Otevírání - zavíraní dvířek kurníku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 166.207 (?) 
10.3.2012 8:43, zobrazeno: 435557x

Dobrý den,

vzhledem k tomu co se dnes deje na našem trhu s vajíčkama, rozhodl jsem se, že si postavím kurník a budu mít vlastní vajíčka.

Potřebuji, ale od vás malou radu.

Jak vyřešit ranní otevření a večerní zavírání dvířek.

Prosím něco jednoduchého. Uvažuji tak, že ráno slepičky šlápnou na prkno, které uvolní kolík a dvířka se pak otevřou. Jak, ale vyřešit večerní zavírání dvířek, to fakt nevím. Taky nechci obtěžovat souseda, když odjedu na dovolenou.

Předem děkuji Standa.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.59 (?), 10.3.2012 11:46

No dříve se to dělalo tak, že ráno, když se šlo krmit, tak se kurník otevřel a večer, když se šla vybírat vajíčka, tak se zavřel...:D

Teď vážně - kolik slepic chcete? tento problém se dá řešit u malého počtu slepic kurníkem s voliérkou - otevírací je voliéra, slepice pustíte a zaženete když chcete a když víte, že budete doma... jakákoliv mechanika časem stejně zklame...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.242 (?), 11.3.2012 7:30

už jsem to někde psal.trubkový pohon na žalutie, který navíjí nebo odvíjí lanko s dvířky a staré spínací hodiny..funguje to několik let bez problémů u kurníku bez voliery, jinak ve volierách nezavírám...

Automatické otvírání kurníku
Automatické otvírání kurníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.32 (?), 11.3.2012 23:09

také bych potřebovala nějaký jednoduchý systém na otevírání. zavřu je večer sama, ale ráno nechci vstávat se slepicemi a nemám možnost el. připojení. ten kolík by se mi líbil, jen si neumím představit jak to zkonstruovat :-)

děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.23 (?), 11.5.2018 20:30

zdravim,

osvedceny zpusob je nad vcho dat kousek dreveneho hranolu, do toho po 2cm vedle sebe přidelat řetizeky přes celou vysku vstupu a jeste je dobre mit schudky u vchodu zavěšene aby se trochu houpaly. Slipky to zvladaji, jen je potreba behem dne zkontrolovat řetizky aby nebyly moc přes sebe.Večer si zalezou kdy chteji a rano stejne.

Opravdu to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.14 (?), 3.4.2012 14:23

už před 2 roky jsem si postavil zařízení a pracuje absolutně bez problému.. jenže jde o cenu.. je to řízeno mikropočítačem :-) a otvíraní a zavírání je řešeno výpočtem západu a východu slunce podle zeměpisné šířky a datum (čas je řízen pomocí DCF) takže je to absolutně bez jakékoliv nutnosti seřizování.. já vím jsem blázen ale mě tyhle věcí baví :-) kdyby jste měl někdo zájem o elektroniku ozvěte se … mechanickou část každý sám …  aja30@email.cz

Automatické otevírání dvěří kurníku
Automatické otevírání dvěří kurníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.162 (?), 17.1.2013 22:05

otvírání jsem vyřešil jednoduše varianta z budíkem se neosvědčila jelikož v zímě se budík mrazem zpoždoval a další problém byl s časem jelikož budík nezná 24 hod.čas takže když máte nastaveno otvírání na půl 8 tak se vlastně otevřou dveře večer tak jsem musel chodit v 5zavřít a v 8 nastavit budík prostě po týdnu jsem to změnil.osadil jsem místo budíku motorek na grilování může být i ze stěračů na kerém jsem osadil zarážku která drží dveře pak přes spínací zásuvku se ráno motorek rozjede a dveře samotíhou spadnou.prostě jednoduché a funkční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 14.199 (?), 12.3.2012 6:20

V první řadě si uvědomte, že chovat zvířata - jakákoliv, znamená DENNÍ péči o ně. Máloco v jakémkoliv chovu se dá zautomatizovat na delší dobu. Tak i slepice musíte večer zavírat, případně zahánět do kurníku, protže samy tam vlezou jen podle svého slepičího rozumu. Ráno už ta šlapka funguje. Doporučujou do ní navrtat pár otvorů, aby světlo lákalo slepice ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.242 (?), 12.3.2012 16:07

denní, ale ne ranní a večerní..tento systém máme několik let bez problémů, také jsem tomu nevěřil, ale slepici to naučíte do týdne na minutu přesně, aby zalezla a přesně ví kdy má vyjít..nikam nic nevrtejte, uděláte jen průvan a nevěřte že slepice je hloupá,,příroda se omylů nedopouští"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 14.199 (?), 13.3.2012 6:39

Opravuji, každodenní péči. Na chalupě jsou slepice a důchodce je roky zahání do kurníku každý den stejnou dobou. Kdyby je nezahnal, seděly by snad venku. Asi je špatný krotitel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika