Mšice na třešních



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
30.5.2013 11:14
Pokud je navíc horko tak se lep krásně slije a je hladký jako sklo. V jiné diskuzi jsem dával fotku jak vypadají letorosty třešně po aplikaci lepového pásu. Nevím kam mšice zmizely ale nejsou tam. Ještě zkouším i sypat prášek Defeat Dust na zem okolo kmene abych ty bestie pohubil. Přijde mi hodně účinný, snad se dostane ještě koupit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 30.5.2013 8:40

Já bych Vás chtěl vidět, patlat každý měsíc na tolik stromků Chemstop. Léta už ho nepoužívám. Fakt je, že mravenci jsou nezničitelní a jsou všude. A rozumná domluva s nimi není.smiley

                     
host - 65.144 (?), 30.5.2013 8:53

Nevim kolik mate stromku, ja cca 25, ale to je irelevantni. Proste problem neni v tom vyrobku, ale v jeho pouzivani. J.R.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 30.5.2013 9:04

Pro mě by to přicházelo v úvahu pouze tehdy, pokud by tento přípravek s názvem Chemstop dokázal po natření lepit celou sezónu. Jinak proti mšicím používám Kukyho osvědčenou chemickou válku. V takovémhle počasí přestává Chemstop lepit velice brzy. Myslím tím pokud ho neustále omývá déšť.

                     
host - 65.144 (?), 30.5.2013 9:22

Kazdy muze pouzivat co uzna za vhodne a co mu vice vyhovuje. Odolnost Chemstopu proti desti jsem nijak zvlast nezkoumal, ale myslim, ze to tak neni, jak uvadite, tj. ze po omyvani destem prestane 'velice brzy lepit'. J.R.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 30.5.2013 10:31
Jednoduché řešení, vezmu nějakou špachtli nebo plochou třísku, lepový pás objedu několikrát dokola a je to jako "nové". Nátěr obnovuji tak 1x za sezonu.
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 30.5.2013 10:49

Já to přesně jako Mirek obnovuji 1 x, (max. 2 x za sezonu), lepí to furt stejně, dokonce i v dalším roce (nelze odstranit). Pouze jak na to sedají mouchy, mušky a různý hmyz, tak se to postupně zanáší a když je nalepených mrtvolek moc, mohou mravenci po jejich tělíčkách přelézt. Stačí to ale jen dokola "objet" špachtlí a mrtvolky do lepu hlouběji zapravit. Já nenanáším lepidlo přímo na kmeny, ale dělám takovou molitanovou bandáž a pak to patlám na ni. Kmínky tak zůstanou čisté. Lepidlo při aplikaci nenahřívám, ale nanáším špachtlí přímo z kelímku. Je totiž možné, že po větším zahřátí za účelem zvýšení tekutosti (a možnosti to nanášet štětcem), může lepidlo nějak degradovat...

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 30.5.2013 11:14
Pokud je navíc horko tak se lep krásně slije a je hladký jako sklo. V jiné diskuzi jsem dával fotku jak vypadají letorosty třešně po aplikaci lepového pásu. Nevím kam mšice zmizely ale nejsou tam. Ještě zkouším i sypat prášek Defeat Dust na zem okolo kmene abych ty bestie pohubil. Přijde mi hodně účinný, snad se dostane ještě koupit.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika