Předpěstování košťálovin



host - 234.247 (?)
18.7.2023 11:26

Obracím se na zkušeného zelináře p.Waltera. Lze teď znovu vysít ranou kapustu a zelí, o které mě připravil krytonosec, bude to z hlediska délky dne ještě reálné a udělá normálně hlávky? Děkuji i za ostatní názory. V.L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1832) - 168.103 (?), 14.3.2023 19:52

tak dnes jsem konečně napikýroval přísadu košťálovin a salátu do skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1832) - 168.103 (?), 15.3.2023 9:59

souhlasím s vámi, sadba se už dá koupit. Jenže já raději tu mou, i když není tak pěkná. Před nějakými 30 lety jsem koupil sadbu košťálovin nakaženou nádorovitostí kořenů a během 2 sezón se mi rozšířila prakticky po všech záhonech. Nářadím, zbytky rostlin, zeleným hnojením hořčicí, atd. a opravdu jsem musel na 5 let přestat s veškerými brukvovitými rostlinami a to byla v té době, kdy se v obchodě ještě nedalo nic sehnat, pro celou rodinu velká rána. Nechtěl bych to období už opakovat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1832) - 168.103 (?), 8.6.2023 10:41

již tradičně se i letos věnuji pěstování hlávkového salátu a košťálovin, tady je fotodokumentace navazující na sadbu přepikýrovanou do skleníku. Walter







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1832) - 168.103 (?), 8.6.2023 11:02

dovolil jsem si předložit v předchozím příspěvku několik fotek, jak probíhá letošní pěstování a sklizeň salátu a košťálovin. Úroda zatím je vynikající. Především hlávkové saláty se perfektně vyvedly, v době tvoření hlávek nepřišly žádné přívalové deště, takže zůstaly nádherně čisté, jen na venkovním záhonu jich bylo 75 kusů. Kedlubnů jsem sklidil asi stejné množství. Květáků a zelí bude tak po 40 kusech, ty se teprve tvoří. Vždy jde pouze o velmi rané odrůdy, takže nemám problém s housenkami běláska zelného a molicí, Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2815) - 208.138 (?), 8.6.2023 16:39

Máš to fakt vymyšlený dokonale. yes Jen mi neříkej, že to všechno dokážete zkonzumovat sami. Tebe musí mít spousta lidí rádo, mám na mysli ty obdarované. laugh A po molicích ani památka, že? Ono každé počasí má asi i své dobré stránky. Já to mám všechno (jarní kapustu, rané zelí, květáky, brokolici a pár Gigantů) preventivně pod netkankou, ale mám za to, že zbytečně. I když vlastně ne tak úplně, protože právě před chvílí tu byla bouřka, někde i s kroupami. A roste to viditelně rychleji, protože ty noci tady jsou stále hodně studené. Murdoců mám jen nějak k 10. Vůbec jsem to letos v počtech trochu zredukoval. Jen brambory mám na větší ploše.

Nápad s upoutávkou na snímky v příspěvku bez fotek je taky dobrý. Tedy za daných okolností.

Letos jsem zaměnil jarní salát za pampelišky, jsou výraznější na chuť (a nepotřebují žádnou péči). Letní salát už je vysazen, ale ze sazenic pěstovaných tam nahoře. Ještě mi zbývá vysadit Giganty a Kosaky a růžičkovou kapustu. Ty sazenice jsem taky pro jistotu přikryl netkankou. Pórky a Koshigaya se nakonec v tom suchu také chytly, ale chvíli to vypadalo dost bledě.

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.142 (?), 8.6.2023 21:58

Pěkný, pěkný, ale něco mi tam chybí. Především žabinec a pěťour, popenec a nějaký pýr a jednoleté trávy. Pak by to odpovídalo mým představám. Tohle je moc krásné, aby to mohla být pravda. Pokud jde o saláty, taky už se paseme dost dlouho, letos se jim daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1832) - 168.103 (?), 19.6.2023 14:34

tak bohužel, při téhle výhni venku ani dvě vydatné zálivky za den nestačí a tak dnes sklidím asi 20 zbylých květáků a nacpu je do chladničky. asi 15 menších zelí a 5 květáků už jsme zkunzumovali, máme teď bezmasé dny. Kupříkladu takový salát ze syrového raného zelí s kouskem květáku, koprem a několika čerstvými listy cibule, vše najemno nakrájené s klasikou ocet, sůl, cukr a hodně oleje, to je k nezaplacení. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1832) - 168.103 (?), 19.6.2023 14:36

dnes také hned vyseju na uvolněná místa špičaté zelí, červenou řepu a keříčkové fazole. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.6.2023 18:30
Pane Waltře, palce vzhůru! Vy byste mohl klidně z fleku zásobovat výpěstky hospodu Na Hájence. My ještě nestíháme jíst kedlubny z prvního výsevu a do toho nějaká salátovka z balkonu a kvanta hlávkového salátu a letos máme hodně kopru. Vaříme tedy polévky a omáčky koprové na střídačku knedlík, brambory, vajíčko, uzené, vařené, prý i krybám se hodí, ale já k nim raději paradajkový sos. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.247 (?), 18.7.2023 11:26

Obracím se na zkušeného zelináře p.Waltera. Lze teď znovu vysít ranou kapustu a zelí, o které mě připravil krytonosec, bude to z hlediska délky dne ještě reálné a udělá normálně hlávky? Děkuji i za ostatní názory. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika