Hibernal a Solaris - choroby



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
12.8.2011 10:27
Réva je mimořádně citlivá na clopyralid, což je účinná látka Lontrelu. Za několik dní už by na révě měly být vidět případné účinky. Záleží, jak velkou dávku keře dostaly. VJK
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr35 - (3) - 213.23 (?), 11.8.2011 21:34
Zjistil jsem to až nyní, týden po postřiku. jaká je pravděpodobnost, že keře přiští rok přežijí? Vinice je stará asi 5 let. Aplikoval jsem to hlavně na hrozny. Pokud otrhám listy a část větví bude hlava normálně rašit? Díky moc za odpověď a prosím všechny o další rady. Předem moc díky!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (513) - 151.93 (?), 11.8.2011 22:33

Týden po postřiku je už opravdu pozdě cokoliv dělat. Žádné listy netrhejte - snad budete mít štěstí, že réva patří k těm rezistentním proti tomuto herbicidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 12.8.2011 10:27
Réva je mimořádně citlivá na clopyralid, což je účinná látka Lontrelu. Za několik dní už by na révě měly být vidět případné účinky. Záleží, jak velkou dávku keře dostaly. VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.32 (?), 12.8.2011 21:34
Ak už uplynulo od aplikácie Lontrelu 8 či 9 dní a doposiaľ ste nepozoroval na listoch zmeny, tak by som to nevidel tak tragicky. Clopiralid je súčasťou selektívneho herbicídu Bofix hojne používaného na ošetrenie trávnikov. Pri použití napr. herbicídu na báze glyphosate by ste mal po týždni listy už žlté. Možno ste mal šťastie v nešťastí a dávka Lontrelu nebola tak kritická. V každom prípade nás prosím informujte o stave viniča. Každá skúsenosť, aj tá negatívna, je poučením pre ostatných. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr35 - (3) - 213.23 (?), 12.8.2011 23:57

Změny se tam už objevily. Pár listů z keře zežloutlo a něco začíná usychat. Jinak zatím v celku vše zelené. Byla to dávka 3ml na 10l. Je to přesně týden. Jde mi o to, jestli je možné následky zmírnit zvýšením dávky listového hnojiva? Jaké to bude mít následky na rostlinu s ohledem na příští rok? Díky za reakci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 13.8.2011 9:03
Listovou výživou nic neskazíte, ale nepřežeňte to. Pokud vám réva přežije do podzimu, tak příštího roku bych se asi nebál, jen bych ji v předjaří více seřízl. A ještě poznámku - já používám dva postřikovače, jeden na herbicidy a jeden na fungicidy - zvažte, jestli to do budoucna není pro vás přínosem. Postřikovač koupíte za tři stovky... VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.32 (?), 13.8.2011 10:25
Na staršie listy má clopiralid slabší účinok ako na mladé. Za účelom regenerácie by som skôr použil stimulátory rastu, napr. také, čo na jar po májových mrazoch používali niektorí sadári na regeneráciu zmrznutých jadrovín. Treba si ale zavčas overiť, či konkrétny stimulátor možno použiť aj u viniča. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferby1 - (41) - 16.70 (?), 16.10.2011 20:10

Zdravím, po delší době se vracím do diskuse, kterou jsem zakládal. Měl bych jeden aktuální dotaz, jak jsem již psal, první úrodu mi letos poměrně značně postihla plíseň a další choroby. Révu jsem už pak nechal a ničím ji nestříkal. Mám ještě v této době něco podnikat? Listy už jsou z poloviny opadané, ale vše je trošku takové ojíněné, ještě asi od té plísně. Někde jsem četl, že plíseň či zárodky v tažních mohou přezimovat a další rok je pravděpodobné, že jí bude réva opět postižena. Je to pravda? Mám tedy ještě něčím stříkat v této době, případně čím? Díky za rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.195 (?), 8.4.2012 0:08

Dobrý deň Paľo,

kúpil som vinicu v Rakviciach a chcel by som ju dosadiť nejakými odolnejšími odrodami. Spomínate Marquette. Kde je ju možno zohnať, resp. iné odolné - PIWIs odrody?? Mám kontakt len na nemecký sibbus.de.

Ďakujem pekne

Mirec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.48 (?), 8.4.2012 8:54

Zdravím Vás, Mirec!

Ak byste potreboval okamžite sadenice, je už dosť pokročilá doba, škôlky väčšinu objednaných sadeníc vyexpedovali. Skúste zavolať do Slovplantu, či nepredajú väčšie množstvo. Na ich e-shope ponúkajú iba po jednej sadenici- odber od 1.5., ale väčšina odrôd amerických a magaračských rezistentov už je vypredaná. Nemecké škôlky Vám ponúknu prevažne nemecké a švajčiarske PIWIs. Marquette byste musel objednať iba v americkej škôlke. Tento rok sme mali smolu. Američan nanešťastie označil balíček so sadenicami a rezkami ako obchodnú zásielku a českí colníci spolu s fytiakmi vrátili vzácny materiál späť do USA. Takže o jednoodrodovom biovíne Frontenac Gris s pikantnou kyselinkou, zvyškovým cukrom a ovocnou chuťou môžem iba snívať. Ak by Vám stačili rezky Marquette, na budúci rok ich po zimnom reze budem mať na rozdávanie dostatok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika