Melounoviště 2012



            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
10.2.2013 18:40

u Sema maji jeste baleni po 100ks...

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 41.143 (?), 10.2.2013 19:11

Pane Lukáš, proč nechcete Sprinter? 

Petr

                  
volf.l - (33) - 123.215 (?), 10.2.2013 19:34

Chtel jsem Atlas F1 přijde mi lepší, i podle pročtených diskuzí mi připadalo že si ho pěstitelé melounů více pochvalují wink

Lukáš

                     
host - 41.143 (?), 11.2.2013 12:46

Pane Lukáš to snad nemyslíte vážně. Já bIbec jsem koupil 2 sáčky Sprinter F1. Doufám, že se to bude dat vrátit.

Miloš

                     
volf.l - (33) - 123.215 (?), 11.2.2013 13:05

Pane Miloši, já je mám také laugh, vyzkouším je, ale chtěl jsem i něco osvědčenějšího, sprinter F1 mám pocit že jde použít i na okurky a tam ho hlavně použiji.

Lukáš

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 11.2.2013 13:17

Sprinter je v pohodě na melouny i okurky. Jen se musí vysévat asi týden po melounech protože má mohutnější růst než Atlas (ten vysévám tři dny po melounech). Hůře se to roubuje pokud jsou rozdílné síly stonků.  Atlas jsem měl i vloni ale hodně mi podnože hynuly, letos se na zkoušku vracím k podnoži Herkules.

                     
host - 41.143 (?), 25.3.2013 23:34

Sprinter je v pohodě na melouny i okurky. Jen se musí vysévat asi týden po melounech protože má mohutnější růst než Atlas (ten vysévám tři dny po melounech).

Pane Mirku chci se jen zeptat pro upřesnění, když má Sprinter mohutnější růst než Atlas, nemá se Sprinter vysévat tři dny po melounech a Atlas týden po melounech?

Děkuji vám za video, jak roubovat. Lepší je jednou vidět, jako stokrát slyšet.  Jen nevím, po kolika dnech mám vysít Sprinter po melounech, aby tloušťka stonku byla stejná. Teplota výsevu mám kolem 23°C, světelné podmínky, jižní okno. Děkuji za odpověď.

Miloš

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 26.3.2013 7:59

Pro roubování potřebujete aby byly stonky přibližně stejně silné. Sprinter má silnější stonek než Atlas a pokud by se vyséval dříve tak se nedá použít na určité metody roubování (přiložení proti děložnímu lístku). O víkendu v neděli jsem vysel melouny, cukrové melouny a současně i podnože Atlas a Herkules. Nedávno jsem rouboval okurky na Sprinter a trochu jsem si z rostlinkama "pohrál". Pohrál v tom smyslu že jsem reguloval rychlost růstu a sílení sazenic jejich přemisťováním na okno do chladné místnosti (15°). Podařilo se mi jakž takž docílit přibližně stejné síly stonků. Okurka vyklíčí rychle a taky rychle roste, i u ní jsem přesunutím do chladna docílil zpomalení růstu. V okamžiku kdy měly podnože náznak prvního pravého listu jsem okurky dal opět do tepla na jižní okno. Za dva dny měly i okurky pravý list a mohl jsem roubovat.

Na snímku je vidět rozdíl v síle stonků Sprintera oproti okurce. Atlas v této fázi takové síly nedosahuje ale záměrně jsem použil na okurky Sprinter. V loni jsem rouboval na Atlas vše a hodně rostlin mi uhynulo, proto letos okurky na Sprinter, melouny půl na půl na Atlas a Herkules.

Okurky nechávám v kupě a jen odřezávám, podnož absolvuje jedno přesazení z misky do jednotlivých kelímků, kde již zůstává dle situace až do výsadby. Pokud je nějaké špatné počasí tak ještě, bez narušení balu, přendávám z kelímků do hranatých sadbovačů 8x8 cm. 

Jen pro zajímavost, cukrové melouny již včera!!! klíčily a dnes je budu přemisťovat do kelímků.


Naroubované okurky, použity dva způsoby dle síly stonku podnože.
Naroubované okurky, použity dva způsoby dle síly stonku podnože.
                     
host - 41.143 (?), 26.3.2013 11:53

Pane Mirku a po kolika dnech můžem vysít Spritner po melounech. 3, 5 nebo 7 dní. Děkuji

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 26.3.2013 12:56

Sprinter je v pohodě na melouny i okurky. Jen se musí vysévat asi týden po melounech protože má mohutnější růst než Atlas (ten vysévám tři dny po melounech).

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika