Zalozeni travniku koncem listopadu?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
20.10.2008 12:39

Zasejte, zima ještě počká.  Tráva určitě stačí vzejít a než přijdou nějaké pořádné mrazy, tak zesílí.  Slabé přízemní mrazíky jí neublíží!   Zdravím - Daniela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 47.74 (?), 20.10.2008 7:04, zobrazeno: 10867x

Zdravim vas, obracim se na vas s dotazem na zalozeni travniku zhruba v pulce nebo koncem listopadu. Mam obavy z rannich mraziku, aby semena nezmrzla. Chci kopit kvalitni osivo a nerad bych zakladal travnik zbytecne. Mate prosim zkusenosti? Predem dekuji za rady.

   
host - 22.31 (?), 20.10.2008 7:45

Nemám vůbec žádné zkušenosti. Jen rozum mi říká, že počasí mi nezajistí ani pan Zákopčaník a jestliže trávní semeno naklíčí a příjdou silné holomrazy, o osivu příjdu. Nevidím jediný důvod podstupovat toto riziko, když za normálních okolností by měla převládat spíš bílá než zelená a za tři, čtyři měsíce nastanou ty nejpříznivější podmínky pro založení nového trávníku.

      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 73.86 (?), 20.10.2008 10:31

Určitě záleží na štěstí, schopnosti realizovat "bláznivé nápady", sv. Petrovi a podobných aspektech. Mně se to podařilo před 2 roky. Trávník byl zelený než začalo mrznout-cca 2-3cm-zjara už byl docela dobrý. M.R.

         
host - 162.128 (?), 20.10.2008 11:03

my jsme zakládali trávník cca 15 listopadu, cca před 4mi lety. Zima tenkrát byla celkem tuhá, ale meli jsme hodně sněhu, takže trávník - teda těch pár stébel co vyklíčilo bylo pod sněhem, a to je asi chránilo. Přežilo to všechno a na jaře jsme už koukali na zelené. Výsev nám dělala zahradní firma, takže nás příliš netrápilo kdy to udělají, nebot to bylo jejich riziko. Na jaře vse pak udělal dosev řídkých míst.

   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 20.10.2008 11:10

přemýšlejte, snažil byste se na pokraji zimy sít jakoukoliv plodinu? Asi ne, stejně se na jaře nevyhnete přesití

   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 20.10.2008 11:16

Na jednu stranu zemědělci teď o víkendu cosi u nás seli na pole, takže jestli si oni myslí, že jim to ještě vzejde a přežije to zimu, tak proč by nemohl vzejít trávník.

Na druhou stranu, i když to vzejde, tak to bude asi dost choulostivé, takže by to chtělo do jara na ty plochy nevstupovat. Pokud máte děti nebo psa a nezabráníte jim po těch plochách do jara běhat, tak by to setí asi bylo zbytečné.

   
host - 22.31 (?), 20.10.2008 12:29

Někdy to tu na Zahradě působí dojmem, že vyvrátíme doporučení odborníků i zkušenosti a odkazy našich předků. Jen bychom neměli zapomínat také na svůj odkaz. S dovolením bych začal:

Na svatého Ondřeje, Barenburga sejeme.

Kdo v listopadu zaseje, v lednu golf si dopřeje. Atd.

      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.10.2008 12:39

Zasejte, zima ještě počká.  Tráva určitě stačí vzejít a než přijdou nějaké pořádné mrazy, tak zesílí.  Slabé přízemní mrazíky jí neublíží!   Zdravím - Daniela

         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 100.172 (?), 20.10.2008 13:13

A kdo nic nedělá, nic nezkazí.    Kdo popílí, má vše za chvíli.  Bez práce nejsou koláče.  Kdo šetří má za tři.  -  ovšem držet se pouze pranostik a pořekadel...  M.R.          

   
host - 97.194 (?), 20.10.2008 14:16

Dobrý den. Čtu tady různé rady, tak se přidám se svými zkušenostmi. Jsem ten, koho zakládání zahrad živí, takže nějaké riziko, které případně podstupuji, je pro mne úsměvné. Travní osivo v listopadu jsem už párkrát vyséval a vždy s výborným výslekem. O nějakém vymrzání nemůže být řeč, to by kolem nás v přírodě dávno nic nebylo. Jak se asi množí trávy v přírodě? Trávy totiž klíčí na světle, takže jsou na takové podmínky dokonale přizpůsobené. Navíc, přes zimní období osivo přijme vlhkkost a na jaře naprosto spontáně klíčí. Jen bych kladl důraz na množství travního osiva na 1m2, který je uveden na balení. Doporučuji skutečně dodržet. Ani neubírat, ale taky ani nepřidávat. Po vysetí osiva jen mírně zahrábnou, případně přiválet jen lehkým válem. Nesmí přijít hlouběji jak 0,5cm! A pro ty, kteří Vám doporučují přemýšlení ještě uvedu, ža se takto dá vysévat třeba kořenová zelenina a to s velkým úspěchem. Pohodu a úspěch Vám přeje Stanislaw

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika