kupa novej pily



                     
host - 229.91 (?) 
8.1.2008 13:10

Přetržený řetaz zastavý zachycovač řetězu a kryty. Jinak, správně seřízený kaburátor to je velice duležité a někdy to neumí ani v servise s otáčkoměry. Každý se to naučí praxí. Ale už v každém katalogu máte uvedeno k čemu se jaký druh pily hodí. Každá má i své optimální seřízení. Z vysokoobrátkovou pilou do prořezávky, nepujdete do těžby a naopak.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 37.89 (?), 8.1.2008 15:25

Oni se vyrábí také nízkootáčkové pily?

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.200 (?), 8.1.2008 17:03

ano, pretrhnuta retaz by sa mala zachytit, pisal som to, teda neviem preco sa nezachytila...

nie, nizkootackove sa nevyrabaju... zalezi od toho kolko nastavite v karburatore vzduchu a benzinu, tak pila sa sprava odlisne...a teraz napisem mozno volovinu, teda ma opravte, pilu mi nastavuje otec, ale myslim si, ze pridanim viac vzduchu ide pila viac do otacok ale je slabsia, teda krutiaci moment tam je nizsi... a pridanim viac benzinu pila nejde tak do otacok ale je silnejsia, vyssi krutiaci moment... vyssie otacky vhodne na odvetvovanie, vacsia "sila" na rezanie gulatiny... ale teraz sa mozno mylim :)

                     
host - 229.91 (?), 8.1.2008 18:19

Takže to naopak polopatě, silná, těžká pila nepotřebuje zrychlení H-346.

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.200 (?), 8.1.2008 18:42

pan J.S. vas prispevok si budem citat cez vikend, aj 10x, teraz som to precital "zbezne" a bez rozmyslania co citam, ale urcite ste to napisal skvele...

host - xxx.xxx.229.91 (?), 8.1.2008 18:19

nie :) aspon podla mna nie... po lopate povedane, lahsia pila reze preto lebo sa rychlo toci, ale ked trosku na nu pritlacite, tak ju zadusite... tazka pila aj ked ju trosku zovrie tak este potiahne... zase, kludne ma opravte :)

ak mate HQ346 tak celkom dobra volba, akurat je draha na moj vkus :( sused ju ma, pouziva ju v tazbe a nevie si ju vynachvalit, my sa mu smejeme s tazkymi pilami, ale zrejme ma v niecom pravdu, tam kde mi ziskami pri rezani stromov on nas dobehne pro odvetvovani, lebo ta pila ma dostatocny vykon, pekne zrychlenie a hlavne nizku hmotnost, teda sa s nou vyborne pracuje...

                     
host - 229.91 (?), 8.1.2008 19:25

Mám ji asi tři roky, tenkrát byla opravdu drahá, ted je cena příznivější. V těžbě jsem ji ještě neviděl, já bych ji vzal ještě tak do slabých probírek. Ale taková H-357.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.1.2008 19:27

To je takové  vysvětlení asi trochu špatné. To z pohledu, že Vás asi pletou ty rozdílné max. otáčky. Když si vezmete 2 pily se stejnými otáčkami, jedna slabší a druhá silnější, tak obě pily mají u svých motorů hodnoty nejvyšších výkonů a kroutících momentů. Hranice, kdy se začnou pily dusit jsou v přetížení, kdy poklesnou otáčky natolik, že začne prokluzovat spojka. To znamená, že každá z těchto pil má jinou hranici, kdy již nebude výkon stačit. Proto vysvětlení, že H346XP řeže hlavně rychlostí není správné, tato pila má zase svoje výkonové hodnoty, pouze točí víc. Proto je rychlá na slabším dřevě, ale  v těžbě dostává na frak. Hodně mi to připomíná H242XP, stejné určení, v těžbě ale dlouho nevydržela, ale byla to jasná snaha ulehčit si celodenní dřinu. Do roka bylo skoro po pile - nízký výkon a zvonivé zvuky. V současné době je znatelná snaha výrobců ulehčit těžkou práci v lese silnou střední až vyšší střední třídou. H357XP, PS5000, MS361,SOLO 656 a související odvozené modely.Tyto pily spojují vlastnosti odvětvovacích a těžebních pil ve středních porostech.

                     
host - 229.91 (?), 8.1.2008 20:08

Pane J. S. Vy jste tak teoreticky nabušený, že si říkám co je to za servisáka nebo kancelář? V lese jsem se ještě s někým takovým nesetkal. Zkuzte, ale své příspěvky zjednodušit, budou srozumytelnější. Podle mě, příspěvek - na H346 zatlačím nejede a silná pila přeřeže i pražce bez zavání, je příklad z praxe a dá se říct, že není třeba už do toho vnášet další teoretické uvahy.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.1.2008 20:36

Máte z Vašeho pohledu pravdu, ale když to popíšu 2 větami, tak další dotaz bude třeba proč se tak děje. Trochu jste mě naštval :)))), myslím si, že mám praktických zkušeností dost, že ani nemohu odtrhnout teorii od praxe. Víte v lese je s prominutím málo dřevorubců, kteří mají nutné znalosti o motorech a mnohdy tuto práci dělají z důvodu překlenutí nějakého období bez práce, málo jich pracuje delší dobu a přitom se hodí si poslechnout jejich názory a zkušenosti. Také je zarážející zkušenost, když jsem opravil profesinálovi na zánovní pile PS6800i ucpaný injektor a on pilu hodil do kufru Š120 asi z 5 metrů. Tak jsem mu řekl, že je to škoda a on mi odpověděl, že je to na práci. Potom potkáte p., který řeže 120cm topoly a je radost se na něho dívat, jak mu to jde navíc když má PS7900:))). Tak jsem s ním hodil řeč a on pohladil pilu a říká, měl jsem štěstí, jako důchodce bych si ji nikdy nekoupil - vyhrál jsem ji na plese v tombole. Dělal dříve kolem 30 let v lese. To víte, že bylo o čem mluvit.

                     
host - 229.91 (?), 8.1.2008 21:09

Jsem vlk samotář a život mě naučil až přílišné neduvěře. Pokud jste takový jak se prezentujete, klobouk dolu. ale právě k uvedené vaší praxi, zkuste příspěvky zjednodušit bude to ještě lepší. Víte není třeba tolik technickych informací hodících se spiš do dílny jak do lesa. Jste člověk se vztahem k práci tak dobře víte, že to je v podstatě to nejduležitejší. Někdy se to u Vás jeví, že nejmodernějí technika a je vyhráno.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika