Hančo, jednoduché recepty občas fungují a je jedno zda používám chemii, nebo ne. Osobně mám velmi dobrou zkušenost se zabráněním vysychání u borůvek, rododendronů a rajčat (jistě by to šlo napodobit i jinde) s tím, že dno a část stěny díry ve které je substrát s plodinou je vyložena igelitovou folií. U rajčat jsem z igelitu nevytvořil příliš vysokou "stěnu" vany, abych je nepřemokřil, ale pouze abych, jako zaměstnaný člověk nemusel za svitu luny zalévat jejich záhon každý den.
Co se týče jedlých květů, je jich fůra a pokud člověk není fanatik a nesnaží se zkrmit vše v květu, nehrozí mu, že by se otrávil. Pomineme -li květy známých bylinek (oregano, máta, meduňka, tymián, bazalka, šalvěj, izop atp. atd) mohou být jedlou dekorací salátů například květy měsíčku lékařského, okvětní plátky macešek (mají kořeněnou chuť), květy plané sedmikrásky. Je to takové zpestření, ale jako hlavní chod by to asi nebylo nic moc.
Naproti tomu květy tykví, cuket a patizonů jde jíst jako přílohu. Musíte pouze u samčích květů odstranit hořký zelený kalich.
Na zdobení cukrovinek se v některých regionech používají kandované plátky růží.
Fajn je česnek medvědí, už se tu o něm na fóru též psalo.
Jíst lze skoro vše, má. li strávník odhodlání, je jen dobré mít na paměti, že se nic nemá přehánět. Například zmíněný medvědí česnek dokáže citlivého jedince dráždit stejně dobře jako česnek obyčejný a květenství rostlin obecně mohou s trochu smůly alergika, nebo astmatika přizabít. A to přesto, že většina pylových alergií je na pyly trav a lísek.
Stejně tak bych byl opatrný při konzumaci výtvorů z třezalky, (oleje, nálevy, saláty) která je základem bylinných antidepresiv, ale účinná látka (hypericin) senzibilizuje zvlášť lidi se světlou pletí a u citlivých lidí dokáže kvalitní výtažek způsobit i serotoninový šok, což je poukázka na návštěvu jipky, nebo krematoria.