Likvidace řas v malém jezírku



host - 47.182 (?)
9.3.2009 19:00

obvykle ano, já riskuji bez sondy, alespoň zatím... používá se k tomu běžná ORP/Redox sonda, která kontroluje obvykle i pH vzhledem k tomu, že ale nemám příliš výkonnou jednotku tak riskuji užívání bez sondy.

V případě, že by Vás zajímalo konkrétní řešení tak tuším Banat teď začíná prodávat komplety UV-C Redox s ozonem vznikajícím UV lampou, u tohoto řešení je pak přísun ozonu do vody tuším hlídaný automaticky... na "výtok" z ozonoveho reaktoru se instaluje orp sonda a kontroler pak automaticky upravuje kolik ozonu má být do vody generováno.

Jinak velkou jednotku nemám zatím hlavně proto, že chci trošku zaexperimentovat zda se vůbec vyplatí, pokud tahle malá bude alespoň trochu znatelně funkční vidím to na koupi té větší. :) Ale to všecko časem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 47.182 (?), 6.3.2009 9:04

Netrpím potřebou do nádrže nic sypat :) jen prostě rád vím o možnostech pro akutní řešení nějakých problémů s kvalitou vody :) mě už se teď stará o čistotu ozonová jednotka :)

jinak peroxid vodíku dělá v podstatě totéž... jde také o oxidační činidlo, ne?

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.3.2009 8:53

Můžete se více rozepsat o zkušnostech s ozonem? Značka, co prodávám, tuhle technologii vůbec nedělá, a tak by mě (a určitě i spoustu dalších) zajímaly nějaké zkušnosti z provozu

                     
host - 47.182 (?), 9.3.2009 9:19

zatím jsem zkoušel jen na malé nádrži... cca 400l bez jakékoli jiné filtrace (experiment) čerpadlo tahá vodu z filtrace do kyblíku ve kterém je vzduchovací kamínek kterým probublává ozon (40mg/h).

Voda je čistá, nijak se nezbarvuje, dusičnany/dusitany i ammoniak jsou neměřitelné. V nádrži jsou 4 koi, málo krmení, ale i tak :).

Podělím se o více zkušeností na jaře, jen co dodělám rozvod el. po zahradě, pak budou snad zkušenosti trošku podrobnější :)

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.3.2009 12:29

Ta věc má nějaké čidlo, které tu hladinu ozonu ve vodě hlídá, nebo je to řešeno přes dávkování za nějaký časový úsek?

                     
host - 47.182 (?), 9.3.2009 19:00

obvykle ano, já riskuji bez sondy, alespoň zatím... používá se k tomu běžná ORP/Redox sonda, která kontroluje obvykle i pH vzhledem k tomu, že ale nemám příliš výkonnou jednotku tak riskuji užívání bez sondy.

V případě, že by Vás zajímalo konkrétní řešení tak tuším Banat teď začíná prodávat komplety UV-C Redox s ozonem vznikajícím UV lampou, u tohoto řešení je pak přísun ozonu do vody tuším hlídaný automaticky... na "výtok" z ozonoveho reaktoru se instaluje orp sonda a kontroler pak automaticky upravuje kolik ozonu má být do vody generováno.

Jinak velkou jednotku nemám zatím hlavně proto, že chci trošku zaexperimentovat zda se vůbec vyplatí, pokud tahle malá bude alespoň trochu znatelně funkční vidím to na koupi té větší. :) Ale to všecko časem.

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 9.3.2009 19:33

tak to už jsme někde jinde..,ORP/Redox sonda, ozonový reaktor, orp sonda, kontroler... to by Česílko koukal kam to češi dotáhli... to je práce víc jak z mořským akvárkem, to ne, raději zůstanu u klasiky a lakmus.papírkůnakonec tam ty koi a karasové žijou bez pokroku v pohodě

                     
host - 47.182 (?), 10.3.2009 8:53

Česílko by možná opravdu koukal, ale provoz podobných záležitostí u dražších koi má své opodstatnění, například pan Štěch v Alcedoru má takovou zkušenost, že od doby co nasadil ozon na bazén pro chov generačních ryb jeho ryby nemají absolutně žádné zdravotní problémy.

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 10.3.2009 18:55

no tak já nemám rodokmen u ryb a kus nestojí 30000kč takže se ani panu Štechovi nedivím, že u nic i spí,já vystačím s preventinem za 15 kč a jsou zdravý jako rybyčky... zřejmě to pana Štecha živí a má to u domu, tak si může hrát, ale my to máme jako zahradní přírodní jezírka někdy i 100km od domu na chalupě!!  proto jen špekulujem jak se zbavit řas co nejlevněji..pán Štech prodá šupinu a koupí si reaktor na ozon..já prodám karase a nemám ani na biomolitan 10x10cm..to tu řešíme! výsledek je co nejlevněji si nějak pomoc o tom to je

                     
host - 47.182 (?), 10.3.2009 20:53

Zastřelte mě proto, že si mohu koupit dražší vybavení.

Promiňte jestli vás to tak pobuřuje ale já pouze reagoval na dotaz.

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.3.2009 9:08

proč? vždyď je to každého věc co si koupí, já jen vysvětlil že to mám pro zábavu ne na kšeft a chci si to co nejvíc zjednodušit..přece když nebudu na chalupě 14 dní tak mě tam nepoběží počítač který řídí čistotu vody... stačí když poběží čerpadlo 20W přes klasickou fitraci... tohle už je věda která se dá dělat jen když jste denně u jezírka..nic proti

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika