Krasava



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
15.8.2013 9:49
Sklízel jsem ji na přelomu 7-8, strašně rychle v těch hicech dozrála. Teď jsem sklízel Fairhaven a i na něm je poznat rychlé a nerovnoměrné zrání, navíc polovina úrody shnila, možná za to mohu poděkovat těm nedávným lijákům.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 15.8.2013 9:25

Dobře, že se Mirek přihlásil s Krasavou. Kdy vlastně na tom Břeclavsku zrála? Snad už někdy před měsícem? Já ji mám stále tvrdou, místy zelenou. Jeden předčasně zralý plod jsem už chutnal, ale byl "super". Silně kořenitý, "bělomase" aromatický, sladce navinulý. Tedy nic proti. Opravdu nic. Hlavně abych opět předčasně nejásal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 15.8.2013 9:49
Sklízel jsem ji na přelomu 7-8, strašně rychle v těch hicech dozrála. Teď jsem sklízel Fairhaven a i na něm je poznat rychlé a nerovnoměrné zrání, navíc polovina úrody shnila, možná za to mohu poděkovat těm nedávným lijákům.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 184.146 (?), 25.8.2013 11:27

Je tedy dost těžko pochopitelné, že v Břeclavi dozrála Krasava o měsíc dříve, jako by Břeclav ležela někde na Balkáně a ne na jižní Moravě. Mirek s Krasavou není spokojen, takže co k ní napsat. Pravda je, že tak silně koncentrovanou chuť, jako u předčasně zralého plodu, jsem u dalších plodů už nezažil, ale přesto je jejich chuť celkem výrazná a i dostatečně kořenitá (nahořklá) a protože to byla letos jediná bělomasá odrůda, kterou jsem tady mohl ochutnat, tak jsem celkem spokojen. Nevýhodou je měkčí dužnina, kterou se snad u novějších odrůd podařilo zpevnit. Myslím tím u takto pozdních bělomasých odrůd.

Krasava (23.8. 2013)
Krasava (23.8. 2013)
Krasava (23.8. 2013)
Krasava (23.8. 2013)
Krasava (23.8. 2013)
Krasava (23.8. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 25.8.2013 11:33

Neměl jsem výhrady ke Krasavě jako takové, je dobrá, šťavnatá ale prostě když se utrhne tak se musí hned sníst, její využití je jen pro okamžitý konzum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 184.146 (?), 25.8.2013 11:45

To je vždycky nevýhoda. Chce to prozkoušet do jaké míry podtržení se ještě pak dokáže dostavit standartní chuť. Jelikož začíná být venku "hnusně", tak je asi otrhám všechny, i ty tvrdé a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.43 (?), 1.9.2013 10:22

Krasavu jsem ochutnala včera díky sousedovi, 450 m n.v. Jemu nechutná, mně velice. Má úrodu prvým rokem, kadeřavost minimální, plody krásné. Neví, na jaké podnoži ji má, ale nevypadá, že by chtěla být velkým stromemindecisionSkutečně mi chutí připomíná "placaté" portugalské broskve, no a ty já miluju - voní po ananasu, slupka jemná, jenom se mi nelíbí cena -           1 ks Kč 10,-frownLoni jsem si koupila stromek "placaté", krásný, ale přes veškerou péči uschnul, obrazila jenom podnož. Takže kupuju Krasavu.

Mám zatím Harbringer, snad už desátým rokem. Zraje uprostřed července, po protrhání plodů jsou plody docela velké. Pecka nejde oddělit od dužiny. Chuť klasická.  V některých letech ale po dešti pecka praskne a pak hnijí na stromě ještě před dozráním Letos úroda velice dobrá, v lednici mám ještě pořád pár plodů na zkoušku, jak dlouho vydrží... řekla bych, že jako u většiny broskvoní, i u ní záleží míra kadeřavosti i vlastnosti plodů ne na postřicích, ale na počasí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 184.146 (?), 1.9.2013 14:41

Místní ženská populace považuje, stejně jako paní Marie, nahořklé broskve za vadu chuti. Proto jim Krasava vůbec nechutnala. Já na to mám jiný názor, a naopak se mně Krasava později zdála málo chuťově koncentrovaná a výrazná. Když k tomu přičtu měkkou dužninu, tak bych tuto odrůdu klidně nahradil nějakou novější. Další bělomasá pozdní odrůda se objevila, ač nečekána a nezvána, ve stromku, který jsem původně zakoupil pod názvem Candor. Místo raného žlutomasého Candoru, je zde právě tato pozdní bělomasá odrůda, která je stále ještě tvrdá a nezralá. O co se vlastně v tomto případě jedná se bude asi nesnadno zjišťovat.

neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
neznámá, pozdní, bělomasá broskvoň (30.8. 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 2.9.2013 19:51

Drobná odbočka - tohle je taky Krasava. V tuto dobu u nás jasná jednička mezi dozrávajícími jablky. Letos později než jindy, ale přec.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 63.192 (?), 3.9.2013 0:36

Pane Miloši, keď už ste vtipne zapojil do tohto vlákna letné jabĺčko, rád by som sa spýtal, ktorú odrodu plodových myrobalánov a sliviek považujete na základe degustácie za najchutnejšiu? Rumjanaja Zorka, Obilnaja, Otmar, Hollywood alebo inú?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 3.9.2013 6:47

Hollywood jsem nechutnal, jinak mi připadají všechny dost podobné.Tuhá pružná slupka, měkká šťavnatá dužina sladká bez kyselin, hůř odlučitelná pecka.  Liší se víc dobou zrání a vzrůstem než chutí. Na Zorce mi vadí náchylnost k šarce, jinakl chuť je dobrá. Chutná je i Desertnaja - trochu větší a pozdější než Obilnaja. U Otmara oceňuji zdravý bujný růst, Obilnaja je asi nejplodnější, ale rychle stárne.Podobný, je Unicom.  Zurna trochu namrzá. Zdá se mi, že na zpracování (kompot, povidla destilát) jsou možná použitelné, ale nevyrovnají se švestkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika