Likvidace řas v malém jezírku



bioclean - (1)
3.3.2007 15:48
Osobně doporučuji výrobek do zahradních jezírek, je směsí mikrobiologických kultur a enzymů určených pro ekologické čištění vody. Mikroorganismy, obsažené v přípravku, pomáhají rozkládat a redukovat objem organických usazenin na dně jezírka. Projasňují vodu, preventivně působí proti tvorbě řasy tím, že společně s rostlinami odebírají živiny z vody a řasa nemá následně z čeho růst. Pomáhají obnovit rovnováhu vodního ekosystému.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   
bioclean - (1), 3.3.2007 15:48
Osobně doporučuji výrobek do zahradních jezírek, je směsí mikrobiologických kultur a enzymů určených pro ekologické čištění vody. Mikroorganismy, obsažené v přípravku, pomáhají rozkládat a redukovat objem organických usazenin na dně jezírka. Projasňují vodu, preventivně působí proti tvorbě řasy tím, že společně s rostlinami odebírají živiny z vody a řasa nemá následně z čeho růst. Pomáhají obnovit rovnováhu vodního ekosystému.
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 24.5.2008 15:45

Pro : Radek sojka, bioclean (1), 3.3.2007 15:48
Evidentně jste od fochu :) podělte se trochu o detaily - ty mikroorganismy působí n ařasy přímo nebo zprostředkovaně přes úbytek detritu v nádrži (tatáž otázka na zakalenou vodu) Jakou máte doporučenozu aplikační hodnotu pH, je to nějak odvislé od obsahu kyslíku v nádrži. Jakým zůsobem určujete množství, které při opakované aplikace použít?

PS - oceňuji, že jste jeden z mála, kdo se přímo pod příspěvek podepíše

      
host - 1.251 (?), 19.3.2007 11:32
První 2 - 4 roky bylo tak dva měsíce v jezírku v létě voda zelená řasami, pak ty řasy sežraly jakési vodní vši a voda byla čistá.  To se stále zkracovalo, čtvrtý rok byla voda zakalená řasami tak 14 dní.  Po cca 4 letech se v jezírku objevily larvy vážek a začali tam zimovat a množit se čolci a zákaly řasami úplně zmizely. Nyní vždycky na jaře vyberu z jezírka část bahna a vodu zkalenou bahnem a nahradím čistou ze studně a zákaly nejsou. Jezírko je betonové hluboké cca 50 cm s kolmými stěnami napůl zastiněné okolními rostlinami. a s trvale umístěným leknínem Přes zimu do jezírka strkám klacky a tvrdší stvoly rostlin a zakrývám, aby ho neroztrhal led. V druhém jezírku napůl vyčerpám vodu a lekníny zasypu listím a klacky, na jaře to vyberu. Doba zákalu řasami se ustálila tak na 14 dní někdy v květnu.
         
host - 140.1 (?), 22.7.2007 22:03

Osvědčil se nám následující postup. Do staré ponožky, nebo do děrované nádoby na lekníny nasypu kladivem rozdrcené hnědé uhlí. Ne na prach, ale na malé kousky. Zpravidla jedna náplň vydrží sezonu. Pokud použiji děrovanou nádobu vystelu ji netkanou textilií. Samozřejmě vše řádně uzavřu, aby se uhlí nedostalo ven. Jana

            
host - 136.137 (?), 6.7.2008 16:37

dobry den

ja bych se chtel zeptat. mam jezirko asi o objemu 1000 litru a stale se mi tam tvori rasa, takze bych chtel vyzkouset zbusob s tim hnedym uhlim a mohli by jsme mi prosim poradit kolik cca do te ponozky mam toho hnedeho uhli dat, a jestli nehrozí uhyn ryb nebo rostlinek? diky moc

           Ondra Kratochvíl

   
host - 0.70 (?), 24.5.2008 12:13

Hulič canabys Jednou jsem skusil dat to maleho korýtka šťerk a rostlinky pak jsem do nej na jedné strane poustel vodu a na konci jsem ji poustel spet. Výsledek voda jako křištal!!!

      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 25.5.2008 15:23

Tak teď jste na to káp!

         
solenza - (14) - 28.178 (?), 14.6.2008 22:54
Nemáte někdo zkušenosti s výrobkem Zeolit od Gardeny.
Zeolit
Zeolit
            
host - 113.184 (?), 14.6.2008 23:52

mám ho na 6000 l ve filtraci asi tak 5 kg a nějakého účinku jsem si nevšiml.(minulý rok jsem ho tam neměl a voda byla stejná).Už vůbec se nenechte nachytat na řasožrout, je to málo muziky za hodně peněz, Absolutně bez účinku.Když se ozvete že to neučinkuje tak vám prodejce řekne že málo vzduchujete.Takže další a další peníze.Nevěřím že každý kdo si udělá jezírko je milionář.

               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 16.6.2008 9:10

Niž bych se nějak zastával řasožroutu - který navíc neprodávám, pokud se jedná o nějaký spíše biologický než chemický přípravek, tak se bez toho kyslíku opravdu neobejdete, a buď ho tam musíte dostat cestou nějaké mechanické aerace, nebo cestou nějakého chemického kysličovadla. Jedním z nejpoužívanějších přípravků u mne je stabilizátor kyslíku - proč asi?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika