Kořenový filtr na 15m3



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
25.10.2010 9:21

Zkuste použít nějaké drenážní vedení na dně vaší čističky, než vrtat do trubky díry je lépe použít přímo drenážní trubku - prodává se za pár korun metr, a bude stačit průměr 100mm. Podle uložení by se Vám mohlo podařit čistírnu alespoň z části odkalovat, případně i řešit aeraci substrátu nad ní.
Pokud hledáte nějaké schéma, zkuste se podívat na knížku od autorů Šálka a Tlapáka Přírodní způsoby čištění znečištěných povrchových a odpadních vod. Řeší se v ní konstrukce kořenových ČOV (a tudíž i jiné zatížení čističky)  ale z hlediska konstrukce právě drenáží na dně vany by to pro Vás mohlo být minimálně inspirativní.
Ještě k Vašemu řešení přepadu-skimmeru. Zkuste za přepad vložit nějakou jednoduchou mechanickou filtraci - na bordel z hladiny (listí, plovoucí nečitoty atd.) Nevím, jak to máte řešené, mohlo by to být nějaké síto, koš, přinejhorším pláty velmi hrubé filtrační pěny. Mohl by jste alespoň z části pochytat trochu organické hmoty, která by nádrž dále zatěžovala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 217.129 (?), 24.10.2010 13:46

Prestanme diskutovat, kupme biokick a je po problemoch. Staci pridat raz naveky, alebo kazdy rok, tyzden, aby to takto fungovalo?

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.10.2010 9:10

Nic není na věky :) Frekvence použití záíleží na zatížení nádrže, a doba účinku bude daná potřebou vyčerpání organického substrátu, který přípravek obsahuje. Dusičnany v nádrži snadno změříte, a má tak smysl reagovat na konkrétní stav jezírka

                     
host - 121.238 (?), 14.10.2010 18:51

tu je adresa na ten test na stranu s nejakymi obrazkami

                     
host - 195.153 (?), 21.10.2010 19:34

Tak jsem dokopal a zaplachtoval kořenovou čističku doufám že bude fungovat, nepodařilo se mi napojit folie tak jsem vyřešil spojením přepadem a rozdílnou výškou hladit kde jezírko má hladinu výšší a kupodivu to zatím funguje alespon co se vody týče a co mi udělalo radost tak z hladiny jezírka odtékají veškeré nečistoty, listy a podobně, funguje to jako skimer

                     
host - 121.238 (?), 22.10.2010 10:02

"...mi udělalo radost tak z hladiny jezírka odtékají veškeré nečistoty, listy a podobně, funguje to jako skimer "

 v jednoduchosti je krasa

                     
host - 49.247 (?), 23.10.2010 13:59

Zni to dobre, skoda u mne by to neslo, i kdyz jezirko mam taky nad budouci korenovkou, pac odmitam dopoustet vodu z vodovodu a tak v lete klesa hladina i o 25cm, nez prijde dest a vodu zase doplni (svody ze strech).

                     
host - 195.153 (?), 23.10.2010 15:06

asi by mi vadilo dopouštět do jezírka vodu ze střechy když vidím co všechno z ní teče. Nepochopil jsem proč by to u vás nešlo

                     
host - 49.247 (?), 23.10.2010 18:40

Neni tam nic spatneho jen prach, ptacince :-) ale to vsechno pada do jezirka tak jako tak. No ten prepad zavisi na stabilni vysce hladiny. Predpokladal jsem ze na konci korenovky mate cerpadlo ktere to vraci "nahoru do jezirka - cimz tam zvysuje objem vody a ta zase prepadem pada zpatky do korenovky no ale kdyz se mne behem sucheho obdobi z jezirka odpari 15cm vody - coz u mne je 15m3 tak pak bohuzel nema co prepadat :-)) Resilo by to automaticke dopousteni vody, ale to bych musel mit zdroj levne vody - studna, coz nemam.

Mohl byste vasi korenovku vyfotit? Uvital bych nejakou inspiraci - jak mate reseno rozvadeni vody na zacatku, jak pak na konci zase prostor pro cerpadlo.

DIky

                     
host - 195.153 (?), 23.10.2010 19:03

Vyfotit bych jí zítra asi mohl čerpadlo mám zatím jen ponořené ve vodě, kořenovku nemám ještě zasypanou štěrkem, uvažoval jsem že na konci zasypu do štěrku kanalizační trubku průměr 300-400 mm a do ní vyvrtám otvory aby do ní spodní části vtékala voda možná bych do trubky dal ještě nějaké jemné medium na dočištění a potom čerpal vodu zpět do jezírka.

Co se vody týká z kořenovky mi teče do jezírka víc vody než odtéká takže do určité míry by neměl být problém se snížením hladiny, ale mám jezírko jen 15m3 takže doplnování není tak hrozné

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.10.2010 9:21

Zkuste použít nějaké drenážní vedení na dně vaší čističky, než vrtat do trubky díry je lépe použít přímo drenážní trubku - prodává se za pár korun metr, a bude stačit průměr 100mm. Podle uložení by se Vám mohlo podařit čistírnu alespoň z části odkalovat, případně i řešit aeraci substrátu nad ní.
Pokud hledáte nějaké schéma, zkuste se podívat na knížku od autorů Šálka a Tlapáka Přírodní způsoby čištění znečištěných povrchových a odpadních vod. Řeší se v ní konstrukce kořenových ČOV (a tudíž i jiné zatížení čističky)  ale z hlediska konstrukce právě drenáží na dně vany by to pro Vás mohlo být minimálně inspirativní.
Ještě k Vašemu řešení přepadu-skimmeru. Zkuste za přepad vložit nějakou jednoduchou mechanickou filtraci - na bordel z hladiny (listí, plovoucí nečitoty atd.) Nevím, jak to máte řešené, mohlo by to být nějaké síto, koš, přinejhorším pláty velmi hrubé filtrační pěny. Mohl by jste alespoň z části pochytat trochu organické hmoty, která by nádrž dále zatěžovala.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika