Likvidace řas v malém jezírku



Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.74 (?)
5.3.2009 22:31

přepážky mám z plastu vekaplan nebo trovicel

zeolit je celkem drahý zkoušel jsem, nepoznal jsem nějaké zlepšení ale k velikosti jezírka asi není divu :-)))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 4.3.2009 21:43

no koukám makáte makáte :)

ta rohož je z čeho?  to jsou tenčí vrstvy něčím slepené? já jen že bych radši nechal ty tenčí vrstvy samostatně, líp se to bude v budoucnu prát, a ten vnitřek bych asi nechal bez těch nátěrů, taky tu mám jednu jednoduchou filtraci z té zednické vaničky nahoře na začátku potůčku ale přepážky mám jen vložené a obtéká to všemi směry :) i přesto je celkem účinnná, když vidím pak ten bor... el co v tom zůstane usazený, těch rostlin ale asi bude málo, spíš bych dal stejné filtrace dvě za sebe, myslím, že by pomohly více

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 5.3.2009 16:56

to je nastříhaný biomolitan poskládaný do šachovnice aby voda tekla cik cak z vrchu dolu a slepený silikonem... Barva je na nádrže s pitnou vodou... chtěl jsem zamaskovat silikon a uchránit cetris(nevím co tak slabý ve vodě udělá) já můžu ještě dát do přepážky k biočističce nějaká molitan, ale nechci to dát tak že by se uplně časem ucpal a já ho musel často vyndávat...

stačí když se voda jen o něj bude otírat a usazovat kal   pomalu ale možná koupím místo molitanu zeolit

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.74 (?), 5.3.2009 22:31

přepážky mám z plastu vekaplan nebo trovicel

zeolit je celkem drahý zkoušel jsem, nepoznal jsem nějaké zlepšení ale k velikosti jezírka asi není divu :-)))

                     
host - 47.182 (?), 4.3.2009 20:05

Proč se tedy tento způsob tak často používá? (To je opravdu bezelstná otázka).

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 4.3.2009 21:32

protože jsou lidi líní a na vše hledají jednoduché řešení, nechce se jim s tím trápit a o to pak mají ještě více práce, mluvím z vlastní zkušenosti ;-)

                     
host - 47.182 (?), 5.3.2009 14:47

Promiňte, možná jsem se nevyjádřil přesně, ale při oxidaci opravdu musí vzniknout kyslík + "ono něco"

jinak by se tomu taky neříkalo oxidace, že?

                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 5.3.2009 15:35

...oxidacia znamena, aspon pre tento specificky pripad, ze sa kyslik pri reakcii spotrebovava. Samozrejme, naskor vznikne, povedzme v tomto pripade, ak pouzijete ako zdroj kyslika hypermangan, co je manganistan draselny. Ale urcite kyslik nevznikne reakciou hypermanganu s riasou, i ked rozpad manganistanu sa moze spustit pri kontakte s bunkami. Zdrojom kyslika je hypermangan, ale kyslika velmi reaktivneho, omnoho viac ako kyslika, ktory je vo vzduchu. Reaktivne formy su napriklad atomarny kyslik, ozon, pripadne aj singletovy kyslik, ale reaktivne su aj niektore zluceniny ako poloprodukty reaktivnych foriem kyslika, ako su rozne peroxidove a hyperxidove radikaly a podobne.

                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 5.3.2009 16:24

a co použít místo hypermangánu síran hlinitý???

                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 172.74 (?), 5.3.2009 22:28

neni rez taky oxidace?

zebychom hazeli do jezirek stare zelezo :-))

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.3.2009 8:46

Když už tedy trpíte potřebou nasypání nečeho do nádrže  - co takhle peroxid vodíku (tady se jedná o nalití ) Vaše požadavky určitě splňuje - kyslík tímto způsobem do vody dostanete, a zbylá "sůl" (teď ať mi tu chemici nenadávají - myslím ten zbytek původní látky po uvolnění kyslíku) je voda. Vím o jednom jezírku relativně velkého objemu, kde se takto voda upravuje, s rybama, a majitel je spokkojený. Podotýkám jen, že se jedná o množství v desítkách litrů ročně, ale z hlavy nevím přesnou koncentrraci

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika