Chov krůt



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
host - 89.33 (?) 
1.11.2013 22:46

Dobrý den, chtěla bych se zeptat:

1: Kolik vajíček může mít krůta pod sebou (od - do)?

2: A odebírají se stále dokud nepřestane snášet?

3: Nebo, jak uvidím, že si sedla na hnízdo mám vložit nasbíraná vejce?

4: A pak už jen hlídat, aby žrala a pila?

5: Nic víc s ní dělat nemusím? (kontrolovat vejce atd...?)

6: Nemohl by jste mi vyfotit snáškovou bedýnku? Nebo jaké by měla mít rozměry?

Moc předem děkuji za odpovědi :-D S pozdravem Simona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 64.99 (?), 27.3.2015 13:10

Naprostý souhlas.yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.166 (?), 14.3.2019 14:39

Zajímalo by mě, zda lze krůty chovat bez výběhu, prostě jen pod střechou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.121 (?), 30.6.2019 13:55

Určitě ano mám krocani ve chlívě po praseti na slamě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.80 (?), 17.3.2014 21:31

Dát do vyhledavače brojlerové kruty a není problém ja nakupuji Agroprozet Svinov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.2 (?), 19.3.2014 8:14

Zdravim chovatelé

Prosim Vás o radu, prostě chceme s začít chovat krůty jen na maso od dubna do listopadu. Úplně jsem se lekl jak je to náročný, náchylný na nemoce atd. Chtěl bych začít tak s 5ks? Mám pro ně výběh tak 20m2-stačí to? Sice bych je mohl pustit ven na výběh, ale tam je 20ks slepic a to je prej špatně- ta nemoc černohlav? Může mi někdo poradit, jak je to náročný? A ještě jedna otázka? Hned vedle máme kamerunské kozy mohli by být s nima? Děkuji moc za každou malou radu. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 19.3.2014 18:05

měl jsem jednou z velkochovu brojlerové děkuji ale už nechci ze šesti dvě zašli nyní máme bronzové tři kruty a jednoho krocana to je jiná už vidíte jak se chovají jak se cpou senem a trochu obilím budeme líhnout a odchovávat vlastní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.86 (?), 23.3.2014 8:17

Dobrý den.

Dovolím si přispět trochou do mlýna.

Chov krůt společně se slepicemi a ještě na malém výběhu nelze v žádném případě doporučit. Slepice je přenášečem parazita roupa kuřího který může z velkou pravděpodobnosti způsobit jiná parazitaálné onemocnění vaších krůt.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.113 (?), 26.3.2014 12:45

Nepřijde mi že by s chovem krůt byl nějaký problém.Měl sem 5 brojlerových když jsem je přivez malý tak jsem je měl nějakou dobu v krůtníku aby zbytečně nezmokly.Výběh měly tak 6x6 metru když to vypásly tak sem jim tam házel posekanou trávu.Jediný problém je že toho dost sežerou krmil jsem jen pšeničnym šrotem, pečivem a zbytkama.Taky jsem je pozdě zabíjel říká se že by se měly porazit když snesou první vajíčko pak už moc nerostou takže je zbytečný je krmit a maso je pak taky tužší.Krůty měly kolem 15kg krocani asi 18kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 26.3.2014 21:55

Vzal jsem si loni také pět brojlerových krůt, musím říci, že mě velice zklamaly.Chovali jsme před roky klasické bronzové, ale to bylo úpně o něčem jiném.Brojleři jsou naprosto tupá zvířata, bez viditelné snahy pást se, tak byla věčně na dvorku a dožadovala se krmení.Měl jsem i problém s černohlavostí ,jedna krůta pošla a jednu jsem předčasně zabil.

Z mého pohledu nevidím důvod znovu takováto zvířata pořizovat.

Původní krůty které jsme před léty chovali, vyžadovali pouze jediné, dobrý odchov do stáří cca 12 týdnů (pozor na zmoknutí),dobrá strava(ťopčina, neboli žebříček, tvaroh a kyselé mléko se šrotem).Pak už se většinou celý den samy pásly na zahradě, k večeru dokrmit (šrot, chleba).Byla to paráda oproti té hrůze v roce minulém, úpně jsem ztratil chuť do chovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika