Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci, 18.4.2011
Neříkejme tomu kritika,  spíše diskuze nad možnými vylepšeními :) výkon čerpadla píšete 13m3/hod - to je nominálná výkon čerpadla, nebo reálný? Pokud jsem Vás pochopil správně, má Váš budoucí filtr plošný průřez 70x83cm (když tak mi... celý příspěvek >
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný, 15.4.2011
Čím větší, tím lépe
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný, 15.4.2011
Jestli Vám přímo přispěje k úbytku řasy, si netroufám trvdit, nicméně určitě tím nic nezkazíte, dá se jen získat.  Většina jezírkových kompresorů je už dnes relativně tichá, pokud ho neumístíte přímo pod okno, neuslyšíte ho.  Berte alespoň... celý příspěvek >
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný, 15.4.2011
To ano, ale to by Vám musel sežrat přímo ten granulát, což myslím neudělá :)
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný, 15.4.2011
Nemusíte mít obavu, nic se mu nestane :)
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný, 14.4.2011
Ano, mimo jiné. Tu řasu, co tam máte, bych prostě sebral síťkou a vyhodil, nemá smysl s tím trápit filtr, zvlášť v téhle studené vodě. Pokud jde o dávkování, na m2 nemluvíme o hrstích spíše o těch lžících. Reakce nastane v řádu minut, podle teploty... celý příspěvek >
Likvidace vláknité řasy - Perkarbonát sodný, 14.4.2011
Podle fotografií, které jste poslal, nejdříve řasu několikrát po sobě mechanicky odstraňte (4-5x) a pak teprve použijte Vás přípravek
Jak vylepšit špatnou filtraci jezírka?, 13.4.2011
Pro Janu - pokud Vám filtr přes noc nepoběží, podmínky v něm se výrazně změní. Patrně v něm dosáhnete přechodu z oxického na anoxické prostředí, což bude mít s velkou mírou pravděpodobnosti nějaký vliv va bakteriální film, který budete mít ve filtru... celý příspěvek >
Jak vylepšit špatnou filtraci jezírka?, 11.4.2011
To nejsme v rozporu - mělkou zonu bych ponechal, parodií na KČ jsem měl na mysli ty bedničky s vodními rostlinami. K těm rybám - platí přímá úměra čím více ryb, tím větší filtr, a zároveň vnímám tvrzení majitele jezírka o tom, že mu byl filtr... celý příspěvek >
Jak vylepšit špatnou filtraci jezírka?, 11.4.2011
Zpět k původnímu dotazu na vylepšení filtrace jezírka.  Pořídil jste si objemově velkou nádrž, a dodal do ní nezanedbatelné množství ryb. S výsledkem jste nepokojen.  Být vámi, postupoval bych touto cestou : odstranil bych z nádrže... celý příspěvek >
Jak vylepšit špatnou filtraci jezírka?, 9.4.2011
Mohl by jste sem umístit nákres, jak máte ve stávajícím jezírku zapojeno potrubí, čerpadlo atd. Není třeba technický výkres, jen náčrt :)  Namalujte jezírko v řezu, popiště prosím více nějak Vaše mělké zony, pokud máte nějaké čerpadlo(a), uveďte... celý příspěvek >
Vortex, 9.4.2011 Obsahuje fotku
Co třeba takhle?
Vortex, 9.4.2011
Budete používat nějaký zahradní sud jako vlastní nádobu?
Vortex, 9.4.2011
Odtok špíny spodem. Vtok bych udělal někde v horní polovině výšky vodního sloupce
Volba jezírkového filtru a čerpadla, 9.4.2011
ad1) parametry mi přijde v pořádku, má i možnost připojení externího sání (skimmer, další sací koš),a zdá se regulovatelné. Sací koš má velké otvory, což vidím jako plus ad2) čerpadlo je obyvkle u tohoto typu skimmeru umístěno přímo v nádobě... celý příspěvek >
Další diskuze:  4142434445>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika