Réva - draslík x hořčík



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?)
22.9.2013 20:12
Také pozoruji takové zbarvování listů a děje se tak na různých odrůdách, přikláním se k názoru že za to může podzim. Větší starost mi dělá padlí a peronospora které se nyní houfně šíří.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.9.2013 20:59

ten Mg na bilych odrudach se docela da vycist a s nim se take ztotoznuji, ale deficit Mg u modrych odrud uz tak casto na fotkach nikde neni a tak tápu, navic jsou tyto odrůdy vedle sebe a tak deficit bude jiste zaviset na jednom prvku a kdyz se zda, ze u bile je to Mg, tak predpokladam, ze to bude i na te modre, dle toho se take rozhodnu zda dat siran draselny nebo horkou sul, že?-já osobně to tedy vidím tez na Mg..

snímky jeste nemam zcela vsechny nafoceny, zkusim se polepsit, ale co zatim vypada tak je to:

nejchouklostovejsi podnozi na deficit (asi onen Mg) je 125AA, v zápětí 5BB, naopak se drží SO4-velmi asi odolná, i když lehké příznaky tam jsou, no a zbylé Börner a Teleki 5 jeste nejsou zatizeny urodou a tak nelze zcela objektivne napsat jak si povedou, nicmene prozatim na nich nejsou zadne šrámy s deficidy

ohledne pravokořenných sazenic je situace nejspis velmi roztristena - jsou odrudy, ktere jsou snad imunní, jsou vsak jine (vetsina,,pobaltských'' odrůd) - ty vypadají snad jak okurky po svilusce, zkusim si udelat cas a fotnu to...

      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.9.2013 17:38

Pane kamo, tohle vypadá na svinutku, což je virová choroba a nebo na virus A (GVA).

         
host - 39.219 (?), 18.9.2013 17:44

Zdá se mi, že příznaky nejsou zdaleka na všech listech. Podle fotek bych tu změnu barvy nazval úplně jednoduše - podzim  :)   j.c.

         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 17.172 (?), 22.9.2013 19:58

to Ste ma nepotešili frown, neni ešte možnosť žeby to bolo niečim iným? Sfarbovanie začalo onedlho po poškodení tým škodcom nad miestom cicania, začiatkom septembra, po ochladení,...

pripájam ešte aktuálne fotky...

ľavý kmienik poškodený škodcom (kmienik nad miestom poškodenia je zhrubnutý a listy nad nim sú niektoré kompletne fialové)
ľavý kmienik poškodený škodcom (kmienik nad miestom poškodenia je zhrubnutý a listy nad nim sú niektoré kompletne fialové)
listy na spodku pravého kmienka
listy na spodku pravého kmienka
listy nad miestom poškodenia škodcom
listy nad miestom poškodenia škodcom
celkový pohľad na krík
celkový pohľad na krík
fialový list (rub) z kmienka nad miestom poškodenia
fialový list (rub) z kmienka nad miestom poškodenia
fialový list (líc) z kmienka nad miestom poškodenia
fialový list (líc) z kmienka nad miestom poškodenia
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 22.9.2013 20:12
Také pozoruji takové zbarvování listů a děje se tak na různých odrůdách, přikláním se k názoru že za to může podzim. Větší starost mi dělá padlí a peronospora které se nyní houfně šíří.
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 17.172 (?), 22.9.2013 20:23

horšie je, že sa mi to ozaj podobá na tú zvinutku, lebo tie listy sú jemne zvinuté,...hm..no neviem, či sa môžu tak skrúcať listy aj z inej príčiny ako vírusovej...? A Vy Mirek, pozorujete na tých sfarbených listoch aj skrútenie?

Padlí a peronospóra je fakt zákerná, ale aspom sa dá proti nej bojovať, ale pri vírusovej infekcii už môžem zlikvidovať celý vinično...a ešte sa to môže rozšíriť na zdravé kríkyno

                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 22.9.2013 20:32

Nezdají se mi svinuté ale musím se ještě lépe podívat, všiml jsem si hlavně že hrají všemi barvami, jedná se však o jednotlivé listy.

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.9.2013 21:11

myslim, že ten celofialobvy list je opravdu diky podzimu, ale ty vybehle zilky na listu jak u me tak jinde, budou dílem onoho deficitu prvku

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 22.9.2013 21:52

Deficit prvku asi ano, ale díky tomu co předvádí počasí, bych si dovolil tvrdit že to není přímo jeho nedostatkem ale spíše neschopností ho v této době přijímat, zvláště pokud to celou sezonu bylo óká.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 23.9.2013 12:16

Kodrjanka - tahle barevná škála se nachází na dvou keřích vyrůstajících metr od sebe.




zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika