Likvidace řas v malém jezírku



host - 41.2 (?)
15.4.2009 8:04

Přeji krásný jarní den. Já mám také problém s řasou, ale s řasou hnědou. Všude se tu píše o řásách dlouhých zelených. Celou zimu i brzo z jara jsem měla vodu jako křišťál, v jezírku hlubokém 120cm byl vidět každý detail. Jen co se trochu oteplilo, tak voda zhědla. Jezírko mám hned u domu, takže slunce svítí na jezírko asi jen 4 až 5 hodin denně. Bojím se, aby z něho za chvilku nebyla jen hnědá louže. Jezírko mám teprve od podzimu, takže se vše teprve učím. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 11.3.2009 13:03

tak ja jsem sice u jezírka každý den ale taky mě tyhle věci odrazují, čím složitější věc tím větší pravděpodobnost, že se něco pokazí, mám ho pro radost a chci aby bylo co nejjednodušší, protože ho mám na jih musím bojovat ale nechci mít z jezírka čistý bezchybný bazén ale kousek přírody doma na zahradě pro potěšení a ty řasy jsou taky příroda :-)))))

                     
host - 47.182 (?), 11.3.2009 13:36

Tenhle názor je mi trošku bližší, přesto si ale myslím, že pokud chcete chovat v jezírku třeba Koi, nebo i jiné rybky, tak si právě ty rybky zaslouží abyste pro ně vytvořil prostředí, které bude aspoň trošku prospěšné. Pokud toho dosáhnu jednotkou na ozon, tak mi to nevadí, nechci mít sterilní bazén, chci mít jezírko, které bude vypadat přírodně, bude dostatečně čisté abych si užil sledování svých koi a zároveň bude dostatečně čisté aby zde koi nestrádali.

                     
host - 47.182 (?), 6.3.2009 10:09

neni rez taky oxidace?

zebychom hazeli do jezirek stare zelezo :-))

ja myslim, že rez je až "produktem" oxidace... toho železa...

                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 6.3.2009 10:48

A co takto si spravit v zahrade mrtve more? Nakupit par vriec posypovej soli a je vystarane.

         
host - 29.113 (?), 15.3.2009 17:19

Ten kousek měděného plechu mě zaujal.Nevadí to rybám?

            
host - 47.182 (?), 15.3.2009 19:46

Ano vadí.

               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.3.2009 8:35

Tím měděným plechem vlastně simulujete učinek některých typů přípravků na likvidaci řasy, které v sobě měď obsahují. Rozdíl je v tom, že u toho přípravku jste alespoň nějak odhadnout dosaženou koncentraci mědi ve vodě, zatímco u plechu to myslím nedokážetet ani řádově odhadnout (pokud nejste chemik)

                  
host - 41.2 (?), 15.4.2009 8:04

Přeji krásný jarní den. Já mám také problém s řasou, ale s řasou hnědou. Všude se tu píše o řásách dlouhých zelených. Celou zimu i brzo z jara jsem měla vodu jako křišťál, v jezírku hlubokém 120cm byl vidět každý detail. Jen co se trochu oteplilo, tak voda zhědla. Jezírko mám hned u domu, takže slunce svítí na jezírko asi jen 4 až 5 hodin denně. Bojím se, aby z něho za chvilku nebyla jen hnědá louže. Jezírko mám teprve od podzimu, takže se vše teprve učím. Děkuji.

                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 15.4.2009 11:15

Bakterie aj riasy su rychlejsie ako rastliny. Pockajte, kym Vam na jar vyrastu rastliny.... z jesene a zimy odumrete zvysky rastlin, napadane listie znecistilo vodu, ktoru este nedokazali rastliny vycistit. Dazdami cez zimu mohlo cast necistot sa dostat do jazierka. Ked vyssie rastliny narastu, voda by sa mala precistit. Pravdepodobne ste mali aj vypnutu filtraciu cez zimu, cast bioprocesov malo prestavku.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.4.2009 16:30

trochu bych poupravil to pořadí v té rychlosti - vedou řasy, pak dlouho nic, pak bakterie, pak ještě delší nic a teprve rostliny. Pokud budete spoléhat jen na nástup rostlin, může se stát, že už bude pozdě...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika