Co vaše réva? (2012)



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
25.7.2012 12:37

Hm, Revus, myslel jsem taky na něj původně po Bred_ikově tipu, ale pak jsem na to nějak zapomněl. Nu což, příští rok ho zkusím nasadit preventivně a nebudu riskovat. Píšou v návodu, že je učinnější preventivní nasazení. S těmi černajícími stopkami a třapinou Vám bohužel nepomohu, jsem v těchto věcech plovoucí učedník. Existuje i fyziologická porucha "vadnutí třapiny", když tak na to jukněte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 23.7.2012 18:50

Přikládám mmj. i snímek dvou rostlin odrůdy Ustojčivyj Dokučeavoj zakoupené v jednom zahradnictví u Bratislavy, vysazené ve stejnou dobu. Nevypadají moc stejně, že? Dále mám pochybnost o bezsemenné odrůdě Afrodita, ještě není zralá ale ty semínka co jsou v ní se ještě nějak vytratí nebo vstřebají? Udělalo se dnes hezky, slunce svítilo celý den, teplota vyskočila na 29°C, snad to alespoň dva měsíce vydrží.

Ustojčivyj Dok.
Ustojčivyj Dok.
Afrodita
Afrodita
Kodrjanka
Kodrjanka
Kodrjanka
Kodrjanka
Arkadia
Arkadia
Kišmiš lučistyj
Kišmiš lučistyj
Pannonia
Pannonia
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 24.7.2012 21:53

Semínka v Afroditě se nevytratí ani nevstřebají, takže to nejspíš nebude Afrodita... VJK

         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 24.7.2012 21:59

Také už mne to napadlo. 

Dnes jsem objevil takto poškozené bobule Arkadie, co to může být? Stopka je jakoby černá, může to být poškození Peronosporou (ošetřeno)? 


            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.7.2012 11:23

Ahojte Mirku! U mě se projevuje plíseň révová na bobulích takto - viz. foto. Napadená bobule je nejprve taková nafialovělá a až po delší době začne uhnívat.  Letos byl dlouho klid (před bouří), ale asi před týdnem to začalo a teď se to rozjelo na plné kule. Myslím tím plíseň révovou. Na hroznech toto postižení pozoruji letos poprvé, v minulých letech to bylo vždy jen na listech.  Týká se to (zatím) jen dvou evropských choulostivých odrůd.  Až přestane pršet půjdu podruhé postříkat. Acrobat v první aplikaci, po zjištění prvých náznaků choroby vůbec  nezabral. Udělal jsem chybu, že jsem naivně otálel a preventivně to nepostříkal mědí.  Plíseň révová se u nás objevuje v posledních pěti letech s železnou pravidelností přesně v půlce července.



               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 25.7.2012 11:34

Zdravím Vás Wimpi, Arkadia měla tmavé šťopky a tato anomálie se projevila doslova ze dne na den, bo to mám pod každodenní kontrolou. Podobné bobulky jak máte na snímcích se mi ukazují taky. Další věc je praskání nezralých bobulí na některých odrůdách. Zakoupil jsem předevčírem postřik REVUS (zmiňoval se o něm tady bred_ik) s tím že ho vyzkouším na révě a okurkách, jenže... Včera bylo nádherně a třicítky ve stínu, takže jsem nestříkal, věříc že se konečně počasí zmátořilo, a dnes od pěti od rána chčije, chčije a chčije nonstop.

Zachráněný Vostorg už má třiceticentimetrové výhony ale nechám ho v kontejneru až na příští rok, zatím velkou pochvalu uděluji letos Kodrjance jako hlavnímu tahounovi letošní úrody.

Hezký den přeji všem.

                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.7.2012 12:37

Hm, Revus, myslel jsem taky na něj původně po Bred_ikově tipu, ale pak jsem na to nějak zapomněl. Nu což, příští rok ho zkusím nasadit preventivně a nebudu riskovat. Píšou v návodu, že je učinnější preventivní nasazení. S těmi černajícími stopkami a třapinou Vám bohužel nepomohu, jsem v těchto věcech plovoucí učedník. Existuje i fyziologická porucha "vadnutí třapiny", když tak na to jukněte.

                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 25.7.2012 21:30

Zdravím Wimpi a Mirku. S plísní jako obvykle problém nemám, ale začíná se, jako každý rok touto dobou,  dost rozjíždět padlí. Zatím jsem stříknul Falconem, ale je už 3 roky po expiraci, tak uvidím, jestli ještě zabere. VJK

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.7.2012 21:40

nechci to zakriknout, ale letos jsou revy v biorežimu, teda pokud vynecham to jarni osetreni akaricidem, houba, m se zatim nastzesti moc nechce

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 26.7.2012 9:18

Mi tady biorežim narušila měkká vodička z nebes, dokonce už proběhla i první sklizeň. Měla to být odrůda Dokučeavoj Ustojčivyj, tři roky to opatruji a nakonec z toho vyleze nějaký velmi raný mošťák. Tohoto zajíce v pytli jsem zakoupil na klivia.com, mimo jiného jsem tam koupil deklarovaný Vostorg který jím v žádném případě nebyl (podle listů), a taky meruňku Kjoto která zdechla chvíli po výsadbě.

Přitahovadlo na vosy
Přitahovadlo na vosy
díky měkké vodičce bobule tvrdě praskají
díky měkké vodičce bobule tvrdě praskají
První sklizeň udělalo ptactvo.
První sklizeň udělalo ptactvo.
                     
peetoo - (49) - 41.142 (?), 26.7.2012 22:18

Pane Mirku, nie ste jediny, kto kupil zajice v pytli. Tiez som si na webe klivia.com objednal 4 odrody vinica po 2 ks, ale predali mi uplne ine odrody okrem jednej. Maju v tom riadny bordel alebo nespolahlivych dodavatelov. S tymto zahradnictvom som nadobro skoncil. 

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika