Co vaše réva? (2012)



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?)
31.7.2012 7:19

Je to klasická svářečka fólií používaná v domácnosti na svařování sáčků s potravinami.

¨Co se týče kolíčků tak jsem je někde též využil, avšak ne ty klasické na prádlo ale malé na roubování. Použil jsem hlavně klasické drátky v papíru co jsou na vázání vinohradu.

Je to piplačka, každý hrozen prohlédnout, odstranit vadné bobule, zabalit, zadrátovat ale jiné řešení není, navíc by to mělo ochránit i před ptáky. Ještě že hrozny zrají postupně a tak výroba pytlíků bude probíhat taky postupně. S tou svářeškou je to docela rychlovka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 27.7.2012 6:24

Já jsem tam byl několikrát osobně, i majitele jsem informoval o tom "Vostorgu", mohou za to patrně jejich dodavatelé ale o zákazníka přišel prodejce.

                     
host - 178.235 (?), 27.7.2012 21:56

Mnozí prodejci prodávají široký sortiment a např.sazenice vína jen okrajově.Setkal jsem se s tím, že nabízeli Prim a Palatinu odděleně s různým popisem a pak se omluvili, že tomu tak dalece nerozumí.Ale k záměně může dojít i u velkopěstitelů ( neúmyslně).Většinou to u nich sedí.    AB

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 30.7.2012 12:14

Dnes jsem se hned ráno nas(štv)al pohledem na "Veliký bílý" doma na pergole. Vzal jsem nůžky a během deseti minut bylo po vinobraní, asi kýbl hroznů, které pomalu začaly sládnout, skončil v popelnici a celá hlava v kontejneru. Nechal jsem jen půlmetrový kmínek kočce jako škrabadlo, takto bude mít určitě větší užitek než střapce věčně napadené padlím. Uvolnilo se tím místo Kodrjance která má letos velkou pochvalu.

Další vinobraní proběhlo na zahradě na koupeném "zajíci v pytli" - Ustojčivyj Dokučeavoj, bobule ožrali kosi, vosy a co zbylo jsem okoštoval já - chuť, tvar, slupka bobule - raný mošťák jak vyšitý.

Odpoledne asi proběhne další vinobraní, tentokrát na "Vostorgu", také zajíc v pytli, tentokrát od "šlechtitelů" z dolních Dunajovic. Tady jsou bobule již celkem jedlé ale do konce týdne nevydrží - vosy, frfni, mouchy, mravenci, kosi a kdoví co ještě.

Já se zatím vrhnu na výrobu pytlíků z bílé netkané textilie a budu je postupně navlékat na všechny zrající střapce, protože vosy se již vrhly i na Kodrjanku, jiné řešení prostě není. Někdo s tímto nápadem již tady přišel ale nevím už kde to bylo, mám dojem že to byl Mr.Bigg.

Ještě jen doplním, přišla další vlna plísně révové (třetí), vlastně se divím že až tak pozdě.

                     
host - 249.134 (?), 30.7.2012 16:14

Jsem naprostý laik coby v pestovani vinne revy... Ale letos poprve se mi ukazaly strapce a vypadaji moc hezky.. Na coz jsem moc pysna.. Jelikoz jsem nedoufala, ze zrovna me se neco takoveho podari...

réva vinná
réva vinná
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 30.7.2012 16:38

Předpověď na pěkné počasí (a slunce) by mohla popohnat révu ve zrání. Oprášil jsem svářečku a pokusil se vyrobit pytlíky na střapce, bílá netkaná textilie jde svařovat výborně, jak to dopadlo vidíte na snímku. Teď už jen vyrobit nějakých sto pytlíků, z každého střapce odstranit vadné bobule a navléci.....

Arkadia v protivosovém pytlíku.
Arkadia v protivosovém pytlíku.
Červená chrupka
Červená chrupka
Ustojčivyj Dokučajevoj pytlík zatím nepotřebuje.
Ustojčivyj Dokučajevoj pytlík zatím nepotřebuje.
Kodrjanka je letos nádherná
Kodrjanka je letos nádherná
Bylo by škoda o ni přijít
Bylo by škoda o ni přijít
Je to bez semen takže přece jen Arodita.
Je to bez semen takže přece jen Arodita.
Afrodita
Afrodita
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 30.7.2012 21:38

Máte někdo zkušenost s balením střapců do "pytlíků" co se týče jejich dozrávání?

Pytlíkovník
Pytlíkovník
Střapec za pouhé dva dny poničený hmyzem
Střapec za pouhé dva dny poničený hmyzem
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 30.7.2012 22:28

Chlapi to tady balili do síťované látky (záclonovina). Ta Vaše netkaná textilie bude trošku hůř větrat, ale zase by mohla zabránit pronikání rosné vlhkosti. Dobrý nápad, který stojí za vyzkoušení. Já jsem loni zkoušel balit střapce do mikroténových pytlíků jako ochranu při posledním ošetření Championem (měď), ve snaze zabránit zaschlým úsadám na povrchu bobulí. Jeden pytlík jsem pak přehlédl a zapomněl sundat, takže hrozen v něm byl uzavřený ještě asi 3 týdny. Zjistil jsem to až při opadu listů. Některé bobule sice uhnily, ale ty co zbyly, byly obrovské a slaďoučké jako cumel. Takže to horší větrání by nemuselo být problémem. Co to máte za svářečku?

                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 31.7.2012 6:42

Mirku, jenom reakce na vaše fotky - já přichytávám pytlíky na hrozny kolíčkem na prádlo. Je to rychlé a snadno se sundavá. VJK

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 31.7.2012 7:19

Je to klasická svářečka fólií používaná v domácnosti na svařování sáčků s potravinami.

¨Co se týče kolíčků tak jsem je někde též využil, avšak ne ty klasické na prádlo ale malé na roubování. Použil jsem hlavně klasické drátky v papíru co jsou na vázání vinohradu.

Je to piplačka, každý hrozen prohlédnout, odstranit vadné bobule, zabalit, zadrátovat ale jiné řešení není, navíc by to mělo ochránit i před ptáky. Ještě že hrozny zrají postupně a tak výroba pytlíků bude probíhat taky postupně. S tou svářeškou je to docela rychlovka.

                     
peetoo - (49) - 41.142 (?), 31.7.2012 23:01

Bobule odrod Diamant, Negra, Opal a Pannonia zacinaju maknut, ale niektore zacinuju aj praskat. Po obdobi sucha prisli vydatne dazde. Len v 28. tyzdni naprsalo 91 mm zrazok. Co je 1/6 dlhodobeho priemeru. Extremne boli aj teploty. 6.7 bola max. teplota 36,9°C a o 8 dni bola min. 13,8°C. Rozdiel 23,1°C. Tieto udaje su z met. stanice SHMU. Aj napriek tomu sa zda, ze bude dobra uroda.

Diamant
Diamant
Negra
Negra
Caus biely
Caus biely
Rhea
Rhea
Luna
Luna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika