kupa novej pily



host - 37.89 (?)
6.1.2008 18:52

Ještě než pújdete zítra pilu koupit. Dám Vám jeden návrh. Co takle zajít k někomu, kdo se živý opravou pil. Vždy většinou ví o nějaké profi pile, kterou prodávaj dřevorubci. Ti většinou mají pily tak do dvou let a kupují nové. Ta pila bude za 8000-10000 kč. Vám ta pila vydrží až smrti. Koupíte výkon i kvalitu za slušnou cenu. A je úplně jedno jestli to bude Stihl a nebo Husqvarna. Obě jsou dobré. Píši podle zkušeností. Jako dřevorubec jsem se živil víc jak 20 let.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 76.114 (?), 4.1.2008 17:06

podle me je zbitecne kupovat drahe profi pyli

dle me by stacilo dolmar ps 500  nebo dolmar ps 5000 

nebo stihl 280 290 310

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.240 (?), 4.1.2008 21:56

tak trosku porovnam ceny, nebudem sa venovat Stihl, nech niekto iny o tom pise :)

Dolmar 500 (hmotnost 5.4kg co je dobre) - farmarska, dobra konstrukcia ale vykon len 2.4 kW a cena 16.990skk... cena je dobra, ale vykon nepostacujuci na rezanie toho co pan potrebuje, aspon podla mna...

Dolmar 5000 (hmotnost 5.2kg, co je velmi dobre)- profi pila, vyborna konstrukcia, vykon 2.8 kW co nie je zle, ale cena je 22.990 skk, co je dost...

verzie v tejto cene su bez dekompresneho ventilu, samozrejme, nie je to nutne, ale startovanie s dekompresnym ventilom je pohodlnejsie...

teda ked tu padla myslienka ohmotnosti pily, tak v tomto smere je lepsia volba profi pila, je silnejsia a lahsia,ale na druhej strane stoji viac...

HQ 365 (hmotnost 6kg dost tazka) - profi pila, dobra konstrukcia, vykon 3.4kW, postacujuci v podstate aj na tazbu, cena 23.990 retaz a 1l oleja gratis...

HQ 357XP (hmotnost 5.5kg), profi pila, dobra konstrukcia, vykon 3.2 kW, postacujuci aj na tazbu, cena 24.990 skk

cize v porovnani s pilami Dolmar 500, 5000 ktore tu boli spomenute je podla mna vyhodnejsia kupa HQ s ohladom na vykon a zanedbatelny rozdiel v cene, mozno by ta HQ 357XP bola najlepsia volba, dobra hmotnost, dobry vykon, cena vyssia :(

pozn. ceny Dolmar su cennikove ceny, ceny HQ su akciove, teda som to dost vyrazne skreslil... je len na sikovnosti kupujuceho a ochote predavajuceho predat pilu, ja som na Dolmar 7900 sa dostal na nejakych 24000, ale aj tak som kupil HQ :) teda kazda zo spominanych Dolmar sa da isto zohnat lacnejsie...

ak by bola za "akciovu cenu" tak ani Dolmar 6400 by nebola zla volba, skoda toho dekompresneho ventilu, spominane HQ ho samozrejme maju

                     
host - 76.114 (?), 5.1.2008 20:45

nevim co mate proti Stihlu a nevim co mate proti vykonu Dolmaru ps 500 staci uplne bohate.. to ze vy Slovaci musite mit vzdy neco extra je vas problem nevim proc jsem tahate HQ s vykonem 3,2 a 3,4 na takove rezanicko

to ze pan toho ma ted na jednou hodne je celkem fajnove ale co pak navic pan jeste skoro ani pilu nemel v ruce

a kde jste videl cenu toho PS 5000 u nas stoji 14000kc  a ps 500 stoji 9000

pokud vam jde o vykon tak bych volil Stihl MS 280 290 310 390cenove rozdily nepatrne

takova MS 390 3,4kw cena 15000kc

podle me je zbytecne na kratkodobe rezani kupovat  pilu z vykonem nad 3kw.. byt nim koupim dolmara ps 500 usetri penize pokud bude myt vzdi ostry retez uřízne skoro vse pokud jse o pylu bude starat tak take vydrzi..

nebo ps 5000 staci bohate

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.94 (?), 5.1.2008 22:55

host - xxx.xxx.76.114 (?), 5.1.2008 20:45

Vazeny pane,

teda pekne postupne:

1. Slovaci nemusia, nie su a nikdy nebudu nieco extra, stale vas Cechov povazujeme za bratov, preto som si dovolil sa registrovat na tuto diskusiu, lebo som cakal prispevky v priatelskom duchu bez vzajomneho napadania sa...

2. Proti pilam Stihl skutocne nic nemam, len tu znacku nesledujem, preto som napisal,nech to hodnoti niekto iny... teda mam jednu skusenost konretne s modelom Stihl 026 pouzivanym na prerezavku, v sklade bolo 6 kusov, kazdy bol zniceny, nebola funkcna ani 1 pila... ale ja neviem ako bolo s tymi pilami zaobchadzane, preco nebola funkcna ani jedna, preco boli zadrete a pod. na zaklade toho NEODSUDZUJEM Stihl... teda skutocne proti tejto znacke nemam NIC...

3. preco taham HQ s vykonom na take rezanicko??? lebo pan tu spominal AJ stromy vacsich priemerov a tvrde drevo, tak preto... ano mate pravdu, pri spravne nabrusenej retazi by stacila aj slabsia pila, ospravedlnujem sa vam, ze mam rad vykon... moja prva pila bola HQ 40 kupovana na Morave (v tej dobe u nas pily s vyssim vykonom sa dali kupit jedine v Tuzex-e) a s tou pilou boli pilene aj stromy s priemerom 50cm (smrek), ano dalo sa to, ale bola to drina, preto radsej vyssi vykon... a tych 2.4 kW sa mne OSOBNE zda malo, ano viem,kazdy s pilou s nizsim vykonom vam povie, mne taka pila staci, urobim s nou co aj ty so silnejsou a pod. ale v drvivej vacsine ten clovek nerezal s pilou s vyssim vykonom a zda sa mu, ze ta jeho je dobra (to som vravel aj ja, ked som mal HQ 40 a sused mal HQ61)... ten pan co tu pisal pojde rezat tie stromy s pilcikom, ktory ma silnu pilu, neviem ako sa bude citit, ked zisti, ze ta jeho pila je slaby odvar, ze reze podstatne horsie... a pokial som dobre cital, tak nepisal nic o tom, ze cena je najpodstatnejsi parameter, na ktory sa bude pri vybere pily pozerat

4. prepacte, ja uvadzam ceny v SKK nie v CZK, ale konretne k vasej otazke. Ceny modelov Dolmar som nasiel na OFICIALNEJ stranke Dolmar v SR a to: www.makita.sk/dolmar.

Ceny modelov HQ som nasiel u konretneho predajcu resp. v cenniku,ktory mam doma, ale uvediem vam predajcu (nebudem skenovat cennik), teda www.chrome.sk

Pevne verim, ze som vam dost konkretne odpovedal na vas prispevok a tesim sa na dalsie prispevky nie len od vas, ktore obohatia tuto diskusiu.

                     
host - 76.114 (?), 6.1.2008 10:01

nobudiz ale jak jse bude pan citit s profesionalnim drevorubcem pokud je to normalni clovek tak jse bude citit normalne. za dalsi i kdyz pan jsi poridi supr vykonou pilu s vykonem 3-4 kw tak stejnak rozdil neuvidi vedle profesionalniho drevorubce furt bude za nim profesionalni drevorubec toho udela vyc. za dalsi ceny dolmaru skuste hledat na slovenskych strankach prodejcu ne oficialnich strankach 

stihl 390  je vinikajici pila za supr cenu ktera by panovy stacila

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.50 (?), 6.1.2008 12:30

host - xxx.xxx.76.114 (?), 6.1.2008 10:01

to snad nemyslite vazne... ked porovnavate ceny, tak sa hadam drzite oficialneho cennika, nie cennika nejakeho obchodnika v "hornej dolnej"... ked si dobre precitate co som pisal, tak tam najdete aj vetu o tom, ze treba ist za konkretnym predajcom a spytat sa na cenu a pripadnu akciu... ale ked porovnavate ceny, tak hadam pouzijete cennik z oficialnej stranky...

pisali ste o pile Stihl 390, ze ta by aj stacila... ano samozrejme, stacila by, preco nie... ved ma vykon 3.4 kW, hmotnost 5.9 kg, ALE je to FARMARSKA pila a zase podla oficialneho cennika stoji 21.990skk co je o 2000skk menej ako HQ 365 alebo o 3000skk menej ako HQ 357XP, ktora ma sice o 0.2kW slabsi motor, ale aj hmotnost o 400gr co je uz relativne dost.. a stale tu porovnavam farmarsku Stihl vs. profi HQ...to ze pisete, ze Stihl 390 je vynikajuca pila, to vam neberiem, to ue ju pravdepodobne doma mate, vam tiez neberiem... v podstate s vami suhlasim, zrejme je to dobra pila, ale prosim vas nepiste, ze je to za vynikajucu cenu... lebo nie je...

                     
host - 71.90 (?), 6.1.2008 12:58

Zdravím Vás, co se týče pily pro Vaši potřebu, každopádně bych volil HQ nebo Johnsered. Ne že bych pily jako Stihl nebo Dolmar považoval za méně kvalitní ale v poslední době jde o cenu náhradních dílů které hlavně na německé pily citelně podražily. Já mám už 10let pilu HQ 365xp, z toho mě poctivých 6let živila prací v lese. Dnes řežu dřevo jen pro svou potřebu cca 15kubiků ročně samovýrobou občas nějaký přivýdělek v těžbě. S pilou jsem tedy maximálně spokojen. Ale až budu kupovat novou, viděl bych to na něco lehčího asi HQ357. Ne vždy je tolik výkonu třeba a záda mám jen jedny. Jen můj názor. Dan.

                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.50 (?), 6.1.2008 14:37

host - xxx.xxx.71.90 (?), 6.1.2008 12:58 mate 365 nie 365xp :) ale kazdopadne je to dobra pila... jonsered je v podstate HQ... co sa tyka tej hmotnosti, tak to je skutocne citit, hlavne pri dlhsej praci, preto som ja nechcel HQ575xp, lebo rozdiel 700gr oproti 372xp sa mi zdal velky...

tiez som pisal vo svojom prispevku, ze HQ 357xp s vykonom 3.2 kW a hmotnostou 5.5kg sa mi zda ako najlepsia volba, len je drahsia... a nesledujem vobec kolko stoja nahradne diely, zase tych dielov za normalnych okolnosti v tej pile az tak netreba vela, ide skor o to, aby ich mali v predajni, aspon vacsinu z nich, ked ich bude treba, co napr. Dolmar nema a objednavaju to, treba na to cakat 1-2 dni a tak :( aspon v SR, neviem ako to je v CR...

                     
host - 106.2 (?), 6.1.2008 17:27

zdravim, nakoniec som teda zuzil vyber na H365 a H357XP, zajtra si ich pojdem pozriet do predajne, vyskusat ako sa drzia atd.

chcel by som vsetkym podakovat za ich rady a nazory, samozrejme az budem mat pilu doma tak napisem co som nakoniec kupil a velmi rad sa podelim aj o svojej dojmy z prace s touto pilou..

pre BUNNYHO - zaujaly ma tie akcie, ktore ste tu popisoval, kedze byvam v okrese ZM, tak to mam do NR kusok, samozrejme ze som si pozrel chrome.sk uz predtym, ale vami spominane ceny som tam nevidel

v akcii je iba 357XP za 26990,- s tym ze vam daju 10l oleja do paliva zadarmo, akciu na 365 som si tam nikde nevsimol

chcel by som sa teda spytat ci su vami uvadzane ceny od tohto predajcu? ak nie, mohli by ste prosim uviest odkial ste dane ceny cerpali? dakujem

                     
host - 37.89 (?), 6.1.2008 18:52

Ještě než pújdete zítra pilu koupit. Dám Vám jeden návrh. Co takle zajít k někomu, kdo se živý opravou pil. Vždy většinou ví o nějaké profi pile, kterou prodávaj dřevorubci. Ti většinou mají pily tak do dvou let a kupují nové. Ta pila bude za 8000-10000 kč. Vám ta pila vydrží až smrti. Koupíte výkon i kvalitu za slušnou cenu. A je úplně jedno jestli to bude Stihl a nebo Husqvarna. Obě jsou dobré. Píši podle zkušeností. Jako dřevorubec jsem se živil víc jak 20 let.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika