Otevírání - zavíraní dvířek kurníku



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
host - 8.158 (?) 
16.4.2018 17:09

Zdravím, za profi výrobek za cca 2000Kč a víc se mi nechtělo utrácet, tak jsem si pomohl takto: MK125 soumrakový spínač - stavebnice (200Kč), + úprava - relé se musí vyměnit za 2x přepínací relé (např Relé s DC cívkou 12V FINDER 41.52.9.012.0010) + 2x mikrospínač (100Kč), 2x vybitá autobaterie (zadarmo), motorek ze škodovky 120 na stěrače - změna polarity - změna směru otáček (šrotoviště), 2x kladka, 1x dvířka (ruční výroba - zadarmo), vymyslet zapojení přepínání pólů napájení a mikrospínačů jako dorazy (zastavování) dvířek. Zavírání a otvírání dvířek mi řídí intenzita denního světla (něco jako neonová reklama), na stavebnici je fotoodpor. Jednou za čas nabiju autobaterie nabíječkou (v zimě častěji). Funguje mi to jako automatické zavírání i otevírání, ale v jednodušším provedení by to třeba jen ráno otevíralo automaticky a večer by se muselo zavírat ručně. Chtělo to trochu kutila a nějaké znalosti z elektriky. Udělal jsem si tím malinké plus u slepiček a manželky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 100.249 (?), 14.8.2018 21:54

Dobrý den. Dovolte, abych se i já podělil o jednoduchou metodu, jak vyřešit ranní a večerní pohyb slepic z kurníku a do kurníku. Je to spíše 24 hodinová ochrana slepic před kunou, kterých je všude plno. Protože mám slepice mimo domov, cca 1,5 km, nechtělo se mi běhat dvakrát denně, abych ráno otevřel a večer zavřel slepice. Koupil jsem 10W led reflektor s pohybovým čidlem a namontoval jsem ho nad vstup do kurníku. Je známo, že kuna je velice opatrná a citlivá na jakýkoliv pohyb a náhlé světlo, Slepice si zvyknou velice brzy a náhlé rozsvícení světlometu ráno, přes den i večer jim nečiní žádná potíže. Vstup do kurníku je otevřený celých 24 hodin. Cena světlometu s pohybovým čidlem byla celkem malá, koupil jsem v Lidlu. Takto mi to funguje již dva roky a doposud jsem nezaznamenal žádnou ztrátu jak slepic, tak i vajec.  Že se v blízkosti kurníku vyskytuje kuna je možné poznat podle výkalů, které jsou v okolí patrné. Teď chodím slepice krmit a sbírat vejce ráno po snídani i déle, nebo během dne i večer (v kurníku ani v zimě memrzne). 

S pozdravem ladau

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.254 (?), 22.5.2019 12:38

Mám velice jednoduchý systém zavírání. Je to na principi vahadla kdy hřady jsou na pantech. Když jdou slepice na hřady spát tak svojí váhou převáží protizávaží a uzavřou dvířka kurníku. Rán kdyz seskáčou tak odlehčí hřad aten se převáží a dvířka se otevřou - viz obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 22.5.2019 15:01

Někdy se ptáci pošťuchují a spadnou i během noci- pak i např.hluk při bouři, houkačka IS, autoalarm, dobívající se dravci, peroucí se a mrouskající kočky a další možné komplikace takového systémublush. Do toho bych nešel, bez závad je velká, zastřešená voliéra s pevným pletivem a malými oky, hlubším obrubníkem. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika