Také se zapojím:
Polykarbonát: Jeho jediná nevýhoda je vzhled. Ostatní považuji za "bláboly" (pardon). Samozřejmě nesmí ležet přímo na hladině. Nevím, jak máte řešeno okolí (břehy rybníčku), ale stačí, když ho položíte a přišroubujete na fošny průřezu cca 3 x 20 cm. Docílíte tím zvednutá polykarbonátu nad hladinu. Mezi hladinou a polykarbonátem vznikne vzduchová mezera fungující jako izolace. Když bude svítit slunko, voda se trochu ohřeje, ale drastické to nebude (v zimě zase tak moc slunce nesvítí). Případně se to dá řešit větráním (nadzvednutím polykarbonátu). V podstatě to funhuje jako by bylo jezírko ve skleníku. Utěsňovat to nějak hermeticky nemá smysl. Nebyla zmíněna ještě jedna výhoda polykarbonátu. Na taře se ta deska šoupne někde ke stěně a nezavazí.
Petky: :-) Asi to bude funfovat. Ale vypadat to bude také dost hrozně. A hlavně - co s nimi na jaře? Dovedete si představit, jaký objem zaberou? A navíc. Hladina stejně mezi nimi zamrzne a budete muset řešit její rozmrazování.
Izolační kuličky: Kupte je, pokud chcete vyhodit peníze. Na Vaši plochu jezírka budete potřebovat cca 1500 kujiček za cca 5000,- Kč.
A účinnost kuliček? Trochu to samozřejmě pomůže, ale moc bych tomu nevěřil. Možná tak, pokud budete mít jezírko vytápěné a ve skleníku...
A zase - co s nimi na jaře? Odhaduji, že zaberou tak 0,3-0,5m3.
Izolační bublinková fólie: Je to fólie, pod kterou se nedostane vzduch. Takže, i když to bude fungovat, udusíte ryby. To je pro bazény.
A opět - co s ní na jaře?
Vytápění topným kabelem: Protože se v zimě ochlazuje nejen voda, ale i zemina okolo, je to neekonomické. Při extra silných mrazech možná na chvíli ano. Topit celou zimu ale hodně poleze do peněz. Při 500W kabelu Vás bude stát 1 den topení cca 60,-Kč, měsíc 1800,- a 4 měsíce 7200,-. Počítejte s tím, že když vytopíte jezírko u dna o cca 1-2 stupně, tak po vypnutí topení se teplota velice rychle vrátí na původní hodnoty. U vytápění bych uvažoval u jinak konstruovaného jezírka ce zastřešením.
Závěr: V případě již hotového jezírka Vašich parametrů bych volil polykarbonát (při originálních KOI) nebo nic (s "našimi" KOI, jeseny a karasy).
Poučení: Až příště budete (budeme) budovat jezírko, udělat ho trochu větší a hlavně hlubší (150 - 180 cm). Kdybych to tak také udělal, stálo by mě o pár korun víc, ale neřešil bych obdobné problémy. :-)