Staré plody třešní



host - 182.227 (?)
15.6.2012 15:52

Ta filozofie starat se o všechno je úplně zcestná.Všechno organizovat, převářet,vše mít pod dohledem, brr... Třeba dříve se mi moc nelíbila zarostlá mez.Teď se mi zdá krásná svou bohatostí, mnohotvárností i s tím pokřiveným semenáčem plané trnky.Je to možná i tím, že čím jsem starší, tím více si vážím života v jakékoliv formě.Mimochodem, když slyším výraz aktivista, ježí se mi všechny chlupy.V těchto skupinách se vyskytuje neuvěřitelné množství lidí popletených.Použil bych správný výraz, ale automat by to asi nepustil.P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.235 (?), 15.6.2012 7:21

Jsem pro to, aby se ve volné přírodě objevovaly stromy různých aktivistů.Nesouhlasím, aby takové stromy hyzdily bez údržby krajinu a byly zdrojem chorob.Holt, někdo chce jalovce a někdo zase hrušky...    AB

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 14.199 (?), 15.6.2012 9:28

To už je opravdu provokace nebo co? To budete postihovat ty stromy, že rozsévají svoje semena po okolí? Veverky, že si zahrabou oříšek a zapomenou na něj, takže tam pak vyroste líska a hyzdí krajinu? Podáte stížnost na hejna špačků, kteří vykálejí nebo ze zobáku upustí pecky třešní kilometry daleko? Javory, protože mají zvlášt podlý způsob množení, jejich semena mají vrtule aby dál dolétla. AB, žijete opravdu na této planetě? Končím ve vlákně.

                     
host - 178.235 (?), 15.6.2012 12:09

PP, žiji ve světě řádných hospodářů.Tak, jak se musí někdo starat o lesy a louky, tak by se měl dobrý hospodář postarat i o tu nemocnou trnku, či lísku zasetou zásluhou veverky.Já o koze, vy o voze.   AB

                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 15.6.2012 12:13

O jak velké pozemky se staráte? Podle vašich řečí bych to tipnul tak maximálně na 50m2 někde u řadovky. Jo to se pak dá individuálně postarat o každé stéblo trávy.

                     
host - 178.235 (?), 15.6.2012 12:55

Nejen že se starám o víc ,ale také jezdím a mám oči otevřené.Kdo chce vidět, vidí.Nemám co dodat.   AB

                     
host - 182.227 (?), 15.6.2012 15:52

Ta filozofie starat se o všechno je úplně zcestná.Všechno organizovat, převářet,vše mít pod dohledem, brr... Třeba dříve se mi moc nelíbila zarostlá mez.Teď se mi zdá krásná svou bohatostí, mnohotvárností i s tím pokřiveným semenáčem plané trnky.Je to možná i tím, že čím jsem starší, tím více si vážím života v jakékoliv formě.Mimochodem, když slyším výraz aktivista, ježí se mi všechny chlupy.V těchto skupinách se vyskytuje neuvěřitelné množství lidí popletených.Použil bych správný výraz, ale automat by to asi nepustil.P

                     
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 16.6.2012 0:03

Dovolím si trochu se zastat pana AB. Čeština zná turecké hospodářství, němčina boehmisches Dorf (česká vesnice). Stačí se projet po českém venkově (v českých městech je to jiné, ale ne lepší). Všude plno odpadků, zaplevelená pole, zanedbané lesy, kolem příkopů plevel a kopřivy po pás, kolem silnic a cest aleje přestárlých, nemocných a odumírajících ovocných stromů, všude plno náletových křovin a stromů. Je to také forma života, pro někoho malebná, někdo v ní i rád žije (a spoluvytváří ji). Mně se to nelíbí, nechci žít ani v zoo ani v džungli, mám rád kulturní, čistou, dobře spravovanou a obdělávanou krajinu, možná podobně jako pan AB. Především ale hlas pana AB by měl mít stejnou váhu, jako hlasy jeho oponentů. S pozdravem jenamater.

                     
host - 182.227 (?), 16.6.2012 11:52

S tím příkladem zarostlé meze jsem nemyslel nepořádek.Před lety jsme projížděli a pak trávili dovolenou v jedné částí Itálie.Pole se střídala sem tam s nějakým upraveným rozhraním, s lesy nasázenými podle pravítka, leckdy, anebo spíš většinou úplně bez jakéhokoliv podrostu, okolní sídla byla právě bez těch našich zarostlých remízků a území nikoho.Zdálo se mi to zvláštní, ale moc jsem si to do souvislostí nedával.Až jsme přijeli domů tak mě to uhodilo do očí.U nás ta příroda byla úplně jiná.Třeba i zarostlá.A tehdy jsem si poprvé uvědomil a říkal si, konečně okolí k něčemu a ne upravená pustina.V takové krajině bych žít nechtěl.Vždyť do takového lesa se nedá jít ani na houby.

Člověk je tvor mimořádně agresivní.Proto taky se dostal v evoluci tam kde je.Ostatní zvířata ani nenapadne, že něco je ošklivé tak to změní, nebo když se mi nějaký živočich nelíbí tak jej zabiju.Upravené vesnice a města se mi taktéž líbí více jak vše zarostlé kopřivama.S těmi úpravami všeho to však nepřehánějme.P

                     
host - 208.100 (?), 16.6.2012 20:59

V Kanadě v Britské Kolumbii jsem byla šokováná popadanými stromy v lese, nechané sušky pod kterými bujel nový porost. Oni mají jen jiný názor než my, nechávají to přírodě pokud je to park, nebo chráněné území. Jelikož to bylo blízko pobřeží byly ty stromy opravdu na naše poměry obrovské. Ty co ležely na zemi byly obrostlé mechy, všude plno brouků a různé žoužele.

Ani na okolí domků si moc nepotrpěli, pokud nešlo o místa kde byli majetnější lidé. Nevím co by na to Němci říkali...

                     
host - 178.235 (?), 17.6.2012 6:39

Kanada má hustotu zalidnění 3/km2,Austrálie dokonce 2,3 obyvatel na čtvereční km.Jsou to multinárodnostní dostěhovalecké státy.Viděla jste někde např. černou skládku s rozbitými klozety, umývadly,či binec po stavbě? Úředníci tam uplatňují daleko tvrdší sankce než u nás.Proč?Mohli by si dovolit daleko větší nepořádek, mají tam také různá etnika.Přitom máme na rozdíl od nich 132 obyvatel na km2.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika