Chov krůt



host - 32.121 (?)
17.8.2013 20:59

Dobrý večer, prosím Vás můžete mi někdo poradit? Chovám doma už několik let krůty a slepcie. Máme krůty oddělené od slepic ale jenom na noc a přes den krůty a slepice chodí po dvoře. Když krůty koupíme tak dáme Entizol 3dny a pak to je vše. Ale po pár měsicích krůta přestane chodit, sedí u vody a do 3dnu se vybulí. Jednu krůtu jsme zabili a zjitstili sjme že měla špatnou jítru. Nevíte co máme dělat?

Jsme doma nešťastní, každým rokem z 10ks přežije max 5-6ks a ten zbytek zemře. Máme napaječku, zrní je zakryte, nedostanou se do toho slepice a krůty s nohami i do žrádla se nedostanou s nohami...

Děkuji nmoc za všechny rady...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 185.92 (?), 11.8.2012 10:11

Zdravím všechny,

mám dotaz. Krůty jsme letos začali chovat po delší pauze. Pořídili jsme si 15 kusů. Ihned po pořízení jsme všechny odčervili. Krůty mají společně se slepicemi velký výběh a chlívek jim udržuji čistý. Do minulého týdně nám neuhynul ani jeden kus, takže jsme měli ohromnou radost. Poté jsem ale začala na některých krůtách pozorovat, že mají zraněná ocasná pera v obl. tzv. biskupu. Zranění drobně krvácela, takže jsem se jim to pokušela vydezinfikovat. I přesto se jim však do ranek dostaly zřejmě vlivem veder mouchy, které zde nakladly vejce, ze kterých se poté vylíhli červi. nezbylo nám tedy nic jiného, než tyto krůty porazit. Po vykuchání jsme na krůtách nezjistili žádné anomálie. Játry v pořádku, střeva také, atd.. Jediná " vadná" součást byl onen biskup. Maso jsem tedy dala vymrazit a chystáme se jej normálně zkonzumovat. Máte někdo podobnou zkušenost? Nejdřív jsem se vyděsila, že krůty chytly nějaké parazity, ale po vykuchání bylo vše o.k. Napadá mne, že by krůtám zranění mohli způsobit krocani, kteří už jsou ve svých 6-ti měsících docela velcí a občas se krůty snaží pojímat. Prosím poraďte, dnes ráno jsem našla další dvě adeptky na porážku s poraněným ocasem. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.35 (?), 11.8.2012 19:46

Stalo se nám něco podobného, rostou jim tam nová brka a klovou si je. Mazala jsem jim to betadinem. Silnější vrstvu a rozmazat v rámci možností. Už to asi ostatním pak nechutná, tak dál neklovou. Za 2 dny to zaschne a už se to samo dohojí. A do vody trochu magi, prý to také pomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.80 (?), 17.3.2014 21:35

Magi nebo ocet může to střídat do vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.65 (?), 1.4.2015 16:12

Já magi nedáváma, ale jelikož žerou stejně jako slepice, tak dostanou tak 2x - 3x v týdnu obyčejmé psí granule za supermarketu, kde pytel vyjde tak na 200 a vydrží poměrně dlouho :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.173 (?), 11.8.2012 20:26

Zasypat jakýmkoliv pudrem, aby rány vyschly, poradil bych se s veterinářem... Pokud budou rány stále "otevřené" mouchy si je rychle najdou! Poražené bych se já osobně nabál jíst, pokud byl zbytek naprosto v pořádku - mušší larvy se občas používají i u lidí - živí se odumřelou tkání v ráně, ale vlastního tvora nijak dál neifikují... ALe samozřejmě, hodně je o to o následném pocitu při konzumaci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.163 (?), 11.8.2012 22:03

Myslím, že není nutné rychle krůty porážet, pokud to ještě nemáte v plánu. Rozhodně existuje dezinfekční přípravek, který larvy zahubí, jen se zeptejte veterináře. Ránu pak zastříkat, já jsem třeba u slepic použila akutol spray, skutečně pak klobání přestalo. U důbeže obecně se rány velmi rychle zahojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.114 (?), 18.7.2015 11:56

dobry den, mam ted stejny problem v ocasu ma kruta larvy, jsou stare teprv 3mesice.Poradite prosim neco ucinneho?dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.99 (?), 15.8.2012 10:11

Dobrý den, sice odbočím od krůt, ale zajímalo by mne, jestli mohou černohlavostí trpět i slepice?Pár kusů mělo teď tmavě šedé hlavy(Za hřebínky(,myslela jsem, že to mají od toho, jak hrabou v popelu.Bobky občas mají hořčicové, ale nijak se nemotají ani neposedávají.Jedna sice posedávala, ale myslela jsem, že to je stářím, tak šla pod kudlu a na polívku.Díky za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.128 (?), 10.10.2012 8:40

Zdravím, chovám krůty Crollwitzské, a musím oponovat zde tomuto příspěvku, u nás jsou normálně na dvoře s veškerým dalším naším osazenstvem, tzn. slepice, husy, ovce a psi, ještě se mi nestalo, že by nějaká umřela. Poznamenávám, že veškerá zvířena je u nás pravidelně odčervována a pod mým neustálým denním dozorem a popřípadě okamžitým odvozem k veterináři. A krmím je téměř výhradně po domácku, ovšem docela nákladně a denně všem vařím, je třeba krůtám zajistit dostatečné množství živočišné bílkoviny, jinak Vám nedorostou. Chovám totiž i velké zmasilé slepice, které tedy jaksi by jen z granulí nevyrostly. A myslím, že pokud chce někdo krocana vykrmit granulema, tak si může koupit v obchodě a má to bez práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.121 (?), 17.8.2013 20:59

Dobrý večer, prosím Vás můžete mi někdo poradit? Chovám doma už několik let krůty a slepcie. Máme krůty oddělené od slepic ale jenom na noc a přes den krůty a slepice chodí po dvoře. Když krůty koupíme tak dáme Entizol 3dny a pak to je vše. Ale po pár měsicích krůta přestane chodit, sedí u vody a do 3dnu se vybulí. Jednu krůtu jsme zabili a zjitstili sjme že měla špatnou jítru. Nevíte co máme dělat?

Jsme doma nešťastní, každým rokem z 10ks přežije max 5-6ks a ten zbytek zemře. Máme napaječku, zrní je zakryte, nedostanou se do toho slepice a krůty s nohami i do žrádla se nedostanou s nohami...

Děkuji nmoc za všechny rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika