brblenci pod tůjema



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 68.129 (?)
27.10.2008 19:59

Danielo, to nebylo myšleno jako žádný výpad a doufám, že jste to tak ani nebrala Vy ani tazatel. Mám totiž "přemravencováno" v zahradě rok od roku víc a víc-někde jsem to už uváděla v létě. Přestože používám horkou vodu i chemii, zatím moc nevyhrávám. Nastěhovali se mi právě pod kameny, textilii apod..zřejmě je tam pro ně skutečně lepší "klima" a pak roznášejí mšice po všech ovocných stromech a růžích, požírají meruňky, broskve, jablka... jsou jak termiti. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.10.2008 19:37

Pane Stanislawe,  píšete, že dáváte i pětiletou záruku na vysazené dřeviny.  To je od Vás docela pěkné.  Ale zajímalo by mne, jak to řešíte, když někomu při jeho špatné péči ty dřeviny zajdou?  Někdo jezdí na chalupu třeba jen jednou za 14 dní a nezalévá.  Co potom?  To asi přijde horší dohadování, než s nějakým rádobykritikem, který tady stále otravuje. Mimochodem, nic si z toho nedělejte, já tyto písálky úplně přehlížím!  Zdravím - Daniela.

                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 68.129 (?), 27.10.2008 19:59

Danielo, to nebylo myšleno jako žádný výpad a doufám, že jste to tak ani nebrala Vy ani tazatel. Mám totiž "přemravencováno" v zahradě rok od roku víc a víc-někde jsem to už uváděla v létě. Přestože používám horkou vodu i chemii, zatím moc nevyhrávám. Nastěhovali se mi právě pod kameny, textilii apod..zřejmě je tam pro ně skutečně lepší "klima" a pak roznášejí mšice po všech ovocných stromech a růžích, požírají meruňky, broskve, jablka... jsou jak termiti. M.R.

                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.10.2008 20:04

To je nepříjemné. Já tady tolik přemravencováno sice nemám, ale letos byl pro ně nějak příznivý rok,  protože jsem jich měla plný skleník. A máte pravdu, že všude, kde odklopím kámen nebo prkno, jsou také.  Asi by to chtělo pořádnou zimu a mráz.  Zdravím - Daniela.

                     
host - 97.194 (?), 27.10.2008 22:22

Dobrý den paní Danielo. Řešení takovéto záruky nemusí být nijak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Základ je v tom, že když navrhuji zahradu, tak si pochopitelně důkladně ověřím podmínky, do kterých se bude sázet. A nejsou to jen půdní. Taky třeba pejsek na zahradě umí svoje, což je známé. Při výběru dřevin se tedy vychází z toho, co prostě zjistím. Při sázení používám kvalitní sazenice, jakoukoli odchylku vylučuji. A při sázení postupuji tak, jak mě to pan profesor sadovnictví naučil a přes to jede vlak. Je jasné, ža moje záruka se nevztahuje třeba na poškození kroupami či odcizení, případně překousnutí psem, což už jsem taky zažil. Pokud ale dojde k uhynutí dřeviny, a nezjistím důvod, který jsem nemohl ovlivnit, bez řečí tuto dřevinu zdarma vyměním. Moje jméno je pro mne důležitější, než peníze. A věřte tomu, že jsem se ještě s nikým nikdy nedohadoval. Pohodu přeje Stanislaw:-)

   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 27.10.2008 20:19

Si myslím, že mravenci nejsou na zahradě žádný problém, mraveniště jsou pod skoro pod každým kamenem, dlažbou.  Prostě všude. Navíc si pěstuji i několik mravenišť v trávě na louce, největší jsou už kupky vysoké přes půl metru.

      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 71.156 (?), 28.10.2008 0:14

Ferdo, souhlasím, že pro Vás to problém není-viděla jsem pár záběrů z Vaší "minizahrádky". Než dojdete od mraveniště k mraveništi, my do několika stoupneme. M.R.

         
host - 176.18 (?), 28.10.2008 0:40

Pane Rendy, také jsem si zakládala záhony s keři. Protože u sousedů jsem si ověřila, že i 10cm vrstvou kůry proroste plevel a herbicidy nechci používat (stačí mi motyčka),udělala bych to, že bych sundala textilii, dala rašelinu a promíchala s horní vrstvou půdy, pak dala zpět textilii a nahoru mulč. Rozhodně bych nevystřihovala větší kola kolem keřů, protože by Vám u kmínků pak prorůstala tráva a z kořenů se špatně tahá - pokud jsem pochopila, herbicid jste nepoužil jako já  :-))

            
host - 176.18 (?), 28.10.2008 0:42

ps - z těch dvou hnojiv, co máte, bych použila Cererit, má i stopové prvky.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika