Dobrý den,
to co zde znovu pan 248.32 píše mi nedovoluje nereagovat. Vyzdvihuji jeho praktické znalosti a letité zkušenosti. Ale řada poznámek je úplně mimo. Nezlobte se, ale připomíná mi rétoriku jehovistů. Př.: "Ukážete jim čistý list papíru A4 a oni vám do očí řeknou, že jeho barva je černá jako noc. Není na tom nejhorší to, že to řeknou, ani to, že tomu věří, ale to, že jim to kloudnými argumenty v diskuzi nejste schopni ani vyvrátit."
Každá další kopie vytvořená z té předešlé je postupně míň a míň čitelná"
Jakto, že Vaše vlastní buňky po několika děleních, kdy dochází k replikaci DNA nezemřou? Protože existují reparační mechanismy, telomerázy apod. Zkuste si najít na webu něco o totipotenci. S rouby přenášíme zárodky dělivých pletiv - tzv. meristemy, které mají stejnou DNA jako původní mateřská rostlina.
"Každý člověk, čím prodělá více operací je více náchylnější k nemocem - obranyschopnost"
Lze komentovat jedině ironickou otázkou. "Dávejte si pozor na nože a vůbec záděry či odřeniny na rukou - dostávají se Vám do těla patogeny."
Je to zapříčiněno tím, že se nemnoží výsadbový materiál ve sterilním prostředí, myšleno roubování, očkování. Je to operativní zákrok!
Mluvit o operaci je nesmysl. Patogeny se potenciálně dostávají do řezných ran při každoročním řezu, sání mšic, opadu listů apod. Škodit a DNA ovlivňovat mohou pouze viry.
Stačí se dotknout řezné rány prstem přikládaného roubu a slaný pot z prstů zabrání zdárnému růstu budoucího roubu a pod.
Ano. Ale pot/houby/bakterie nemění DNA.
Každým stupněm množení se do ran dostává více a více patogenů, infekcí, virů a pod. (v každém státě jsou jiné)
Ano, viz předchozí odpověď.
Zdraví Mittwoch