Co vaše réva? (2013)



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
7.6.2013 20:09

tak to budu doufat, ze u nas ten tlak chorob nebude takovy, ale radsi to prošmejdím, dnes teplotně letní den, to bylo dusno

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.6.2013 20:09

tak to budu doufat, ze u nas ten tlak chorob nebude takovy, ale radsi to prošmejdím, dnes teplotně letní den, to bylo dusno

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 10.6.2013 10:08
Vypadá to že postřik zabral a že jsou fleky zespod listů zaschlé, navíc bylo tři dny krásně a nespadla ani kapka vody, rovněž bylo větrno a rosa na listech se netvořila. Na zahradě jsem ošetřil také ale tam jsem ještě žádnou chorobu nenašel.
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 22.6.2013 8:57

Začíná se na některé révě projevovat horko a dusno, nejvíce je napadena Afrodita. Tipuji to opět na padlí ale u některých projevů si nejsem jistý. Každopádně vysoké teploty měly vliv na špatné odkvetení mnohých odrůd, střapce jsou hodně hodně řídké a vypadá to že i sprchávají. Hodně špatně se takhle jeví Kodrjanka, jsem zvědavý jak dopadne jiná na opačném konci města, teploty spadly a na zahradě teprve kvete. 

Peronospora zatím nic ale to hnusné padlí (předpokládám že je to ono) se objevuje na listech, bobulích i na třapině. 

napadené bobule
napadené bobule
listy shora
listy shora
... a zespod
... a zespod
potřeboval bych poradit s tmavými fleky na stoncích, taky padlí?
potřeboval bych poradit s tmavými fleky na stoncích, taky padlí?
černání a někdy i zasychání třapiny, působení padlí?
černání a někdy i zasychání třapiny, působení padlí?
skoro všechny nové výhony zasychají
skoro všechny nové výhony zasychají
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 22.6.2013 13:37

Černá skvrnitost???

                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 22.6.2013 21:24

I když na vás nemám reagovat, tak toto jsem měla na jedné rostlině, zakrněla i květenství, nové koncové lístky se zkroutily a zaschly. Po dvojím postřiku Omite už rostou nové listy normální.

                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 22.6.2013 22:45

Zdarec Mirku! Prvé čtyři snímky vidím na padlí a zbývající dva... hálčivec! Letos řádí jako černá ruka.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 23.6.2013 7:13

Zdravíčko Wimpi, já s tímhle prevítem problém nemám, tenhle keř u baráku je asi jediná vyjímka, na zahradě pár listů napadených vlnovníkem a to je asi tak vše (a to jsem letos neošetřoval Sulkou). Podivám se do arsenálu chemických "zbraní" a asi to stříknu. Přestože s tímhle keřem nadále nepočítám, bude lepší ty šmejdíky zlikvidovat aby se nepustili do nových, do zelena přeroubovaných výhonů. To padlí mi dělá větší starost, bezsemená Afrodita na něj trpí nějak moc.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 8.7.2013 17:31

Vypadá to že boj s padlím bude nekonečný, už jsem ho našel i na Ustoj. Dokuč.., na Kodrjance, opakovaně na Afroditě a Kišmiš Luč.  Nemoc napadá převážně jen střapce, stříkal jsem již 2x Falconem, zabírá ale tlak choproby je větší.. Je u tohoto přípravku nějak omezen počet použití? Na naroubovaném výhonu Kišmiše jsem objevil velmi rychlý nástup plísně, ošetřil jsem v sobotu ráno Revusem a dnes to vypadá že zabral. Na střapcích některé bobule tmavnou, stejně jako třapina, jako by to zasychalo, napadená místa na bobulích jsou propadlá. Tady předpokládám že se rovněž jedná o plíseň, vyjma napadeného roubovance jsou listy celkem bez chorob.

Plíseň?
Plíseň?
Napadený roubovanec
Napadený roubovanec
réva ošetřená přípravkem Revus.
réva ošetřená přípravkem Revus.
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 9.7.2013 7:10

Mirku, Falcon má max. počet aplikací za vegetaci omezen na 4x, z toho max. 2x nebo 3x po sobě, pak je nutné vystřídat přípravkem s jinou účinnou látkou, resp. látkou z jiné skupiny. VJK

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 9.7.2013 9:03
Falcon je pro mne zajímavý díky jeho relativně krátké OL (14 dnů) i "kurýrovacími" účinky. U baráku ještě jeden postřik a bude to 3x, pak se budu muset poohlídnout po něčem jiném, nebo nyní něčím jiným a Falconem až "před sklizní", každopádně díky.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika