Jak vylepšit špatnou filtraci jezírka?



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
13.4.2011 9:32

Pro Janu - pokud Vám filtr přes noc nepoběží, podmínky v něm se výrazně změní. Patrně v něm dosáhnete přechodu z oxického na anoxické prostředí, což bude mít s velkou mírou pravděpodobnosti nějaký vliv va bakteriální film, který budete mít ve filtru vytvořený. Jestli přímo zahyne si netroufám tvrdit, ale k nějaké reakci určitě dojde. Bakterie, které si ve filtru pěstujete (a jsou to právě ony, které to ve finále všechno "odpracují") jsou relativně chloustivé mršky, a nějak je trápit mi nepřijde úplně ideální.
O tom, jak se Vám filtr po vypnutí bude chovat, se konec konců můžete přesvědčit sama. Zkuste čichem porovnat zápach vody dejme tomu jeden den vypnutého filtru, a normálně, trvale bežícího. Myslím, že ho poznáte.
Existují i další důvody, proč filtr nevypínat, ale ptala jste se asi na tohle

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 11.4.2011 13:56

Tak to souhlasím, ale oba víme že se dá i pro takto velké jezírko pořídit filtrace za nižší náklady než je 80000kč, nepočítám do toho UV lampu protože tak výkonou jsem běžně prodávanou neviděl a napadá mě jedině soustava několika UV lapm.

                     
host - 133.84 (?), 12.4.2011 18:44

Dobrý den.Nechtěla jsem zakládat nové vlákno proto jmse si dovolila muj dotaz vložit tady.Mám jezírko v pruměru asi 4 metry a metr hluboké.Jednoduchou filtraci. Čerpadlo, UV lampu a nádobu s kartáči a bio složkou.Vše je v rámci možností funkční jak má.Jen jsem se chtěla zeptat zda je nutností! podmínkou! aby filtrační sytém jel nepřetržitě 24hod/den celé léto tedy nepřetržitě..doposud jsem to praktikovala tak že filtruji jen přes den a na noc se sytém přes spínací hodiny vypíná a ráno zapne.Může to tak být?? nebo je nutno filtorvat nepřetržitě?Pokud ano tak proč? a jaké to má výhody a plusy

Děkuji Jana

                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 12.4.2011 19:46

Podle mě je důležité aby jela filtrace pořád, jen UV lampa se může vypnínat,

Zajímalo by mě z jakých pohnutek tento dotaz vznikl.

                     
Meeeda1 - (37) - 92.74 (?), 12.4.2011 21:37

Kdyz tam nejsou ryby nebo malo tak bych ji klidne vypinal a mela bys stejnou kvalitu vody jak ted...

                     
host - 133.84 (?), 12.4.2011 21:38

Když vás to zajímá tak pohnutky neznalosti, zvědavosti a uspory energie nic víc v tom nehledejte..Ale když je to podle Vás důležité(i když jste mi nevysvětlit proč) tak to nechám jet stále.Já myslela že to má hlavně efekt dekorační proto jsem se ptala... a Vy se ptáte na pohnutku..ale i tak Vám děkuji případně dalším za vysvětlení proč je potřeba aby to jelo stále.Každý nemůže vědět vše.děkuji Jana

                     
host - 30.67 (?), 12.4.2011 22:29
Protože jsou tam užitečné bakterie, které bez přísunu kyslíku zahynou.
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 12.4.2011 22:47

Přispěvatel má pravdu že asi ohledně ryb by to mohlo souviset, jen neví proč by někdo dával UV a filtrační zařízení do jezírka kde nejsou ryby.

Tak se ptám je v jezírku osádka ryb?

                     
host - 133.84 (?), 13.4.2011 7:36

Ano v jezírku jsou karásci.Děkuji.Jana

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.4.2011 9:32

Pro Janu - pokud Vám filtr přes noc nepoběží, podmínky v něm se výrazně změní. Patrně v něm dosáhnete přechodu z oxického na anoxické prostředí, což bude mít s velkou mírou pravděpodobnosti nějaký vliv va bakteriální film, který budete mít ve filtru vytvořený. Jestli přímo zahyne si netroufám tvrdit, ale k nějaké reakci určitě dojde. Bakterie, které si ve filtru pěstujete (a jsou to právě ony, které to ve finále všechno "odpracují") jsou relativně chloustivé mršky, a nějak je trápit mi nepřijde úplně ideální.
O tom, jak se Vám filtr po vypnutí bude chovat, se konec konců můžete přesvědčit sama. Zkuste čichem porovnat zápach vody dejme tomu jeden den vypnutého filtru, a normálně, trvale bežícího. Myslím, že ho poznáte.
Existují i další důvody, proč filtr nevypínat, ale ptala jste se asi na tohle

                     
host - 234.234 (?), 13.4.2011 10:13

Filtraciu nevypínať.

Na 100 kubíkov bez UV podla mna tak max. 2kg ryb, prietok 10000l/h, filter cca kubik biolog časť + mech odlučenie kalu-štrbinač/vortex.

Na 100kubikov s rybami, to čo tam mate a viac, prietok až ku30000l/h, filter 2,3 a viac nasobne vačši, UV cca 150 W spolu, napr 2-3 lampy paralelne zapojene, osobne vyskušane, fungujuce.

3w UV na kubik davam na menšie-menej stabilne jazierka, pri velkom stači 1,5 nasobok objemu vody.Na druhej strane platí, pridam na filtri, možno môžem trošku ubrat na UV...

Stale platí a bude platit, vykopat jamu, položit foliu je relat jednoduche a lacne, spravit filtraciu na krištalovu vodu pri nenaročnej udržbe a primerane nakladnej prevadzke a obstaravacich nakladoch vyžaduje odbornika na jazierka, nie zahradnika .

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika