kupa novej pily



host - 37.89 (?)
6.1.2008 19:42

Od rou 1989 do roku 2000 jsem sám prodal 7 pil. Ještě si nikdo nestěžoval. A chodi je ke mně všichni brousit. Mění pouze spotřební materiál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 54.33 (?), 6.1.2008 19:12

 Přesně řečeno, mluvíte mi z duše. Konečně někdo kdo ví o co jde...

                     
host - 106.2 (?), 6.1.2008 19:24

tu pilu nejdem zajtra kupit ale pozriet si ich, skusit ako sa drzia...

co sa tyka kupy uz pouzitej pily znie to ako dobry napad, ale ma to aj svoje uskalia - napr. na taku pilu nedostanem zaruku, pripadna vaznejsia porucha a nasledna oprava tak moze vyhodnu cenu dost priblizit cene novej pily..

ale uznavam, ze je to dobra myslienka, vdaka za tip

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.50 (?), 6.1.2008 19:21

ano, ceny, ktore som uvadzal su od toho predajcu, ta cena, ktoru ste uviedli je skutocne dobra, ja som v mojom prispevku uviedol cenu pily, 10 litrov oleja stoji 1900skk, to dostanete gratis... teda sice zaplatite za pilu to co ste uviedli vy, ale ked to znizite o ten olej (kupovali by ste ho tak ci tak), tak cena plati ta, ktoru som uviedil ja...

uz ked sa rozhodujete medzi tymi dvomi pilami, tak snad spomeniem, ze HQ 365 ide trosku na nizsie otacky a retaz pomalsie akceleruje... ta HQ357XP ide vo vyssich otackach a aj retaz zrychli pri stleceni plynu skor... skuste sa poradit este v predajni, co vam tam povedia... ja by som si vybral asi tu HQ357XP je o 0.5kg lahsia a verte mi, ze je to citit a vykon je nizsi "len" o 0.2 kW...

kazdopadne ci si vyberiete jednu alebo druhu chybu neurobite, ja by som zobral HQ357XP, ale dajte este na nazor toho kamarata pilcika, predsa je to len osoba, ktoru poznate a doverujete jej najviac

padol tu navrh kupit si pilu "od ruky" od profi drevorubacov... sice sa tym usetri dost vela, ale ta pila moze byt dost znicena, vacsinou znamena, ze denno denne robila v lese, teda aj ked sa moze zdat, ze je v dobrom stave, tak byt nemusi... taku pilu by som uz nekupoval, ale je to na zvazeni kazdeho, ci to riskne a usetri nejake peniaze... koniec koncov, je to len moj nazor, ale ani HQ ani Stihl v poslednej dobe nic prevratneho nevymysleli, prechadzaju na nove modely s podstatne vyssou hmotnostou, teda profi drevorubac nema dovod kupovat si novsi model... a vraj predvyplach nebzinu sposobuje problem, motor sa castokrat zadrie a pod. teda ked drevorubac predava pilu, tak zrejme preto, ze uz "konci" a nie preto, ze chce lepsi novsi model...

                     
host - 106.2 (?), 6.1.2008 19:29

suhlasim s vami, obvzlast ak vezmeme do uvahy, ze sa v pilach velmi nevyznam, o to tazsie by bolo pre mna odborne posudit skutocny stav pily a ani ak by som zobral osobu, ktora sa tomu rozumie nie je vylucene, ze si nieco nevsimne alebo ze to zhodnoti spravne... zaruka je zaruka

k tym cenam - predpokladal som, ze ste odpocital cenu toho oleja od ceny pily, ale chcel som sa uistit ci ste nahodou neobjavil nejake vyhodnu akciu :)

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.50 (?), 6.1.2008 19:37

nie nie, vyhodnejsiu akciu som neobjavil :) tu akciu si urobte vy a "pritlacte" predajcu, nech vam da este retaz pilnik gratis :) ma dost velku marzu a retaz ho do krachu nedostane a vy mate retaz navyse, urcite sa bude hodit... ja som dostal retaz tiez gratis, ale u ineho predajcu... mate dalsich cca. 500skk vo vrecku...

dost by ma zaujimalo aky konkretny model vam poradil vas znamy :)

a nezabudajte na jedno: ani ta najsilnejsia pila vam nebude rezat pokial bude tupa retaz ( retaz vzdy 100% ostra, ked nie je tak trpi aj samotna pila) a nezabudajte na cisty vzduchovy filter, v pripade znecistenia sa znizuje vykon a narasta spotreba...

este dodam k tym pouzitym pilam od profi pilcikov, lebo ocakavam vlnu reakcii na moj prispevok:

kupovat 2 rocnu pilu od profi pilcika je ako kupovat 2 rocne auto od taxikara... viac nekomentujem...

                     
host - 106.2 (?), 6.1.2008 19:46

zaujalo ma ako opisujete vyjednavanie s predajcom, pilu som totizto osobne este nekupoval a tak ma prekvapuje "vyjednavanie" o cene a moznych bonusoch pri kupe... uvidime co na mna vybali moj predajca ked uvidi, ze mam o pilu seriozny zaujem

ked uz sa nam ta diskusia rozbehla chcel by som sa spytat na vas nazor ohladom ochranneho oblecenia - teda nohavice, obuv, prilba, chranice sluchu... pouzivate nieco z toho, popr. co z toho povazujete za nevyhnutnost?

osobne ked vidim miestnych pilcikov ako rano idu do prace tak som nejake ochranne prvky nepostrehol, tak by ma zaujimalo aky velky vyznam im mam davat...

                     
host - 37.89 (?), 6.1.2008 19:42

Od rou 1989 do roku 2000 jsem sám prodal 7 pil. Ještě si nikdo nestěžoval. A chodi je ke mně všichni brousit. Mění pouze spotřební materiál.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.1.2008 19:47

Pánové, protože jsem si našel čas a pro zajímavost pročetl pro mě zajímavá témata, rozhodl jsem se vstoupit do této diskuze. Dle mého názoru se to dostává tam, kde by to nemusela být pro p... rada, ale krok velmi špatným směrem. Totiž hodně dřevorubců dá pile co proto, potom ji prodají a myslí si, že tomu to musí stačit, na to jeho řezání ažaž. Protože jsem takové pily opravoval mohu s čistým svědomím konstatovat, že nákup takové pily se skládal ze dvou investic. První byla platba majiteli pily, druhá byla vychytat různé drobné, ale někdy a to častěji, závažnější závady. Každý dobrý dřevorubec pozná, kdy jeho pile zvoní hrana a rychle se jí snaží zbavit. Je to znatelné na zvonivých zvucích motoru, sníženém výkonu, opotřebené spojce a dalších, pro neznalého těžko zjistitelných indíciích závad. Suma sumárum - do použité starší pily opakované nutné investice(např. membrány do karburátoru kolik stojí) a mám pořád starý s prominutím střep. Něco jiného je koupit takovou pilu od člověka, který ji měl proto, protože ji chtěl, ale neživila jej. Zde si myslím, že budoucí majitel pily není v situaci - viz. úvod, že musí volit úsporu tuto cestou, dále zase nebude po předpokládané akci potřebovat na topení zbytečně silnou pilu. Z uvedeného bych se zaměřil na pomoc, kterou bude mít v profesionálovi. Tím se vše zjednodušuje, neboť jemu bych přenechal největší průměry a komplikované řezání a sám bych se na jednoduchých káceních a řezáních naučil se svou pilou pracovat. Předpokládám, že ten profesionál bude mít silnou pilu,kterou velké stromy hravě zvládne. Pro Vás bych doporučil pilu buď  farm, nebo profi - pokud ji chcete kolem 50ccm. Takové pily zvládnou i silné stromy, přitom zaručují nižší spotřebu a  podstatně lepší ovladatelnost. Nevím, jaké budete mít výhledově možnosti, ale rozhodně bych dal přednost výkonné lehčí pile, než těžké, již spíše těžební. K cenám ND - běžné řezné díly jsou kompatibilní,svíčka, řetězová kola také - Oregon, a při možnosti ušetřit znatelnou sumu na začátku - při nákupu to máte rezervu na celou dobu použití pily. Nakonec je to jednodušší, říká se, že po boji je každý generál. Ale nechtěl bych, aby se dotyčný zklamal - totiž taková chyba se nedá napravit. I když budete z důvodu nespokojenosti použitou pilu chtít prodat, abyste dostal vložené peníze alespoň částečně zpět - musí být provozuschopná, takže zase investice - a třeba ji navíc bude kupovat zrovna člověk, který nedostatky pozná??? Navíc u nové pily máte záruku a i ten pocit, že jste si koupil něco pěkného znamená hodně.   

                     
host - 106.2 (?), 6.1.2008 20:05

aby som uviedol veci na pravu mieru tak profesionalny pilcik bude v mojom pripade skor vystupovat ako instruktor, teda nieco predvedie, poradi, upozorni na dolezite veci a pod jeho dohladom zacnem pracovat a ucit sa, tzn. ze nebude aktivne pilit celu dobu vedla mna - dufam ze som to vysvetlil zrozumitelne

okrem toho moj sused tiez pracuje v lese ako pilcik takze ocakavam, ze ked uvidi co robim tak sa prijde pozriet a tiez mi nieco bude chciet poradit alebo ukazat (napokon vie ze si idem kupovat pilu tak sa uz ponukol, ze ma nauci ako spravne brusit retaz atd.)...

proste mojim cielom je naucit sa s pilou plnohodnotne pracovat - ak sa mi ta praca bude pozdavat (momentalne sa na nu velmi tesim) je mozne, ze by sa mohla stat v buducnosti mojou obzivou, z tohto hladiska mi prijde investicia do profi pily ako dobry napad...

                     
host - 229.91 (?), 6.1.2008 22:09

Bohatě by vám postačila Husgv.365 je to univerzální pracant. Začínal jsem s podobnou 266 později to byla 268. Váhy se nebojte, pokud chcete dělat v lese, nebude to vždy to hlavní co vám bude vadit. Jinak dělával jsem s ní i prořezávky, čtyři ceny denně a měl jsem 70kg. Vydržela dělat prořezávku i pod porostem zavaleným sněhem,přetahoval jsem přes ni dámské punčochy a nezklamala. Ale není to jen o pile, ono hodně záleží spíš na vás. Ta pila ve spoustě případu vydrží víc než majitel. že není nejmodernejší? Pro mě je duležitá spolehlivost a nesmyly jako vzhled, dekompresní ventil, nebo karburátor na gumě jsou nepodstatné. Pokud přece jen chcete tu moderní stačí Husg.357xpg, radeji s vyhříváním. Víte tu práci za vámi budou hodnotit, ne tu pilu. Zdravím a dávejte na sebe pozor.

Dodatek pro zájemce starých pil. Dobré pily na práci kolem domu a občasné použití se dají koupit kolem 10 000kč. Pokud koupíte starou za 5 000kč je to šrot. Za těch 10 000 jsem semozdřejmě myslel novou pilu. A značka? to se tu často řeší, Husgvarna a Stihl ony existují i jiné pily? Ještě mě nedá nezareagovat na pisatele který vyhazoval ze skladu ty 026Stihly. Víte všechny slabší pily i křovinořezy jsou daleko choulostivější na zacházení. Když uslyšíte někoho řezat, kolikrát to mělo ten správný břink? V první řadě je řetaz tupý a zároven neseřízený karburátor. Vedle toho vám dají k příslušenství dlouhou lištu, sice to pěkně vypadá, ale 026 neřeže. A to se vam muže stát, že vám prodejce seřídí novou pilu podle otáček, nedoporučuji. A co to? Pila nemá výkon, byla vyškrcená na pul otáčky. Pro to všechno občasným uživatelum radím kupujte silnejší, nechají si víc líbit!

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika