Krasava



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
15.8.2013 9:14
Mladý stromek Krasavy poprvé slušně zaplodil, plody šťavnaté, velmi zajímavá a dobrá chuť, ale byla to taky její poslední úroda u mě na zahradě. Je to odrůda která se musí utrhnout a hned sníst, jinak je naprosto k ničemu, nedovedu si představit že strom bude větší a plodů více. Možná ho přesadím někam kde nebude na obtíž, každopádně půjde ze zahrady pryč.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 11.8.2012 18:10

Davide, já jsem Krasavu nějak nezatratil. Je docela možné, že Fidelie nebo třeba Benedicte jsou ještě lepší. Já osobně bych raději nějaké ranější odrůdy, i když z horší kvalitou, která se ale díky "červencové natěšenosti na rané ovoce" anebo díky absenci meruněk, jako letos, v pohodě oželí. Nějaký pán se tady na mě kvůli tomu nedávno "horšil", ale u mě to prostě takto funguje. Jinak, protrhaná Krasava by byla jistě kvalitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 12.8.2012 22:13

Souhlasím, taky jsem ji měl, byla to chuťovka, ale měkká. Plodila velice pěkně, a byla ranější. Tím ji nechci zatratit, ale jen se mi vylepšily chutě:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 13.8.2012 11:51

Po té Fidelii bych klidně sáhnul, ale je tady moje známá tendence přesunovat svoji pozornost na červencové odrůdy. Ovšem pokud má Fidelie ještě lepší kvality, než Krasava, tak proč ne.

Krasava (11.8. 2012)
Krasava (11.8. 2012)
Krasava (11.8. 2012)
Krasava (11.8. 2012)
Krasava (11.8. 2012)
Krasava (11.8. 2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.140 (?), 13.8.2012 12:00

Já jsem v HK letos s Krasavou úplně spokojená, je vońavá, nekazí se a je krásně šťavnatá, loni byla trochu vláknitá.

Mám dva stromky, jeden na západní straně domu hodně omrzl, ostříhala jsem ho dohola, krásně obrazil, plodů měl pár, hodně velikých, nebyly tak chutné jako na druhém stromku, který jsem bohužel ostříhat nestihla a byl úplně obsypaný.Ten je na jižní straně domu, ale odpoledne trochu přistíněný.

Krasavu bych letos upřednostnila i před všemi žlutomasými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 65.17 (?), 14.8.2012 14:53

To je dobře, paní, že hájíte Krasavu. Miloš si této odrůdy také cení. Pokud David píše, že Fidelie má ještě pevnější dužninu se stejně dobrou chutí, jako Krasava, tak by jistě i ona stála za to. Ovšem nemáme stejně dobrý přístup k zajímavým odrůdám, jako má David, takže se musíme spokojit s tím, co nám nabízí zásilkové služby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 14.8.2012 22:17

Davide, ta Fidelia bude asi fak jedna z nejlepších bělomasých. Našel jsem si co je zač a taky ji chválí:

´Fidelia´
Bělomasá odrůda broskvoně s jemně ojíněnou pokožkou a dobou zrání 12 dnů po RH. Průměrná hmotnost plodu 150 g. Dužnina bílo krémové barvy, pevná a snadno oddělitelná od pecky. Líčko bordově červené barvy pokrývá téměř celý plod. Vysoká atraktivita plodů, výborné chuťové vlastnosti oproti ostatním bělomasým odrůdám.
Asi si ji pořídím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 121.230 (?), 15.8.2012 10:35

A co bělomasá odrůda Benedicte (Francie) - před pár lety byla ve zkouškách a dost si ji pochvalovali. Stejně tak Superqueen, to je ale bělomasá nekterinka. Nemáte náhodou někdo více zkušeností s těmito odrůdami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 102.6 (?), 6.9.2012 23:58

Dobrý den proti vám jsem broskovový laik, ale na fotce určitě nění červený císař, ten by měl mít červené listy a krvavě červenou dužninu.  Zraje dost pozdě září, známým dokonce až v půlce října, jinak si odrůdu moc chválí, mizerně se shání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 4.11.2012 18:59

Zkuste místo Krasavy Benedicte nebo Fidélii o které zde psal David. Otázka je, kde tyto odrůdy sehnat. Krasava je narozdíl od nich běžně dostupná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 15.8.2013 9:14
Mladý stromek Krasavy poprvé slušně zaplodil, plody šťavnaté, velmi zajímavá a dobrá chuť, ale byla to taky její poslední úroda u mě na zahradě. Je to odrůda která se musí utrhnout a hned sníst, jinak je naprosto k ničemu, nedovedu si představit že strom bude větší a plodů více. Možná ho přesadím někam kde nebude na obtíž, každopádně půjde ze zahrady pryč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika