". Substrát ze sadbovačů šel totiž mokrý do kbelíku s hlínou ze zahrady. A tam mi něco vyklíčilo (po 46 dnech!), takže se to pokusím zachránit. Možná je to jedno z těch Bajkalských raných. Kdoví.indecision

Dneska jsem přesadil 4 kousky do finálních kontejnerů 7,5l. 3 z nich měly neuvěřitelné kořenové systémy. Tak jsem jim je trochu "rozhrábnul", aby líp zakořenily. Při té příležitosti jsem objevil poupátka. Na Bejbinu spíš ty "falešné" uprostřed mezi listy na stonku, ale u Sofie jsou zaručeně pravé na správném místě na vrcholku. Po 46 dnech od namočení semínek. Vyfotil jsem to, ale moc to na snímku vidět není díky blesku. Přesto posílám.

Přisvětlovat nebo nepřisvětlovat? Hamletovská otázka. Přisvětlení jim pomůže zesílit, ale také porostou rychleji, i když správně proporcionálně. Napadá mne kompromis: zkrať tu dobu na 2 - 3 hodinky. Do výsadby zbývají přinejmenším ještě 3 měsíce. A mně ve světle, pravda mnohem delším, dospěly k poupatům za 46 dní. Tedy polovinu toho času. A možná by neškodilo odložit aplikaci síranu draselného.

Milan 

16.12. Sofie s poupátky
16.12. Sofie s poupátky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 62.143 (?), 17.12.2023 11:49

Tak už jsem nainstaloval novou bednu. Úplně náhodou má přesně rozměry, které potřebuji, lépe bych to ani nenachystal.

           Vladimír

Svícení rajčatům
Svícení rajčatům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1826) - 168.103 (?), 17.12.2023 12:43

taky jsem nainstaloval novou bednu a sazeničky přesadil do květníků. Snímek na bednu umístěnou na radiátoru, kterým ovšem skoro netopím a uvnitř. Walter

bedna vně
bedna vně
bedna uvnitř
bedna uvnitř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika