Lilkoviště



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
9.8.2013 8:47
Strakaté odrůdy jsou nádherné a úrodnost pro nás co se cpeme i kačenama a vepřovým je plně dostačující ;o))))). Já mám dvě odrůdy strakatých a stejně už nevím co s nima, stejně tak jako s ostatníma lilkama, rodí to jako divé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 7.8.2013 12:09
Ty bestie se shlukují na poškozeném stonku, co jim tam chutná nevím, mšice tam nejsou. Chtěl jsem na to poškození sypnout Dust ale zapomněl jsem, snad nebude do večera stonek překousaný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 8.8.2013 21:48

Dnes sklizeny první lilky, nejni to sice supermarketová velikost ale dobrý smiley. Našla jsem totiž svilušky, takže po cca 1,5měsíci jsem ted večer stříkala, asi mají raději lilky protože na okurkách skoro žádné nejsou (i tak jsem je stříkla preventivně... stejně jsme ted okurek přežraný laugh).

Dlinny fioletovy jsem utrhla skoro pozdě, jak ten bílý... loni jsem to tady určitě četla... jak poznám že bílý je zralý? Prosím, nechce se mi to hledat wink

Dlinny fioletovy - Pelikán - Anet
Dlinny fioletovy - Pelikán - Anet
Pelikán a Anet
Pelikán a Anet
Už se klube i Matrosik
Už se klube i Matrosik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.8.2013 22:02

bile musi byt hladke a leskle, nesmi zacit praskat šednout a pak jit dožluta..., prvnim impulzem je take to, ze se jiz plody nezvetsuji

odrudu Matrosik uz nepestuji, byla velmi malo plodna, radeji mam zeleny Zeljonenkyj, který nechám na jedné rostlině na semena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 8.8.2013 22:12

Díky, díky wink. Ale s tím Matrosikem jste mě nepotěšil, jak minule s Carlsonem... vyzkoušíme, uvidíme, když tak zrušíme. Zelený se mě nelíbil, z estetického hlediska, mému oku lahodil žíhaný Matrosik... holt ženská, no laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.8.2013 22:41

plody to jsou krasne, to ano, ale velikost i plodnost mi prisla jako Český raný - tedy děs běs, ten zelený je krásný, jak smaragd a ještě má půl kilové plody, někdy i více..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 9.8.2013 8:47
Strakaté odrůdy jsou nádherné a úrodnost pro nás co se cpeme i kačenama a vepřovým je plně dostačující ;o))))). Já mám dvě odrůdy strakatých a stejně už nevím co s nima, stejně tak jako s ostatníma lilkama, rodí to jako divé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 40.206 (?), 9.8.2013 8:53
No ja mam maso po celem dvore ale to nechavam na rodicich :) z tech zihanych jsem mel jen onen Matrosik a vic jej nechci, kvuli krase pestuji jine druhy ;))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 13.8.2013 18:26

tak já můžu jen tiše závidět..sklidila jsem zatím jen 2 Pelikány..teda pidi..a další 4 ks rostou..žíhaný vůbec nenasazuje..svilušky jim asi daly zabrat..:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.8.2013 18:34

no musím uznat, že lilky jsou pro skudce hotovym kaviarem, asi nejlepsi technologii pestovani je pestovat je venku s tím, ze bude moznost je mit zjara a v pozdnim lete v tunelu z textílie či folie kde budou mit delsi dobu vyssi teploty, ja tedy zatim pestuji bez tunelů, ale myslim, ze Mirek tu mel na nejake fotce kousek videt dratu z tunelu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.8.2013 7:21

po mnoha letech pěstování a čtení o lilku už konečně člověk rozumí jaké strasti čekají při pěstování, pro další roky jsem se rozhodl pro zásadní dvě věci: vybírat odrůdy rané a hlavně odolné odrůdy proti verticiliovému vadnutí, což je zásadní věc při pěstování, tato choroba mi vloni velmi seškrtala sklizeň, rád bych násl.rok sehnal odrůdu Nadia F1, která má být velmi odolná, jen pro názornost dokládám onu chorobu...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika