Likvidace řas v malém jezírku



                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?) 
3.8.2015 17:38

Ono to pak pro běžného uživatele vychází tak, že enzym je něco přírodního, protože dost často najdete v popisu věty typu ".. obsahuje živé bakterie a enzymy... ". Pak to vypadá, že dáváte do jezírka něco živého - a bio teď letí...
Prostě co tam dáváte nevíte. Přikládám fotky, jak pak takové přidání může vypadat. Ty fotky nejsou případ toho přípravku o kterém mluvíme, ale pokud si pamatuju správně, jednalo se o směs enzymů a bakterií



  
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.8.2015 17:41

Pozn. zápach vody na rozdíl od fotky nedovedu přiložit...

                     
host - 188.68 (?), 4.8.2015 13:51

Ono dle legislativi nemusi být u některých přípravku (zalezí na kategorizaci) napsáno ani slození přesné  (ale jen obecné) pokud není pripravek definován jako biocid algicid. tak je to chemická látka tam musí byt klasifikace dle REACH ale pokud je kategorizace jina... tak na etikete více méne nemusí být vubec nic zato je tam registracní cislo pres které lekar muze v databazi najit presné slození a co delat v jakych pripadech... pokud direktiva neudava ze to musi tak by byl vyrobce hloupi to delat..viz pripravky Kata a nekterí obchodnici co si vyrabeli vlastni Katu s neznalosti legislativi. U bakteriálnich pripravku vetsinou jsou to spory otazka kolik jej jich aktivnich a druha dulezitejsi spory ceho..enzymy jsou fajn pokud je vse vyvazene a jezirko ma dostatek kysliku..jelikoz reaguji okamzite a zacnou okamzite probihat katalyzy u vysokomolekularnich komponent detritu a jinych sloucenin (zbytky krmiva, odumrele casti rostlin ras) pokud nejsou bakterky jeste dostatecne namnozeny a neni tam hodne kysliku tak u dna se sekaji na ruzne latky... byvaji to slopuceni siry dusiku které jsou pachove vyrazne ale to by se melo pri dostatku kysliku za par dni stratit... osobne si myslim ze do koupacich jezirek bakterie jsou zbytecne stejne tam neni zadny substrat na odstraneni a rasa roste i z makro prvku temer bez dusiku a fosforu... u zarybneni je to neco jineho... u intenzivnich chovu tam se to resi a bakterie pomahaji na vyteznost ryb..ale zde se resi pouze odbouravani dusiku jako faktoru snizeni konverze krmiv.

MH

                     
Marie61 - (38) - 160.145 (?), 6.9.2015 21:43

Dne 2.8.2015 jsem napsala dotaz, na jak dlouho mám vypnout UV lampu po použití přípravku Vodnář proti řasám... po aplikaci jsme vypnuli lampu na pár dní, zpozorovala jsem, že asi na 10 dní přestaly růst lekníny (ale pak zase vykvetly). Píšu sem proto, abych jen uvedla, jak výrobek proti řasám zafungoval a musím poznamenat, že jsme v loni vyzkoušeli některé přípravky, které neměly téměř žádný účinek. Po vodnáři (asi za týden po aplikaci) je jezírko dodnes křišťálově čisté a ani v těch největších vedrech řasy nenarostly-konečně jsou vidět všechny oblázky a kamínky a je nádherně vidět až na dno. Podle předchozích příspěvků je výrobek asi samá chemie,...to jako laik nemůžu posoudit, ale kromě mírné přestávky v kvetení u leknínů jsme nic jiného nezpozorovali, rybky a rostlinky všechny přežily a vykvetly, z jezírka pijí a koupou se ptáci, chodí z něj pít sousedův pes... tak si myslím, že to asi nebude tak strašná chemie, která by nějak zvlášť škodila. Možná se mýlím, ale voda v jezírku je přepychová...

                     
host - 101.224 (?), 6.9.2015 23:01

urcite to strasna chemia nie je. Podobne je to aj s potravinami z obchodu. Asi by to dnes ani nevyrastlo, alebo by to zarastlo burinou alobo zazrali skodci a plesne, keby sa neaplikovali chemikalie. Ja pouzivam oxidacnu chemiu kombinovanu s hlinitymi flokulantami bez organickych herbicidov a mam krystalovu vodu tiez. Pride mi to predsa len setrnejsie.

                     
host - 188.68 (?), 7.9.2015 10:57

Dle komponent viz výše myslím, že to nebude tak hrozné. Mikrobialní enzymy to nasekaji až na něskodné produkty katalyzy. Spise hliník se nerozloží a bohužel se nejedná o prvek vyskytující cse v organismech..

jinak vse je o dávce, z látek jen dávka dělá jedy.

MH

                     
host - 17.210 (?), 7.9.2015 15:20

hlinik asi nie, ale o kovoom hliniku nikto nepisal, ale hlinite soli tvoria sucast hlinitokremicitanov a v jazierku maju v rozpustenej forme pramalu zivotnost. pravdepodobne vnziknu nejake hydroxidy, oxidy v nerozpstenej forme, v betonovom ci ilovom jazierku vzniknu nejake hlinitokremicitany, alebo nieco podobne.

                     
host - 101.224 (?), 7.9.2015 16:41

Dle komponent viz výše myslím, že to nebude tak hrozné. 

Moze a nemusi... Monolinuron, ako jedna zo zloziek vodnara, je chlorovany aromat. Tie su velmi stabilne a robia vrasky na cele mnohym environmetalistom a daju sa znicit len specialnymi chemickymi procesmi a nie biologicky, resp. ich dokazu "zozrat" len specialne mikroorganizmy. 

                     
host - 14.108 (?), 7.9.2015 22:50

S hlinikem mate pravdu, ze soli pri hydrolize se da i snizit alkalit jezirka a lehce pH... mate pravdu to chlorovane benzenove jadro bude horsi k odstraneni nez "substituovana" mocovina ale i nektere pseudomonas ssp. zijici normlne v pude dokazou to nasekat diky nejakym spcifickym enzymum samotny chlorbenzen ma niskou toxicitu kolem 3g/kg LC50. To spise jsou jsou moznym rizikem omylane uziti hliniku hlavne v pitne vode... myslim ale ze potravinamy a treba hlavne grilovanim do sebe dostaneme v radech vetsi davky toxictejsich latek nez kdybychom pili vodu z jezirek osetrenych monolinuronem btw monolinuron je hlavni algicidni slozka ve vsech ostanich pripravcich pokud tam neni med.

MH

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nová STIHL MS 2601.12.2024
Rachot při vypouštění vody z pračky do odpadu30.11.2024
Pracovní stůl skládací26.11.2024
Jak je to s kvalitou Red Einhell?22.11.2024
Inspiraci pro zahradní domky22.11.2024
Obsyp zapuštěného bazénu22.11.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika