Chov krůt



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mati - (2) - 252.122 (?) 
12.3.2012 20:19, zobrazeno: 346774x

Dobrý den,

mohl by mi, prosím, někdo poradit, kde se na internetu dočtu něco o chovu krůt? Nic jsem nenašel.Chtěl bych si jich pár pořídit na maso.

Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.207 (?), 1.4.2012 8:53

Mne by taky zajímalo pár drobností, např. zda dělají kravál- zda jsou hluční, (aby mi pak sousedi nenadávali). Nebo zda vyžadují neco zvláštního, na si dát pozor např. různé nemoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.70 (?), 6.5.2012 11:38

Dobrý den,

my chováme krůty na zahradě na venkově a někteří sousedé dělají větší kravál, než krůty. indecision

Ale jinak, když jsou spokojené, tak si popipávají velmi tichounce, v noci uplně zticha. Jen když je něco rozčílí - po čase poznají cizí, tak hlasitě krákorají. Když si moje dcerka hrála se stejně starýmy kamarády kolem ohrady na honěnou, vypadalo to, že ji chtějí chránit. Běhaly kolem plotu a řvaly jak o život. Dcerka je často hostí nějakými dobrůtkami.

Ale pokud nejsou sousedé přecitlivělí, myslím, že to nemůže vést ke sporům. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.38 (?), 24.5.2012 22:43

Prosim o radu. Mohou být kruty ve výběhu spoečně se slepicemi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.37 (?), 4.6.2012 12:11

Dobrý den s chovem krůt mám již 5 letou zkušenost. Jsou to velmi nenáročná zvířata, která jsou bohužel náchylná na různé nemoci ve stáří do cca 6-8 týdne věku. Já je chovám samostatně od slepic, jelikož ve slepičím trusu je spousta bakterií, které krůtám škodí. Také je důležité aby krůty neprochladly a neonemocněli na nohy. Jinak co se týká hluku sohlasím se starším příspěvkem. Krmím je hlavně kopřivama pšenicí na vylepšenou dostávají kupnou směs kr3 a později kr4, ale to jen v malých dávkách jen kvůli vitamínům ne kvůli hormonům. a také chlebem a kukuřicným šrotem. Letos mám 5 kusů tak doufám že se vyvedou tak jako každým rokem zatím vypadá, že mám 4 krocany a jednu krůtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.163 (?), 4.6.2012 15:28

Malé množství směsi KR nemůže zabezpečit žádný znatelný přísun vitamínů do krmné dávky. Přídavek vitamínů je ve směsi takový, aby pokryl potřebu při krmení pouze touto směsí, tj bez dalších součástí krmné dávky. Žádné hormony se do krmných směsí nepřidávají, ani do těch pro krůty. Hormonální doplňky se používaly před desítkami let pouze ve směsích pro výkrm telat, po té byly zakázány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.66 (?), 11.6.2012 23:22

Krůty se maj krmit pouze krmnýma granulema KR3 a deset dnů před porážkou KR4. Pokud se používá všelijaká domácí strava, nejsou přírůstky tak velké, jateční váha normálního širokoprsého krocana je tak 27kg a víc. Chovu se věnuji léta a můžu říct, že vše už mám odskoušené.  Mnohdy se zdá, že cena granulí je poměrně vysoká ale pokud budete chtít dodržet alespoň podobné složení tak vás to vyjde i dráž. Jinak krůty se nesmí chovat spolu s jakoukoliv jinou drůbeží hlavně kůli černohlavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.42 (?), 4.7.2012 15:36

Zdravím,

KR krmím pouze do 10 týdnů kvůli startu, pak to vylifruju ven a v 10 tydnech přidám do výběhu mezi ostatní drůbež kde krmím brambory, šrot, a obilí a mají samozřejmě dost pohybu výběh pro 50 krůt cca 0,2ha. Krůty zabijím v 16 týdnech jatečná váha přes 10 kg, a krocany po 26 týdnu, váha cca 18 kg, takhle se mi to osvědčilo a ostatně jeto i doporučení od xavergenu. Jinak když se krůty neporazí v tomto věku je dobré je oddělit od krocánů(nebezpečí, že krocán bude krůtu pojímat až jí rozšlape) už se mi to stalo v mých chovatelských začátcích.

Jinak k těm granulím, když si to zpočítáte konverze krmiva na kilo živé váhy výjde vám cca 150kč/kg žh, záleží na ceně tak si to zpočítejte a taky je dobrá si připomenout, že nakrmit kilo tuku ve jako když krmíte 2 kila svalů, takže proč krmit krocána do 27 kg, když třetina je tuk. A v neposlední řadě jeto také kvalita masa krůty z granulí a krůty z výběhu. A neb jak říká Zdeňek Pohlreich"Děláte si to pro sebe, tak si to udělejte dobrý"

černohlavost, neboli histomonosa je opravdu vážný problém u krůt, chce to pravidelně odčervovat všechnu drůbež, protože hostitelem je červ který žije hlavně ve slepicích. Je třeba sledovat krůtu a při prvních příznacich(trus má vyzáž našlehané hořčice, kruta je malátná, pospává) má-lito cenu léčit, podává se Entizol 10dní půlka tablety na 2 kg/žh, ale u velkých krůt bych doporučíl rychlou porážku, aby nenakazily ostatní, udává se že mortalita při neléčení je 20%.

Takže chovu zdar a všem krůty vřele doporučuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.129 (?), 28.7.2012 8:48

Já myslím, že podávat entizol po 10 dní je zbytečně moc...3 dni pak 2 dni přestávka a zase 3 dni... Myslím já...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.163 (?), 29.7.2012 14:11

Považuji za nesmyslný údaj 150,-Kč na kg přírůstku. Při průměrné ceně do 12 Kč za kilo směsi by musela spotřeba na kg přesáhnout 1O kg směsi, což je zhruba trojnásobek reálného údaje. Nepleťte nepravdami ostatní chovatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika