Nejranější odrůdy meruněk II



host - 234.248 (?)
28.6.2022 22:31

Hezký večer, je úplně jedno, co měli ve Spomyšli za odrůdy zrající s Leskorou, protože ve Spomyšli, odrůdy neprodávají. Tam prodávají jabloně, hrušně, třešně, meruňky a když se zadaří tak i broskvoně(teda pokud nepošlou vrbu..ta má podobné listy.) Vše ostatní je pod jejich rozlišovací schopnosti. Jirka, PDY

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
               
host - 213.137 (?), 26.6.2022 20:18

Leskora + jediný velký plod Magic cot - (vpravo nahoře.) MH

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.137 (?), 26.6.2022 20:19

Tsunami, stále tuhé MH

Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 196.17 (?), 26.6.2022 21:52

Chutné meruňky dozrávají. Jak píše Martin, tak i u mě je Tsunami utržené ze stromu poměrně slabé. Výborné jsou jen ty spadlé nejměkčí plody. Kraluje ale Leskora. Ty co nejměkčí plody s rozplývavou dužninou jsou sladké, velmi meruňkové aromatické, lahodné, šťavnaté. Orangeredy prozatím méně zralé, ale už sladké a šťavnaté. Jak říkám jednoznačně kraluje Leskora, ale na nejstarším stromě je jen pár plodů.

Leskory vlevo a vpravo, Tsunami uprostřed
Leskory vlevo a vpravo, Tsunami uprostřed
Leskory a Tsunami, vpředu 3x Orangered
Leskory a Tsunami, vpředu 3x Orangered
Leskory a Tsunami, vpředu 3x Orangered
Leskory a Tsunami, vpředu 3x Orangered
Leskory a Tsunami, vpředu 3x Orangered
Leskory a Tsunami, vpředu 3x Orangered
Orangered nahoře, Tsunami uprostřed, Leskora dole
Orangered nahoře, Tsunami uprostřed, Leskora dole
Orangered
Orangered
Tsunami
Tsunami
Leskora
Leskora
Orangered - velká šťavnatost dužniny
Orangered - velká šťavnatost dužniny
Orangered - velká šťavnatost dužniny
Orangered - velká šťavnatost dužniny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?), 28.6.2022 13:21

Pěstuje někdo odrůdu meruňky ORANGERED? Není to sice meruňka nějak zvlášť odolná, ale jelikož má specifickou, delikátně sladkou chuť, zvláště pokud není mnoho plodů na stromě, je degustace plně vyzrálých meruněk této odrůdy docela zajímavý zážitek. yes

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 28.6.2022 17:03

Tož roub Orangeredu se uchytil smiley

 Už jsem četl, že je to jedna z nejlepších (v žebříčku hned po VP), v tom množství dnes dostupných odrůd se celkem ztratila.

Mi tu padají od mravenců první zralé Leskory i Tsunami padají, nejsou ještě plně zralé marmeládové až dokonce, ale už dostatečně na porovnání a musím uznat, že Leskory jsou o třídu výše než Tsunami.

Leskora meruňově voní, chuť typicky jižně meruňková, výborná, s trochu kyselou slupkou nakonci. Tsunami jsou větší, na pohled vybarvenější, moc nevoní, chuť polomeruňková, asi jako Bergeron. MH

Vloni ti Petře Tsunami nadělila výborné plody, a i dalším co psali o Tsunami, letos je o něco slabší nebo stejná?

Já nemohu porovnat, Tsunami mi vloni zničil mon. úžeh. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?), 28.6.2022 17:28

Tsunami byly kvalitní jen ty spadlé a měkké, ty utržené ze stromku byly "odvar". Podle mě zůstává nejmeruňkovější raná meruňka LESKORA. Letos meruňková fantasie, ale s málem plodů na největší Leskoře. Možná právě proto to je taková meruňková symfonie, ale i na těch menších Leskorách to není jiné. Leskora poslouží dobře ke všem účelům i jako jediná meruńka v zahradě. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.8 (?), 28.6.2022 20:28

Petře, budu sice od tématu, ale rád bych se tě zeptal. Četl jsem že jsi před časem měl také Hargrand a byl pro tebe chuťově zajímavý (pozdnější meruňka). Máš jej stále? Měl jsi nějaké potíže s jeho zdravotním stavem? Můžeš ho podle sebe chuťově porovnat třeba s Leskorou? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?), 28.6.2022 21:54

Mně osobně Hargrand šmakuje, ale není to tradiční meruňková chuť, jako například u letos jedinečné Leskory. Tak dobré plody Leskory jsem snad ještě nikdy neměl. Vysoké teploty udělaly dobrou práci. Na fotkách mám i falešné Fardao, neví někdo, třeba Martin, co měli ve Spomyšli za odrůdy zrající s Leskorou? Jeden plod zničili mravce, druhý na fotce byl docela příjemně sladký, čekal jsem něco podobně jalového jako u falešné Legoldy. Co se týče Orangeredu, tak to je hodně zajímá záležitost. Možná, že se to stává i jinde, ale podařilo se mně na fotce zachytit, jak se po rozpůlení plodu otvor po pecce naplní šťávou. Jedná se o plně vyzrálé měkké plody a není to záležitost jen tohoto roku, je to jakási odrůdová vlastnost. Chuť Orangeredu je specifická, někdy až připomíná kombinaci meruňky a sladké mrkvové šťávy. To se nemusí každému zamlouvat.

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Veselka
Veselka
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
falešné Fardao
falešné Fardao
falešné Fardao
falešné Fardao
falešné Fardao
falešné Fardao
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 28.6.2022 22:31

Hezký večer, je úplně jedno, co měli ve Spomyšli za odrůdy zrající s Leskorou, protože ve Spomyšli, odrůdy neprodávají. Tam prodávají jabloně, hrušně, třešně, meruňky a když se zadaří tak i broskvoně(teda pokud nepošlou vrbu..ta má podobné listy.) Vše ostatní je pod jejich rozlišovací schopnosti. Jirka, PDY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 28.6.2022 23:28

Něco pravého snad prodávají ne? Mi letos co poslali 4 stromky všechny mají šarku na listech jen co vyrašily frown. Z meruněk mám od nich jen Farclo, a nějaké broskvoně taky, ale vysazené v blbé mrazové lokalitě, takže vymrzly a tudíž znova nevím jestli jsou pravé. Z vinné révy zatím ty keře co zaplodily odpovídají popisu.

A Pricia meruňku nikdo letos nemá? rouby rostou velice silně, snad 1metr i s postranním obrostem. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika