Kadeřavost broskvoně 2021



host - 94.165 (?)
21.2.2021 15:49

Smysl mědi tkví v tom, že působí i baktericidně. V případě peckovin to jsou rakovinné rány způsobené bakteriemi Pseudomonas a Xanthomonas. Přes různá poranění a jizvy po opadu listů způsobují klejotoky a odumírání. Omytí kmene a vypláchnutí podezřelých míst měďnatým postřikem v době vegetačního klidu stromu prospěje.

V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 18.2.2021 18:27

Letos budu poprvé po mnoha letech stříkat mědí, už nepěstuju tolik čeneku a nebylo co filtrovat a uskladnit. Vždy mně bylo líto roztok sulky po moření česneku použít pouze jako hnojivo. Dám vědět jak to dopadlo.

                     
host - 94.165 (?), 21.2.2021 15:49

Smysl mědi tkví v tom, že působí i baktericidně. V případě peckovin to jsou rakovinné rány způsobené bakteriemi Pseudomonas a Xanthomonas. Přes různá poranění a jizvy po opadu listů způsobují klejotoky a odumírání. Omytí kmene a vypláchnutí podezřelých míst měďnatým postřikem v době vegetačního klidu stromu prospěje.

V.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 21.2.2021 17:12

Kadeřavost - postřik dnes? (název vlákna). Ano, dnes. Všechno je komplet narašené, jak rané, tak pozdní odrůdy,, holomráz neholomráz. Únor bílý, to byla jen týdenní zimní epizoda a kde že "loňské sněhy jsou". Ne, že by se mně do toho nějak zvlášť chtělo, venku zima jak v psírně a bláto pěkně čvachtalo. ale je to tam. Druhý postřik za 14 dní.    

                     
host - 25.216 (?), 21.2.2021 20:26

Já stříkal včera. Za týden či dva postřik zopakuji. Opět Championem se smáčedlem. Pokud bude příští týden 17°C, tak není co odkládat! První postřik mědí je základ. A může být i jediný. Ale je to sázka do loterie. Druhý může být zase mědí nebo organickým fungicidem. Po vyrašení už jen tím organickým (měď pálí listy). Organické fungicidy mají menší účinnost. Docela dobrý byl organický Thiram Granuflo, ale už není povolen. KUKY

      
host - 81.144 (?), 18.2.2021 9:04

A jaká bude náhrada za Acrobat, to píší taky? A nebo zůstaneme už jen u mědi, kterou když rostliny celé nevykoupete (nejen brambory a rajčata) tak máte smůlu a navíc zpomaluje rust? EU k nám chce asi všechnu zeleninu dovážet sama a poslední překážkou pro zvýšení odbytu jsou zahrádkáři samozásobitelé, kteří nebudou moci plodiny chránit, protože třeba ani nebudou mít řidičák na silnější postřik, který bude určen jen pro profíky... A pak udělají chemický rozbor rajčat, které k nám dovezou ze skleníků ve Spanělsku, abychom si udělali představu o tom, jaký koktejl chemikálií konzumujeme... Teda ti kteří je kupují... Z takových udělat kečup tak se to tak zkoncentruje, že ho budeme moci používat jako chemickou ochranu.sad

         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 25.216 (?), 21.2.2021 14:07

Na brambory třeba Infinito (nově Magnicur Finito), Revus, Revus Top nebo Orvego. Do rajčat Ortiva, Revus, Revus Top i Orvego. Dají se sehnat po internetu. V EU se používají běžně do brambor i rajčat, ale v ČR nemusí mít pro tyto plodiny vždy registraci. Infinito, Magnicur Finito jen pro brambory, okurky a cibuli.

            
host - 61.80 (?), 22.2.2021 8:45

Když se podívám ven, tak vím jistě, že tento týden stříkat mědí broskvoně nebudu. Je to má neoblíbená práce a loni jsem žádnou kadeřavost neměl. Pokud příští týden bude pěkně, vysvitne aspoň na chvíli sluníčko, tak jim jednu dávku dám. Pokud jde o ty zmíněné meruňky, tak budu letos zkoušet obalení celých menších stromů netkanou 50 g/m2 a u toho velkého stromu Velkopavlovické obalím alespoň ty větve v nejnižším patře. Brambory budu mít letos opět rané Marabel a počítám, že je sklidím, než vypukne tlak plísně bramborové. Pokud jde o rajčata, tak zatím nevím, možná použiji systémový Acrobat, přece jen bych nechtěl některé odrůdy definitivně ztratit. Musím si doplnit jejich semena abych měl co v roce 2022 sázet. Tak nějak z diskuzí na tomto fóru jsem se začal zajímat i o odrůdy rajčat odolné k Septoriozové skvrnitosti a plísni bramborové. Budu testovat dvě odrůdy, které nejsou hybridní a pokud mně jejich chuť bude vyhovovat, tak se v budoucnosti stanou stálým hostem v mé zahradě.

           Vladimír

               
host - 189.109 (?), 22.2.2021 11:41

"Pokud jde o ty zmíněné meruňky, tak budu letos zkoušet obalení celých menších stromů netkanou 50 g/m2 a u toho velkého stromu Velkopavlovické obalím alespoň ty větve v nejnižším patře."

Nedělejte to! Mnoho z nás už prakticky ověřilo, že tím ničeho nedosáhnete a docela zásadně očešete pupeny na stromě. A to pouze tím natahováním netkanky. A pokud trošku zafouká vítr, dílo je dokonáno.

                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 61.80 (?), 22.2.2021 15:47

Nerozumím, proč bych to neměl zkusit. Pokud jde o to, že to někdo zkoušel, tak bych rád věděl jak tam tu netkanku dával, nejlepší by byla fotka.Pro poučení. Opravdu mě to zajímá. Když to vezmu, tak je úplně jedno jestli některé pupeny (předpokládám květy nebo malé plody) očešu nebo všechny zmrznou.

                     
host - 91.196 (?), 23.2.2021 10:05

Mr B., jakou máte, prosím představu o tom, jak se změní podmínky v korunce pod bílou netkanou textilií-teplota apod.? Nebo jaké další faktory jsou dle Vás ve hře o úspěšné překlenutí mrazové epizody? Nemáte možnost jiného způsobu řešení-např.par.svíce, el. topení, nádoba s teplou vodo pod dotčeným stromem...? Ani mě nenapadne Vám bránit vyzkoušet ten Vámi navržený postup-to pro pořádekwink.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika