Volba jezírkového filtru a čerpadla



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
9.4.2011 9:13
  • ad1) parametry mi přijde v pořádku, má i možnost připojení externího sání (skimmer, další sací koš),a zdá se regulovatelné. Sací koš má velké otvory, což vidím jako plus
  • ad2) čerpadlo je obyvkle u tohoto typu skimmeru umístěno přímo v nádobě skimmeru. Existuje i možnost připojení skimmeru na boční sací vývod, ale to už je trochu komplikovanější
  • ad3) :)
  • tak to nevím, já používám FF, ale určitě funguje i v IE
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

               
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 8.4.2011 8:28

Jistě máte pravdu s tím skimmerem, že větší by byl vhodnější. Já to zkusím nastínit jinak, pokusím se velmi stručně popsat situaci, v níž se nacházím: Loni jsem se poměrně impulsivně, bez většího rozmyslu (asi už holt jiný nebudu), pustil do stavby koupacího jezírka. Stálo mě to kromě hektolitrů potu už hodně přes 70 tisíc. Nyní jsem v situaci, kdy nutně potřebuji nainstalovat filtraci, aby se to neproměnilo v hrachovou polévku, ale zároveň mám velmi napjatý rozpočet, protože zároveň letos budu opravovat barák. Doufal jsem proto, že bych do 30 tisíc něco pořídil. Ale jak se tak (i skrze Vaše rady) moje naivní představy střetávají s realitou, vidím, že jsem to asi lehce podcenil. No nic, zkusím tedy ještě několik dotazů: 1) co říkáte na čerpadlo Jebao eco AMP 10000, bylo by pro mě vhodné?   
2) doporučil byste mi nějaký konkrétní skimmer? 3) Biotec 18 je tedy pro moji (filtrační) potřebu dobrá volba? 4) Jak vkládáte do příspěvku odrážky?

                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 8.4.2011 9:50

Rozumím, každý chce někde ušetřit, to je pochopitelné. K Vašim dotazům :

  • ad1) Parametry mi to připomíná Aquamax 12000 ECO, ale bude to asi čistokrevný číňan. Osobní zkušenosti s ním nemám, informujte se u prodejce, jakým způsobem a jak rychle se řeší případná reklamace
  • ad2) Být Vámi, volím asi Biosys skimmer, zapuštěný do boku nádrže. Má velký košík, a snadno se čistí.  Na trhu je k dispozici více typů skimmerů, zkuste zapátrat, možná najdete vhodnější
  • ad3) Ano, je. Pořád vidím okolo ty listnaté stromy, a jakákoli separace hrubé hmoty bude plusem. V nádrži bez ryb (což asi bude ta Vaše) bych začal bez UV lampy
  • ad4) je to pátá ikonka na nástrojové liště editačního okna :)
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 8.4.2011 10:59
  1. měl jsem na mysli právě z hlediska parametrů, jak se Vám pozdává/nepozdává.
  2. jak se tento skimmer skombinuje s Biotecem 18? Připadá mi, že bych musel čerpadlo napojit přímo na skimmer a tahat všechnu vodu jen z hladiny.
  3. díky za potvrzení, v pondělí objednávám - mohu objednat u Vás?
  4. já tam v prohlížeči, který běžně používám, tu lištu vůbec nemám...
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.4.2011 9:13
  • ad1) parametry mi přijde v pořádku, má i možnost připojení externího sání (skimmer, další sací koš),a zdá se regulovatelné. Sací koš má velké otvory, což vidím jako plus
  • ad2) čerpadlo je obyvkle u tohoto typu skimmeru umístěno přímo v nádobě skimmeru. Existuje i možnost připojení skimmeru na boční sací vývod, ale to už je trochu komplikovanější
  • ad3) :)
  • tak to nevím, já používám FF, ale určitě funguje i v IE
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 21.5.2011 18:11
Dobrý den, tak jsem právě zapojil Biotec 18 a jsem mírně zaskočen dvěma detaily: 1) přepážka mezi hlavní komorou a výtokovou komorou (tam co jsou válce se zeolitem) netěsní! Zdá se, že je tam blbě nalepené to dolní gumové těsnění. A pro úplnost - jedna boční plastová výztuha je částečně ulomená. Měl jsem o kvalitě výrobků našich západních sousedů jiné představy... 2) výtok vody je uprostřed (výšky) filtru, takže i když vyřeším problém s přepážkou a konečně zatopím molitany až po vrch, zeolit bude ponořen vždycky jen z poloviny. Je to normální? 3)Čerpadlo mám 10000 litrové, reálně dává tak 8 kubíků. Musel jsem hodně stáhnout ovladač přívodu vody, ale podle průtoku na výtokové trubce bych řekl, že točení s nastavovacím ovladačem neomezuje celkový průtok, takže je tam nějaký obtok? Předem díky dobrému člověku, který mi poradí :) DOPLNĚNÍ: ohledně té přepážky jsem napsal asi blbost, teda pokud jsem správně pochopil, že voda prochází skrze molitany. Jak se budou molitany zanášet, bude stoupat hladina, a kdyby se ucpaly už příliš, tak to přeteče přes přepad. Tohle mi přišlo jako logické vysvětlení toho, proč nemám molitany zatím zatopené jako na instruktážním videu. Nemám k tomu totiž žádný, natož český tištěný návod - v pondělí budu kontaktovat dodavatele. Nicméně mám nový problém s těsněním vstupního hadicového trnu, které stále trochu protéká (původně jsem měl za to, že to dělá špatná hadicová spojka).
                     
host - 195.153 (?), 8.4.2011 11:43

Tak zateplením ušetříte, tak bude na provoz filtrace :-) ono to zhruba tak vyjde. :-)

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika