Lilkoviště



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
22.6.2012 13:31

Honzo, jak Vy to děláte že máte ve skleníku tolik místa? Já tam mám sice jen tři lilky ale přes melouny a papriky na ně ani pomalu nedosáhnu.smiley

Venku bude jeden plod na víkendovou grilovačku, rostliny nijak nevylamuju,  je fakt že ty venku jsou o mnoho kompaktnější než ty ve skleníku, ty se více vytahují bo mají méně světla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 22.6.2012 13:31

no to je paráda..já letos asi s lilky neuspěju..krásnou sadbu zlikvidovaly svilušky a na dvou posledních sazenicích ve skleníku už je vidět taky..:(

čekám na predátory z Biocontu..

         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 22.6.2012 13:41

Na svilušky se zaměřím o víkendu, ti hajzlíci mi patrně likvidují okurky nakladačky a tak nastoupí postřik. Je zajímavé že to vlhko vyhovuje všem škůdcům (omlouvám se slimákům) i všem chorobám zároveň. Pak se mi ještě objevují díry v listech lilků ale kdo to má na svědomí jsem ještě nezjistil.

         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 22.6.2012 15:59

milá kolegyně, na ty predátory moc nespoléhejte... z Biocontu mi bylo zboží odesláno asi před týdnem, na svilušky i na mšice

balík mi byl doručen okamžitě a tentýž den bylo vše aplikováno

nicméně byl jsem z toho akorát rozčarovaný, na ty svilušky jsem obdržel v papírovém ubrousku uschlý nějaký list a na něm samozřejmě i pod lupou ani náhodou ani pohyb nebo cokoliv živého

nicméně jsem to dle návodu umístil atd... do dnešního dne nikde nic, kromě svilušek samozřejmě... detailně několikrát denně jsem vše kontroloval a žádný úbytek na vybraných listech, prostě nic...

to stejné predátoři na mšice, nikde po týdnu ani stopa po nějaké vosičce...

postříky jsem dopředu samozřejmě podle návodu upravil, abych neaplikoval něco, co by mohlo predátory ohrozit

pokud už tam svilušky máte, tak než by se vám ten predátor namnožil na přijatelnou hladinu pro zvládnutí svilušek tak už bude pozdě!!! to i Biocont píše na svých stránkách

doporučuji stříknout NYNÍ něčím, co svilušky částečně pobije ALE neublíží to reziduálním působením těm predátorům co máte na cestě

já jsem se tímhle vyléčil, už to nechci ani vidět, skoro 600 korun v čoudu a NIC, absolutně NIC!

            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 28.6.2012 20:39

Podobnou zkušenost jsme udělali loni - objednali jsme vosičky na molice. Na papírových destičkách byla asi/snad vajíčka molic, ve kterých se měly vylíhnout ty vosičky. Klukovi se podařilo jednu!!! vyfotit, jinak všechna vajíčka zůstala beze změn. Zato ty zatracené molice se namnožily tak, že jsme se jich nezbavili do konce sezóny...

      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 22.6.2012 13:31

Honzo, jak Vy to děláte že máte ve skleníku tolik místa? Já tam mám sice jen tři lilky ale přes melouny a papriky na ně ani pomalu nedosáhnu.smiley

Venku bude jeden plod na víkendovou grilovačku, rostliny nijak nevylamuju,  je fakt že ty venku jsou o mnoho kompaktnější než ty ve skleníku, ty se více vytahují bo mají méně světla.

         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.6.2012 20:08

souhlasim, lilky i papriky jsou ve skleniku docela vysoke, u paprik bych i rekl, ze vyrazne vetsi uspechy mam pri pestovani venku

         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 28.6.2012 20:26

Mirku, je mi ten dotaz jasný, dle vás se držím při zemi laugh

Jenže minulost mi poučila... stačilo dát menší spon a v půlce léta jsem nemohl ani otrhat úrodu a to nemluvím o postřiku, jak bych to vůbec provedl...

Dneska jsem už sklízel první lilky a rostliny mám už cca. METR DVACET vysoké...

Určitě bych dokázal nějak vykoumat a rozvést tam pod stropem třeba ten meloun, ale to bych se tam opravdu ani nehnul a to by mi vadilo, to to prostě raději oželím wink

Tchán před lety radil, jak je nutné osadit každý centimetr místa a využít skleník na 110%... ajajajaj, po pár týdnech jsem nestačil protrhávat a vyhazovat rostliny či sazenice laugh

Schválně zítra změřím kolik mám přesně ten spon na lilky, nicméně vážně si nedovedu představit že bych tam ještě něco vecpal a i "to" by mi pak povyrostlo blush

Každopádně dnešní sklizeň mi fakt udělala radost, ještě v červnu sklízet takovéhle MACKY, to je u mne nový rekord!!! Moc jsme si pochutnali!!! Lilková salsa byla dokonalá angel





            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 28.6.2012 21:25

No ty lilky, tak to je pastva pro oči, určitě jste měli mastné "huby" až po uši laugh. My měli jen jeden lilek a přestože byl ugrilován a namaštěn tak se po něm jen zaprášilo. Další budou až o víkendu protože jsem je ošetřil proti svilušce, něco je již i ve skleníku ale hlavní sklizeň bude zvenku.

               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 29.6.2012 7:50

ja teda lilky zatim nestrikal-ty venku strikat nemusim a ve skleniku prozatim neni moc neřádů, prozatím rostou všechny odrůdy dobře, uvidíme jak dál..

                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 29.6.2012 8:57

Lilky jsou venku nádherné ale útok Svilušky na okurky v sousedství velký.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika