kupa novej pily



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?)
9.1.2008 11:33

Řekl bych, že je to asi jedno, vše potřebné pro dvoutakt je v oleji, takže antidetonační aditivum  speciálu není nutné. Respektoval bych spíš doporučení výrobce, 40 letá zkušenost není zárukou správné rady. Ostatně, před 40 lety naturalu ze stojanů mnoho neteklo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.200 (?), 8.1.2008 20:44

ta HQ 357xp je velmi dobra volba, jediny dovod preco som do nej nesiel bol ten, ze mala o 0.2 kW slabsi vykon ako moja predchadzajuca pila a uz som nechcel slabsiu...

ta 346xp, nemam s nou skusenost, ale sused si ju nevie vynachvalit, teda asi bude v pohode, ale aj teraz je dost draha... laicky povedane, za cenu 346xp mam 365 a este mi zostane na listu a retaz, tu by som bral viac, aj na ukor hmotnosti...

v predajni mi povedal predavac, ze tie HQ357xp sa velmi dobre predavaju, ze ich beru chlapi najma do zahranicia, ze tam maju dobre meno a na odvetvovanie su velmi dobre (asi to prehnal, mozno ma na nej najvacsiu marzu, neviem, ale v jednom mal pravdu, ze na odvetvovanie a nie prilis mohutne stromy su velmi dobre)

co sa tyka zatlacenia pily, tak to tiez nie je "koser" vysvetlenie, resp. vyraz... na pilu by sa nemalo tlacit, spravne nabrusena pila ide do dreva sama, pekne ju taha...

                     
host - 229.91 (?), 8.1.2008 21:22

S koupí H365 jsi udělal podle mě dobře. Začínal jsem s podobnou 266 potom 268, maximální spokojenost a hlavně životnot. Do začátku v těžbě vynikající. Časem mužeš zkusit něco lehčího, ale ta životnost tam nebude.

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.200 (?), 8.1.2008 22:03

no mozem s vami suhlasit :) ale pisal som, ze by som siel do HQ365, keby som si mal vybrat medi nou a HQ346XP :) co sa tyka tej zivotnosti mate pravdu, len mam trosku zmiesany pocit z toho, osobne si myslim, ze HQ365 by mala vydrzat "vsetko" ale poznam jedneho drevorubaca,ktory ju zadrel ... neviem co s nou robil, aky olej pouzival, ako mal nastaveny karburator, ale zadrel ju...

ja som kupil HQ372XP, chce to si na nu zvyknut, je to ine ako moja HQ262XP, ta 9 rocna babicka bola subjektivne lepsia, ale skutocne subjektivne...

                     
host - 229.91 (?), 8.1.2008 23:04

Ono abych řekl pravdu u žádneho výrobku nemuže být storocentní jistota spolehlivosti. Mužeme pouze vybrat značku, která má jméno a dostatek servisních pracovníku. I když spousta z nich prošla nějakým rekvalifikačním kurzem a podle toho to taky vypadá. Příhod z těmito odborníky, mam na román. K té 346, po roce problém s kaburátorem, níkdo to nedovedl opravit. Na nic jiného nepřišli než že je to speciálem. Nalil do ní natural, to samé v bledě modrém. Nakonec jsem koupil nový karbec a bylo po problémech. Muj dojem z toho je, že jak jsem oddělal plast zabranující seřízení karb., ten protože je na gumach se zvedl. Při seřizování jsem musel sundávat honí kryt, aby jsem se na šrouby dostal. Tuto chybu už jsem podruhé nezopakoval. Zatím jede, udělala letos 20 ha prořezávek a když vydrží ještě dvě sezony, budu spokojený.

                     
host - 223.231 (?), 9.1.2008 10:10

Zdravím všechny na tomto fóru. Včera jsem si koupil po asi 3-měsíčním váhání a přemýšlení pilu Dolmar PS 500 za cca 9500,-. A mám dotaz pro zkušený. V návodu píšou benzín natural min. 91okt., ale soused zkušený dřevorubec přes 40. let praxe mně říká abych do ní lil special, že je pro 2-takt lepší. Tak teď co??? Zatím jsem ji nestartoval. Dík za rady.

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 9.1.2008 11:33

Řekl bych, že je to asi jedno, vše potřebné pro dvoutakt je v oleji, takže antidetonační aditivum  speciálu není nutné. Respektoval bych spíš doporučení výrobce, 40 letá zkušenost není zárukou správné rady. Ostatně, před 40 lety naturalu ze stojanů mnoho neteklo.

                     
host - 120.31 (?), 9.1.2008 11:51

Čím víc oktanů, tím líp.

                     
host - 120.31 (?), 9.1.2008 11:53

Jo a do 40 let staré pile je to jedno ale do nové natural.

                     
host - 223.231 (?), 9.1.2008 12:01

Miloši, já samozřejmě myslel, že ten soused neřeže stále stejnou pilou, oni samozřejmě maj profi, ale i do nový leje speciál + olej. Zkoušel dávat natural 95, ale na speciál to prej líp táhne i déle vydrží. Dík Pavel.

                     
host - 99.106 (?), 9.1.2008 14:36

Počet oktanů nemá vliv na výkon motoru, oktanové číslo udává jen sklon k detonacím. Výhřevnost všech benzínů je stejná. Někdy může být zřetelný rozdíl hlavně kvůli ceně, kdy natural 98 si nedovolí prodejce tak ošidit jako levnější nízkooktanový benzín na no name pumpě(voda, technický benzín). Pokud má někdo zájem opravdu o kvalitní  palivo do dvoutaktu, tak jej prodávají vybranné pumpy papoil, jedná se o Texaco racing 102 oktanů  speciálně pro výkonné motory. Cena je však asi 46kč/l. Osobně jsem ho zkoušel v moto a subjektivně šel motor jen lépe od spoda tj pro pily asi bez významu.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika