tyto materiály sice dobře vypadají, ale v podstatě jsou na nic, nejčastěji se jedná o křemenné, či žulové valouny zalité metylmetakrylátem, jedná li se o hrubou frakci (průhledné dlaždice se zalitými valouny), nebo podobnou hmotou. V případě Topstone jde o jemné kamenivo v řádově milimetrové frakci. Jedná se v pravdě o vítězství designu nad účelností.
Tyto materiály jsou určené primárně vývojem pro interiéry a ani tam se na ně nesmítě křivě podívat, vypadají ale skvěle.Je to ale takřka manufakturně vyráběný materiál (jedná -li se například o dlažbu z valounů), zalévací pryskyřice není nijak výjimečná, ani co se týče odolnosti proti UV, či výrazným změnám teplot, nehomogenní materiál (kameny a pryskyřice) mají odlišné koeficienty roztažnosti.
Opravdu to vypadá nádherně, ale pokud není kámen zalit do speciálních vrstvených pryskyřic jedná se hlavně o desingový počin. Ve stavebninách podobný materiál neseženete, ale speciální bytová studia (koupelnová) s těmito materiály pracují .
Pokud by se jednalo o chodníček - pak jsou valouny , či jemná frakce ,zalévané do plastbetonu, jedná se o pryskyřičný materiál, standardně se z něj vyrábí například podlahy v některých zdravotnických zařízeních a průmyslových provozech.
Add. cena - lidově řečeno :"je to drahý jak Vánoce", výsledek je zajímavý, ale povrch není věčný. Každá oprava znamená pozvání specializované firmy.
V pravdě se ale ani v jednom případě nejedná o ušlechtilý materiál, stejně tak, jako Corian na kuchyňské desce, byť velmi drahý, nikdy nepředčí kámen.
Navíc, práce s větším množstvím organických pryskyřic není prací pro laika - jednak může snadno pokládku pokazit, navíc práce s pryskyřicemi může znamenat pro laika velkou zátěž a nebezpečí intoxikace (pryskyřice jsou velmi hepatotoxické, tj poškozují játra).