Lilkoviště



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
2.6.2013 13:16

no nezdar nebude v nadm.výšce, na to jste až příliš nízko, jistě není problém sklízet lilky i z nadm.výšek kolem 500mnm, myslím, že půda může rozhodovat

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.2.2013 20:13

co se tyce u me novych tak jen Adria F1 a Longo F1, tak uvidime - jinak pokracuji s Giottem, Snowy, Zeljonenky a na presev dam Dekl Vracij

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.3.2013 17:54
tak Adria může být velmi zajímavý lilek, už kvůli tomu, že má o dost větší děložní listy než zbylé ostatní odrůdy, letos zkusím asi křížení nehybridních odrůd a uvidíme co z toho vykleze :)
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 24.4.2013 21:13

Dnes elektrická motyčka zpracovala záhon a o víkendu dám nějaké lilky ven do tunelu z bílé netkané. Vloni se mi tato metoda velmi osvědčila a lilky byly parádní, překonaly i třikrát i zmrzlé. Ve skleníku teď roste přísada moc rychle a chtěla by již ven. 

Lilky
Lilky
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.4.2013 21:16
no lilky máte MIrku zatím super, já se přiznám, že se s nimi tak moc nemazlím a nevyvazuji je, přece jen na to není čas, snad bude úroda taková jako vloni :)
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 25.4.2013 9:55

Pane Mirku, lilky jsem nikdy nepěstovala, letos mám pár nasazeno. Venku mi asi neporostou (nedaří se mi venku ani papriky, u Přerova!), chci je dát do skleníku, ale nevím, jak ty potvory moc narostou na šířku. Poraďte, jak je dát daleko od sebe.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 27.4.2013 21:24

Dávám je venku asi půl metru od sebe, ve skleníku rostou mohutněji a hlavně do výšky. Myslím že by se daly vyvazovat a vylamovat podobně jako rajčata nebo okurky. Ve skleníku je už nepěstuji protože je extremně napadají svilušky, dnes jsem vysazoval pár rostlin ven na nastlanou černou folii do tunelu z bílé netkané.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 2.6.2013 11:44

Po měsíci od výsadby lilků ven do tunelu vypadají rostliny velmi uboze. Vůbec nepovyrostly, shodily hodně listů, jen čučí a žloutnou. Jak jste na tom ostatní?

Okurky nakladačky ze semene naopak v tunelu z bílé netkané vypadají velmi dobře a už si říkají o odstranění krytu.

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.6.2013 12:14

no já jsem je ven ještě ani nestihl vysadit, letos mozna i dobre, ze tam nejsou, asi by utonuly! jinak rostliny vypadaji pěkně

                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 2.6.2013 12:30

taky je mám ještě v sadbovačích ve foliáku.Te´d sem lilky kolik let nepěstovala, od přestěhování.Tam kde sme bydleli dřív sme měli pole /cca 2OO m.n.m a tam se jim dařilo i bez černé folie, obrovské klády, že sem nevěděla co s nimi.Pole je pole.O kus dál/asi 3OO m sem měla ještě zahrádku a tam se jim nedařilo.Po přestěhování sem je první rok dala do zahrady, jeden ubožák na rostlině velikosti husího vejce a tak hořký... tak už sem je pak nesadila.Letos sem koupila dvě krásné velké rostlinky Violetta Lunga, no zkusím, jednu dám do bedny a druhou na chráněné místo mezi foliáky.Vevnitř už není bohužel místo, sazeničky sem koupila teprv minulý týden, moc sem s nimi nepočítala.Uvažuju, že je dám ještě do větších květináčů a ven až v půli června.I tam kde sem je měla dřív sem je nesázela dřív jak po prvním týdnu v červnu.Je to zbytečné, chce to v noci teplo.Letos to asi pro lilky moc nebude.

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.6.2013 13:16

no nezdar nebude v nadm.výšce, na to jste až příliš nízko, jistě není problém sklízet lilky i z nadm.výšek kolem 500mnm, myslím, že půda může rozhodovat

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika