Meruňky 2024



host - 234.125 (?)
13.6.2024 15:27
Korzár a PzP jsou výstavní loga zdejšího fóra. Intelektuální a etickou úrovní dokonale reprezentují marasmus, do kterého rádobyfórum upadlo...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (353) - 49.56 (?), 11.6.2024 18:41

U nás konečne neprší marhulky sa krásne vyfarbili Leskora zatiaľ pár plodov prasklo a zhnilo ale ostatné sú ok.Orange Rubis nepraská ešte 2 dní slnka a môžu sa oberať zatiaľ sú trochu kyselšie obe odrody slnko a teplo to napraví.

Marhulky
Marhulky



                     
host - 234.125 (?), 11.6.2024 20:40
Propánajána Korzáre, Vám zřejmě řez a probírka moc neříkají. Máte ten chudák stromek jak smutnou vrbu...
                     
host - 212.219 (?), 11.6.2024 21:39

Nám hlásí oteplení až o víkendu, musí vydržet. První zralou Leskoru jsem už ochutnal, velmi dobrá. Dnes nepršelo, meruňky oschly, některé popraskance snad zatáhnou, něco naopak už zhnilo.

Mi se ty Korzárovy meruňky líbí, kéž bych měl tak zaplozený strom yes... vždycky mi zmrznou nebo moniliový úžeh to jistí. V reklamách na Cot meruňky z Murcia mají takto haluze obalené a ohnuté, tam je hic a dozrajou jim dobře zřejmě i přeplozené stromy. MH

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 12.6.2024 12:15

Na "záchod" jsem z fotek negramotného Korzára nešel, i když mě tam posílal. Že je Leskora mizerná, Martine, je asi podobné tvrzení, jako že COTY sú super. Jak kde. U mě rozhodně ne, protože pokaždé zmrznou. Leskory zmrzly letos poprvé za mnoho let stejně jako všechny ostatní meruňky. Včera byla zajímá reportáž s pěstitelem, který říkal, že na jižní Moravě byly meruňky a broskve 2x za 10 let, kdežto jeho fíkovníky jsou pokaždé obsypané, jelikož raší mnohem později. Dobrý typ. Můj jediný plod Aurory je žlutozelený a falešné Fardao bude pravděpodobně Tsunami. Je to jen odhad toho jediného plodu, který už vybarvený a zároveň prasklý, spadl. Místo Orange Rubis mně poslali další Goldrich. Zajímalo by mě, co za odrůdu je místo toho roubu Apridelice. Jestli Pricia nebo Mayacot. Porovnával jsem výhony, ale žádný velký rozdíl jsem nenašel. Faktem ale je, že dvouleté dřevo Pricie (rouby) je docela odlišné od jiných meruňkových roubů.

                     
host - 101.33 (?), 12.6.2024 15:58

Korzár o záchodě nic nepsal, spíš myslel, že na záchod nestihnete doběhnout. 

                     
host - 212.219 (?), 12.6.2024 18:04

No projistotu ten hazlpapír nosit při sobě, co jak Korzár vytáhne další trumf. Vzhledem k plošným mrazům, moniliím a dalším pohromám... letos kdoví jestli ještě někdo něco dopěstoval ve větším množství, Marek má dost Leskor... A na střední a jižní moravě to místama zmrzlo i nezmrzlo. Třeba zemědělská fakulta v Lednici uváděla někde % zmrznutí meruněk v daných letech na jejich pěstitelských plochách a až na výjimky, vždy došlo jen k nějakým % ztrátám zmrznutím, ne totálky jak třeba o pár kilometrů jinde, mají zřejmě dobré místo.

A díval jsem se na Priciu a žádné vláštní zbarvení vrcholků taky nevidím, ale na podzim se Pricii zbarvuje listí výrazně dočervena, zatímco všechny ostatní meruňky mají listy klasicky zelené přes žlutou až do opadu - jasný rozpoznávací znak pro Priciu.

Ještě nezralá Aurora asi nebude Aurora pokud to není nějaký mrzák plod., u tebe Petře by měly být teď už zralé Leskory, u mě jsou první plody zralé... ještě potřebují teplo a to teď chybělo, pomalu se i stahuje původní vegetační náskok. MH

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 13.6.2024 13:22

Klidně můžeš, ale mě z toho laskavě vynech. Už se Korzárovou sprostotou nechci dál zabývat. Absence vlastních meruněk samozřejmě mrzí a je to velký nezvyk, zvlášť, když mně ani nekvetla červencová slíva Herman, na Ruth Gerstetter je jeden plod. Naštěstí je obsypaná Katinka. Momentálně místo meruněk chodím na třešeň Kordii, malinoostružiny, maliny (oceňuji sladkost Zevy II v porovnání s těmi malinoostružinami Tayberry) a kupuju polské jahody, když nejsou na poli. Obaleče švestkového nesleduji a první generace o sobě opět dává vědět občasným klejotokem z plodů. Co se týče roubu nepravé Apridelice, tak jej máš naroubovaný také, uvidíš sám, co na něm v budoucnu uzraje. Že by listy na podzim zčervenaly, to jsem si nevšiml. Červenají pouze u Iziagatu. Všechny tyto cizí odrůdy jako Iziagat, Orangered, Wonder Cot atd. jsou napadené mnohem více "bakteriózou", kterou jsem fotil do vlákna o rakovinném odumírání větví peckovin, než veselské a lednické odrůdy. Napadené jsou nové výhony. U broskvoní žádný, to je docela zvláštní. U broskvoní konečně poznávám to, co kdysi psával pan PP, a to, že u nich pěstuje pouze listí.

                     
host - 163.31 (?), 13.6.2024 14:21

Petře, ta závist a nenávist z vás jen čiší, není to vůbec příjemný pohled. Jakmile se vám neurodí, hned tu kopete kolem sebe jak malé děcko. Korzár neřekl na nikoho vůbec nic sprostého, jen použil běžnou obecnou expresivní průpovídku, a to zcela nevinně a v dobrém. Což vy moc dobře víte, ale jen jste toho zneužil a maskujete tím svou závist, jak se mu urodilo, a vám ne, v nesmyslné nenávisti vůči Korzárovi. Opět dáváte zdejšímu portálu ten správný zasmrádlý imidž. Jestli vám je to příjemné, rochněte se v tom dál, ale za ostatní říkám, že nás svou nenávistí obtěžujete.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 13.6.2024 15:06

Nesmysly píšete vy. Korzár nebyl sprostý jenom na mě. Jakmile ho nepochválí, nebo někdo upozorní na jeho negramotnost, začne být vulgární, to je bohužel realita.

                     
host - 234.125 (?), 13.6.2024 15:27
Korzár a PzP jsou výstavní loga zdejšího fóra. Intelektuální a etickou úrovní dokonale reprezentují marasmus, do kterého rádobyfórum upadlo...
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika