Slivoň neznámá?



                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 236.1 (?) 
20.8.2014 15:32

Mně to připomíná Toptaste, ale to bys poznal porovnáním sám.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10297) - 70.240 (?), 29.8.2014 20:47

Tak nám pomalu začínají hlavní švestkové "žně". Jak jste připraveni? Ani švestku nazmar? Přidávám další fotky teď už zralých neznámých plodů, na zakoupeném stromku Topstar. Těžko říct, co to je. Toptaste se mně nezdá tolik zakulacený. Tyto plody se zdají být baculatější. Chuť intenzívní, více než dobrá. Toptaste také vybarvoval mnohem dříve, ovšem tyto plody zmodraly a uzrály dosti rychle.





                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?), 29.8.2014 21:31

Tipnul bych nějakou z "Topek".

Tak nám pomalu začínají hlavní švestkové "žně". Jak jste připraveni?

Tady už dokončujeme - hlavní "plnič úrody" (místní švestka - snad příbuzná Domácí) už pomalu končí. Hodně toho opadalo, něco se i sklidilo, drží se ještě dva stromy, kde ještě plody jsou.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10297) - 196.17 (?), 4.8.2015 13:30

Ten "stara nemecka sásrak" je vyfocen i zde v tomto vlákně s názvem - Slivoň neznámá? Pravda je, že tady jsou plody zase kulatější, tak nevím.sad

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10297) - 196.17 (?), 10.8.2015 14:27

Já bych rád věřil, že sudetoněmecká bluma je Malvazinka, ovšem fotka Malvazinek ve vlákně Malvazinka pana Milana Fialy tvarem a stejnoměrným jednolitým vybarvením plodů je dosti rozdílná. Pak připomínka pana Miloše Vysložila o kyselosti plodů také nesedí: 1. I když strom je na jaře celý bílý obsypanými květy, je plodnost spíš podprůmrná.
2. Nejsou-li plody dokonale zralé, jsou příliš kyselé
3. Velké plody ochotně padají, nčasto ještě před úplnou zralostí.
4. Plody jsou méně sladké a aromatické než většina odrůd švestek, slív a rynglí,

Plody této sudetoněmecké blumy nakyslé totiž nejsou.

                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.228 (?), 10.8.2015 21:32

Malvazinka má nakyslou slupku. Většina plodů nebyla kulatá, ale oválná. Také ochotně padá a na spodní části plodu se často objevuje malá prasklinka, která bývá vstupní branou pro houbové choroby na plodech. Plody velmi rády vyhledávají vosy, včely a motýli. Ty Vaše plody jdou až do tmavě fialova (tedy podle těch fotek z roku 2013), to u Malvazinky není. Jako dítě jsem viděl dost různých (nejen) slivoní, které byly v zahradách ještě po sudeťácích. Dnes už skoro vůbec.

                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 12.8.2015 7:57

Někdy před dvěma lety jsem v jednom malém nenápadném městském parčíku objevil dvoukmenný strom slivoně (tak do 3 m výšky bez obrostu). Vloni jsem plody ve zralosti nestihl, ale letos ano a mám z jejich chuti docela radost - plody "švestkovité", střední velikosti, takového až hranatého tvaru (u většiny plodů), silně voňavé, dužnina je měkká, šťavnatá, pecka nejde od dužniny oddělit. Chuťově mi připomíná Domácí švestku říznutou Zelenou renklódou. I méně zralé plody, na omak tvrdé, jsou chuťově velmi dobré. Nevím, kde se v tom parku strom vzal, vypadá to na cílené vysazení před několika desítkami let. Možná původně jako nějaká okrasná slivoň (?).



                     
host - 96.250 (?), 17.8.2015 20:45

Dobrý den, prosím o pomoc s identifikací, fota, zapomněl, jsem, co jsem vysadil...:), tipnul bych si, že ty kulaté plody jsou durancie, ty velké švestky čačanské lepotice a ty drobné švestky domácí? Děkuji za reakci, pro znalce je to pár vteřin..., vypadá, že to neumožňuje vložit více obrázku naráz, tak je vložím postupně, ať se daří, díky moc, Tomáš.

1
1
                     
host - 96.250 (?), 17.8.2015 20:46

Další foto.

2
2
                     
host - 96.250 (?), 17.8.2015 20:49

Poslední foto.

4
4
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Hydroizolace bazénu6.9.2024
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy25.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika